Ako by mal vyzerať jedálniček 13 mesačného dieťaťa?

zuzub
17. jún 2011

Ahojte, chcem sa spýtať ako vyzerá jedálniček vašich detičiek, ktoré už majú cez jeden rok, prípadne koľko čoho za deň zjedia.neviem už niekedy čo by som tomu mojmu drobcovi vymyslela... nakoľko mi teraz po roku veľmi začal pri jedení vymýšľať.ďakujem

exupery
17. jún 2011

Hned po prebudeni rano mliecko-uz plnotucne,UM mi uz nechcela,hned nato ale o pol hodinku jogurt,potom vonku nejake suche pecivko,alebo kukuricne chrumky,proste nieco do ruky,obed papame este stale az po popoludnejsom spanku-vzdy nieco domace varene,na veceru kasu a medzi tym este ak je hladna,nejake sladke pecivo,pripadne presnidavku,zatial mi nechce este stale surove ovocie..no a este pred spankom mliecko.

nice202
17. jún 2011

na ranajky: ovsene vlocky s ovocim, chlebik natrety s natierkou, maslom, cottage, jogurt alebo minule prazenicka z jarnou cibulkou a jednym vajickom, alebo tie cerealie do mlieka. zvycajne to nezje cele, skoro nic z tohto, desiata je ako kedy: vacsinou hruska, jablko, melon, banan. obed tiez po obednajsom spanku. vacsinou okolo 15:00, zemiak s niecim, kuracinka, cestoviny, masko, zeleninova polievka, skusala som nastruhat uhorku s jogurtom a do toho zemiaky. len sa zaprasilo. olovrant vyzivka alebo zeleninovy salat. vecer: bud to co na obed,kasa alebo chlebik, popr. jogurt. kojim rano ked vstane, na obed pred spanim a vecer na zaspanie. okrem toho davam pod zub bud: kukuricne chrumky alebo hipp ryzove kolieska, este som zabudla: mozes podla mna vyskusat aj sunku. su take ktore maju okolo 90% masa

benne
17. jún 2011

ranajky, chlebík s hocičím (maslo, syr, lekvár..), desiata jogurt, medzitým tie spomínané chrumky, alebo rožok do ruky, alebo nejaké iné pečivko.. obed už zvláda, ale robím len 1 chod, najnovšie po prebudení nechce nič, tak len vypije fľašu čaju, olovrant, surové ovocie (banán), chlebík, jogurt, buchta, večera: varená, alebo opäť chlebík.. Nechce mlieko vidieť, čítať, počuť.. ani kaše...

bubelko
17. jún 2011

po zobudeni mlieko, ranajky chlebik s niecim (vacsinou zje malo, ma to len preto, aby s nami sedel pri stole), desiata ovocie - podla toho, kedy boli ranajky - niekedy nema ziadnu, pretoze uz spi, obed - jeden chod - to co my, olovrant - ovocie, vecera - jogurt s mussli, chlebik, kasa, pripadne ak ostalo od obeda, tak to, co bolo na obed, pred spanim este mlieko - 100-250ml, ako kedy. pomedzi to dostane obcas celozrnne susienky, ryzove krekre... na pitie voda. takyto jedalnicek mame od roka a odvtedy sa nezmenil.

zuzanka.j
18. jún 2011

my mame s jedenim problemy od zaciatku... chlebik nechce, mliecne vyrobky nemoze koli alergii, vacsie kusky ho napinaju a hned vracia, tak musim mixovat... denny jedalnicek vyzera asi takto - rano varene masko rozmixovane so zemiakom, alebo ryzou a zeleninou (druhy obmiename)- 220gr, pred obednym spankom cca 120-150ml nemliecnej kase zarobenej zo sojoveho mlieka, alebo nutrilonu. po zobudeni spapa to co mal rano 220gr. okolo 18.00 dame npr sojovy/ryzovy dezert alebo vyzivu a vecer pred spanim zas kasu 100-120ml s inou prichutou ako mal doobeda. medzi tym papkava chrumky, keksiky, kusky ovocia, pripadne kusocky peciva, no moc tomu neda ☹ trapime sa, malo pribera - ma 14mes/8,5kg...

