Ako dlho vydržia naplnené laskonky v chladničke?

12. jan 2024

Ahojte, dnes na obed som naplnila laskonky maslovym karamelom kremom. Dala som do chladnicky, budu v nedelu doobedu este jedle? Vdaka

petronellla87
12. jan 2024

Môžu teoreticky tak zvlhnut...Ale mozno ak su v nejakej dobre uzavretej nadobe tak by nemuseli. Mnam inak laskonku by som si dala😁

roja01
12. jan 2024

Ak by si mohla napisat recept na ten krem do laskoniek, budem ti vdacna. Mam nenaplnene a este som specialne do nich krem nerobila.

autor
12. jan 2024

@roja01 ja som dnes robila prvykrat a nasla som recept na stranke tinkine recepty.. 80g praskoveho cukru som pomaly (fakt to trvalo celu vecnost, uz som myslela ze sa na to vykaslem😀) roztopila, potom som pridala 3 PL vody, zamiesala, potom 100ml smotany na slahanie, zasa premiesala, potom 1PL škrobu, ale vraj moze byt aj muka, a ked to bolo uz take hustejsie som to odstavila zo sporaka a este som rychlo vmiesala jedno zltko a nechala vychladnut. Potom som uz len vyslahala velku kocku masla a po lyzicach som prislahavala krem. Ked som ho ochutnala, tak si vravim ze nic moc, ze taky maslovy, ale naplnila som ich, zachladila a su perfektne🙂 ale nabuduce by som skusila vyslahat karamelove salko s maslom nech netravim polhodinu nad roztapajucim sa cukrom 😀

autor
12. jan 2024

A tie 3PL vody, ale horucej, teraz pozeram ze som zabudla

autor
12. jan 2024

Aj smotana na slahanie horuca 😀 joj, mala som to po sebe precitat

roja01
12. jan 2024

Dakujem, si zlata. Ja som myslela, ze tam idu aj orechy.