Ako dôkladne umyť bobuľové ovocie?

9. júl 2024

Maliny, čučoriedky, ríbezle,..

viestta
9. júl 2024

Maliny a cernice nikdy neumyvam, cucoriedky, ribezle a egresa namocim na 5 minut do studenej vody a potom scedim cez sito a necham odkvapkat.

januska12323
9. júl 2024

Nasypem do sitka, pustím vodu, otrasiem, nasypem do misky.

0silvia0
9. júl 2024

Cez sito so silnym prudom vody.

ysseba
9. júl 2024

Ja tiez nasypem do sitka a umyjem vlaznou vodou. I ked myslim, ze autorka bude taky ten typ, co ovocie a zeleninu, ktore sa nešúpu čistí eko cisticom na riad (a potraviny). Preto myslim, ze hlada inu odpoved ako “oplachnem vodou” 🙈

bubuska
9. júl 2024

@ysseba tu ide asi o ten parazit na čučoriedkách z lesa

autor
9. júl 2024

@ysseba nie robim to presne takto cez sitko , rovnako ako aj dnes kym mi po cerstvo umytom ovoci nebehal chrobak .. preto sa pytam, ze ako tomu predist ale asi sa tomu neda zabranit uplne

0silvia0
9. júl 2024

V malinach je aj 10 druhov chrobakov. Tiez som minule umyla v site, posypala bublaninu a este som nejakeho mravca zachranovala z bublaniny.

pribinak
9. júl 2024

Som čudná, idem oo záhrade, odtrhnem a dám do ust.

Kupované nasypem do sitka, opkachnem čistou vodou a zjem

rozculena
9. júl 2024

v umývačke riadu....najnovší trend na IG

ysseba
9. júl 2024

Aha, ok. Lebo v robote od kolegyne denne pocuvam o umyvani ovocia saponatom, tak som uz zblbnuta 🤪

grace55
9. júl 2024

Videla som videa, kde ich nechali namočiť so sodou BB, potom premyli na sitku...

marcellka32
9. júl 2024

Najlepšie mi chutí, keď si ľahnem pod ríbezle a jem ich z krika, maliny neumyvam, ani černice či egreše....lesné čučoriedky nejem kvôli tým parazitom, ktorý prenášajú ževraj líšky

personality
9. júl 2024

Ja namočím do misky, pridrzim rukou keď zlievam vodu.

mk1111111111
9. júl 2024

Ked Ti vadia chrobaciky, daj ovocie do misky a vodu az nad ovocie, chrobaciky vyplavaju. Zvrchu ich pober malym sitkom. Nasledne vodu vylej a ak chces, este premy cez sitko. Ja sama nemam problem, co sa da jem napriamo z krika, co treba nahodou umyt, tak pod tecucou vodou v sitku,nejaky chrobacik, cervicek ma nezabije.