lazarova08
21. jún 2011

raňajky: chlebik, ovsena kasa
desiata: jogurtik, ovocie
obed: polievocky
olovrant: (okolo 14:30-15:00): cestoviny, zemiaciky, ovocinka
vecera: rostek, chlebik, mliecko 😀
(Toto som napisala podla toho ako a co dava kamaratka papat svojmu princovi)

beruska.zuzanka
21. jún 2011

Po zobudení mliečko, buď UM, alebo plnotučné, okolo 250ml.
Keď ja raňajkujem, chce to, čo mám ja, obvykle dostane chlebík s masielkom, alebo syrom, prípadne kúštik šunky, cereálie s mliekom....
Na desiatu podľa toho, či sme doma, alebo už vonku, doma kašu, jogurt, mussli s mliekom, pohánkovú kašu...
Obed buď polievočka alebo hlavné jedlo, máme ich na jedálničku neúrekom, takže pre konkrétne recepty IP 😉
Olovrant sme väčšinou vonku, takže ovocie-banán, jablko, hrozno, melón, hruška....
Sem tam niečo do rúčky-suchý keks-bebe, nestlé, Hero... ryžový chlebík, chrumku, rožtek, domáci koláč, naposledy bublaninu 😀
Na večeru mliečko, veľmi zriedka pred mliekom aj niečo iné-kašu, alebo chlebík s niečím...

ivetoy
14. máj 2013

Ranajky- Mlieko---potom neskor ked uz vytravi,chlieb s maslom,tvrdym syrom,sunkou a k tomu zelenina--paradajky (zje cele-cherry) paprika,redkvicka,uhorka..to miluje,davam jej to uz velmi davno(teraz ma rocik)...podla mna treba ucit dieta na zeleninu cim skor,lebo potom zeny placu ,ze im deti nechcu jest zeleninu...minule mi zjedla 5 cherry paradajky...miluje ich ako cukriky..

Desiata-bud jogurtik,ovocne pyre,curoriedky,hruska,cernice..vsetko maju v obchode za lacno...jahodky..popucim bez cukru!!dam k tomu mliecne keksy ci piskotu..alebo len kusky berie do rucky. Alebo makovnik,tvarohovnik.

Obed-dusena zelenina,masko-opat ROZMANITOST!!----mrkva, kalerab, zeler ,petrzlen ,por,brokolica, kel,kapusta,cvikla,cibula,cesnak...vsetko!!
Olovrant--nic,lebo nedoje nikdy obed...takze sme na prechadzke..a obed dojedame na veceru😉))
Vecera--vacsinou dojeda obed ako som spominala--potom nieco suche...opat kolacik...ci vyzivu...a vecer mliecko....a spat 😀

swajaswaja
8. nov 2013

No moj drobec ma 13 mesiacov a kopec alergii ako na laktozu, gluten, orechy, semiacka, vajcia. Takze to bolo dost krute na zaciatku s jeho vahou ale teraz vazi krasnych 9.6kg 😉 Chcelo to kopec casu na internete a studii co moze a co nie.Takze 2 nas jedalnicek je
Ranajky: Bezlepkova kasa s nastruhanym jablkom alebo hruskou
Po takych 2 hodinkach ryzovy alebo kukuricny chlebik, bananik alebo hrozno alebo cucoriedky, alebo ryzovy pudding zo sojoveho puddingu
Obed: Rozne druhy maska ako hovadzie, jahnacie, kuracie a sardinky .Toto varim z roznou zeleninkou a hlavne do vsetkeho pridavam bud cicer, fazulu, sosovicu, amaranth, quinoa. Na priberanie je to super ale POZOR bude sa velmi prdkat 😉
Po cca 2 hod. ryzovy alebo kukuricny chlebik, bananik alebo hrozno alebo cucoriedky, alebo ryzovy pudding zo sojoveho puddingu
Vecera to iste co na obed. Raz za cas hranolky ( ak mame aj my ) Pecene zemiaky, pecene kuriatko. To si sam vsetko chyti a papa s rukami.
Velmi rychlo nam zacal priberat ked som pridala strukoviny ''susene'' do diety.
A kojim od takej 22.00 kazde dve hodinky, kedze sa tak budi stale este. A posledne kojenie je o takej 6.00

amandas
16. júl 2014

moja mala celkom dost bojuje s papanim.. vymyslam rozne kombinacie.. doma sme jej vyrabali vyzivy, kasicky..a jedine coho sa nevie nabazit je kubik ovocna kapsicka 🙂 to vie zjest cele aj na posedenie.. inak sa s ostatnym jedlom viac hra akoby ho jedla.. berieme ho preto vsade so sebou. este ze ma take super prakticke balenie... cize v taske ziadne sklo.. a ked uz nechce. zastuplikujeme a dame naspat do tasky 🙂

