Ako dlho vydržia nepečené gule?

22. dec 2023

Salkove nepečené gule. Bojím sa ich zjesť 🤦už ich mám vyše týždňa urobené

viestta
22. dec 2023

Ked su v chlade, nic im nie je

tamtamka26
22. dec 2023

a čo v nich by sa mohlo pokaziť??

autor
22. dec 2023

@tamtamka26
Netuším 🤷😃niekde som čítala že dostali salmonelu

tamtamka26
22. dec 2023

sú v nich surové vajcia?

stanulienkat
22. dec 2023

To budes jest na vianoce 2 tyzdnove kolace???? Ja neviem..ale podla mna, tie suroviny pracuju a ak tam nemas nejake stabilizatory a Ecka ako v obchode, tak prirodzene starnu a kazia sa. Urcite tam je nejake mlieko, maslo..potraviny, ktore podliehaju skaze. To nie je linecke, alebo medovniky. To by som jedla aj tyzdnove. Ale kazdemu podla chuti, lebo tu baby pecu aj mesiac!!! dopredu.

katulienkax
22. dec 2023

@stanulienkat moja mama bezne dojeda mesiac stare vianocne kolace a neotravía sa a kokosove gule su len kokos a salko ram sa vazne nema co pokazit ak su v chlade, tie kludne aj 2 mesiace

katulienkax
22. dec 2023

Urcite nie v salku iba ak si tam dala surove vajco

stanulienkat
22. dec 2023

@katulienkax otravit sa neotravi. Ale podla mna jebto nezdrave. Tam uz su zapocate rozne procesy a v buducnosti sa jej to moze prejavit na zdravi. Aj ked zjes plesen nic sa ti nestane...mozno o par rokov..imunita..alergie...

katulienkax
22. dec 2023

@stanulienkat neviem uz mju obaja nad 70 , roky jedia mesacne kolace a nemaju z toho trviace ani alergicke problemy, aj dvoj, trojdnove jedlo

viestta
22. dec 2023

Vies ako mozes dostat salmonelu? Z potraviny, ktora je kontaminovana a pri nespravnom skladovani (teploty +8° C) sa salmonelly zacnu mnozit, az dosiahnu taku naloz, ze organizmus si s nimi nevie poradit. Pri nizkej nalozi a fungujucom traviacom trakte a imunite si organizmus so salmonellou poradi, je zlikvidovana uz v zaludku zaludocnou kyselinou.

vroni
22. dec 2023

To závisí od toho, co v nich je. Keď mlieko/maslo/smotana/vajíčka, tak by som to po týždni neriskovala. Ak sú to gule v zložení salko, cukor, kokos/orechy, tak tie vydržia aj mesiac.

guiseppinka
22. dec 2023

Mne trochu absentuje logika v "bojim sa ich zjest" a "tyzden mam doma urobene". Ked si ich robila ty, tak hadam vies, ze co si do nich dala... Ak tam mas kvantum cukru a su ozaj ze salko a blbosti, tak tie mozes zjest... Ale naco si to robila a nechala stat tyzden? Ked to je take, co sa vie pokazit, tak to zjeme hned...

autor
22. dec 2023

@vroni alebo Salko maslo orechy

vroni
22. dec 2023

Maslo ma výhodu, ze keď je stare/skanzene, tak to vyplujes automaticky 😉 Ale koláče s maslom by som po týždni jedla len ak ten týždeň boli v chlade, také to špajze by som sa obávala už....