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tajka1986
16. júl 2014

Ranajky: rožtek s maslom, syrom, šunkou, vajíčkom, k tomu rajčinu, papriku, uhorku, reďkovku...alebo keď nemám zeleninu tak s maslo s džemom vymiešam do peny alebo syrokrém, alebo narýchlo urobím nejakú nátierku z ryb.konzervy, v najhoršom prípade keď už ozaj chladnička zíva prádznotou papáme mliečnu kašu od Hami 🙂 , inú nechce
Desiata: jogurt, al. ovocie-teraz hlavne čerstvé, výživy v lete nedávam-ríbezle, jahody,melón, marhule, broskyne, jablká strúhané s hruškou, všetko bez pridaného cukru, pred spaním mliečko
Obed: Mäsko so zemiakmi, ryžou, čokoľvek ale musí to byť sýte a obsahovať viac druhov zeleniny a hlavne musí byť na šťave 😀
Olovrant: jogurt alebo ovocie, podla toho čo dám na desiatu, opak dám na olovrant 🙂
Večera: ako raˇanjky, občas polievka kuracia alebo zeleninková s haluškami, krúpková a tak...čo ma napadne to urobím. takže papáme ozaj všetko čo nás nezje 😀 Pred spaním mliečko ešte takých 120ml.
a aby mi malá v kočíku vydržala aspon 2hodky poobede na prechádzke, alebo v meste na nákupe, mám v pohotovosti piškóty, kukuričné chrumky nesolené, jablkové krúžky sunarka, alebo kúpime po ceste kornútok akože zmrzlinka 😀

ucinka333
22. nov 2014

Teraz máme 13. mesiacov a konečne sme sa vyliečili z alergie na BKM. Papáme takto: raňajky: 266 ml UM, po pol hodke chlebík s maslom a uhorkou / s avokádom (paradajky zatiaľ nie, lebo sa mi z nich vyhadzuje) alebo ovsená kaša / kukuričná kaša s maslom, niekedy s ovocím
desiata: vždy čerstvé sezónne ovocie
obed: polievka (zeleninová) a cca za hodku hlavné jedlo (mäsko s obilninou, veľa zeleniny, keď nemáme mäsko tak strukovina s obilninou a zeleninou, cestoviny s vajíčkom... vždy navrch nejaký kvalitný za studena lisovaný olej... (stravu nemixujeme od 10. mesiaca, všetko si pohryzie, len mäsko krájam na menšie kúsky)
olovrant: 133 ml UM (niekedy jej to stačí, niekedy ešte pýta "ham, ham", tak dávam jogurt s ovocím alebo to, čo nedojedla na obed, kašu...)
večera: 166 ml UM
Skúšala som na olovrant odstaviť mlieko, že spapá viacej "normálnej" stravy, ale potom bola nespokojná, takže ešte stále pijeme mlieko 3x denne (dr. nám kázala, že by mala vypiť v jej veku aspoň 500 ml). Soľ zatiaľ veľmi nedávam, sem-tam jej pridám štipku do polievky a čo sa cukru týka, ten vôbec, má ho dosť v UM, kaši a ovocí.

gabikatka
1. jún 2016

To nikto nekojite? 😨 moja 13 rano cicik, potom chlebik zeleninu alebo kasu ovocie, zase mlieko. Zobkame zbytky z ranajok sem tam piskotu kukuricnu. Obed vyvar kralik domaci alebo telacie alebo kuracie rozbe druhy zeleniny zemiaky obilniny prestriedavam. To varim pre nas a jej vyberam pred dosolenim.cicik. Potom olovrant napr jogurt s ovocim cerstvym. Cicik. Vecera kasa spaldova kukuricma ovsena psenova amarantova. A cicik a spat. A v noci zase cicik 😂

miamia88
7. júl 2016

Teraz má 14 mesiacov. Po zobudení materské mliečko.
Raňajky - chlebík s maslom, šunkou, syrom. Zeleninku zatiaľ odmieta.
Desiata - jogurt, termix, pribináček.
Pred spaním mliečko, po zobudení niekedy polievku, inak výživu. Obed - mäsko so zeleninkou a so zemiakmi, ryžou, pšenom, batátmi alebo cestovinou. O hodinku mliečko.
Olovrant - výživa, banán.
Večera - chlebík, kaša alebo jogurt.
A pred spaním mliečko.
Počas dňa papá piškóty, špaldové chrumky alebo rožtek, čerstvé ovocie, ale to iba ochutná, preto jej dávam ešte aj výživu

gabikatka
19. aug 2016

@miamia88 nedavajte jej vyzivu. Ponukajte stale ovocie. Vyziva je sladsia a dietatu potom ovocie pride malo sladke a nechce ho. Ked dojcite nemusite sa obavat o vitaminy. V mlieku ich ma doststok. Zaklad je nukat ovocie a nepolavit 🙂 urcite nedavat vyzivu to je sami cukor.. (nehovorim raz za cas na cestach alebo ked neni nic ine poruke..ale nie v zmysle nechce ovocie tak dam aspon vyzivu. To neozaj neni nutne) skor prist na to ake ovocie lubia-v tomto veku a sezone maju skoro vsetky deti rady cucoriedky ribezle cernice maliny.. Sunku by som tiez vynechala. Ved na obaloch sa vacsinou pise ze az od 3r. Radsej treba vajicko, syr, maslo, lucina. A na desiatu pribinacik kludne mozte nahradit mlieckom ;) pseno je skvele. Odporucam aj pohanku, kukuricnu polentu, ovsene vlocky

alienka28
28. jan 2018

@zuzanka.j ahoj viem že inzerát je písaný dávno, ale moja má 14 mesiacov a 8300kg, ako sa to vyvíjalo, ako sa máte, nato, že ste pomaly priberali odzrkadlilo sa to, ostalo dieťa chudé? Či je už všetko v poriadku a na pomalé priberanie ste už aj zabudli 😉

zuzanka.j
29. jan 2018

@alienka28 ahoj. s tym jedlom sme sa dost natrapili, ale postupne sa to poddalo. on kolko razi aj vyvratil ked konecne zjedol, bolo to na nervy...potom si jedneho casu oblubil zemiakovu kasu (uz mohol mlieko) tak to mal kazdy den + k tomu nieco. boli casy ked mal stravu dost jednotvarnu, nic nechcel...okolo 3 rokov bol konecne schopny zjest aj cely krajec chleba ci rozok a sam si zacal konecne pytat jest, ked bol hladny 😀. vzdy bol chudsi nez rovestnici, ale uz sa vie par rokov krasne najest, ak ma nieco oblubene tak zje porciu ako chlap. ale je dost vyberavy, v skolke takmer nikdy nic nezjedol, boli to vyhodene peniaze za stravu. a teraz ani skolske obedy nezje :(. bude mat 8 rokov a vazi cca 24kg. je primeranej postavy, skor osvaleny, tuk ziaden 😀 . zdravotne aj pohybovo je vsetko ok. ...btw mam dalsie 2 deti (6 a 3r) a tiez to nebola ziadna slava s jedenim. ale postupne sa to utriasa a casom sa vsetko zlepsuje 🙂.

pgaba
2. máj 2018

Chcem sa spytat 13-14 mesacnemu este stale varite zvlast alebo na obed ma to co aj ostatny?

katriona1
2. máj 2018

@pgaba muj syn má 11 mesícu a budu mu i nadále varit zvlášt, postupne bude jíst stejné jídlo jako on i starší dcera, té jsem asi od 1,5 roku občas dávala jídlo i od nás, ale uvarit jenom pro ní pro me bylo snadnejší, i z duvodu, že pro deti kupuji kvalitnejší maso a jiné suroviny, tak je chci používat, ale myslím, si, že na toto neexistuje nejaký manuál, každá rodina se jinak stravuje, každé díte jí jinak, nekdo dává to stejne detem už dávno tred 1 rokem a nekdo varí zvlášt ješte ve 3 letech, to si musíte sama najít cestu, která vám bude vyhovovat 🙂

evittam
2. máj 2018

@pgaba Obe nase deti od roka jedli to co my. Nevidím dôvod variť zvlášť.

divinka19
22. júl 2018

@gabikatka no u nas je to presne ako vy cicik non stop aj ked sa hra odbehuje a pýta daj daj