Aké najrýchlejšie jedlá poznáte?

11. jún 2024

Ahojte, aké najrýchlejšie jedla poznate ? Rýchle aj na prípravu ale aj sa rýchlo spravia (čiže nie napr pečené mäso, ktoré síce len nakorenim a dám piecť ale pečie sa dlho). A nie polotovar.
Mne napadaju cestoviny s tvarohom, cestoviny s makom, filé a ryža, čo ešte také ?

gejb
11. jún 2024

Kuskus s haloumi syrom, cuketou, čerstvou zeleninou...šaláty...zeleninové polievky

tanyan
11. jún 2024

Mleté mäso v panvici s uvarenou ryžou a zeleninou, mleté mäso v panvici so syrovou / paradajkovou omáčkou a cestoviny k tomu...

bellaa3007
11. jún 2024

ja robievam cestoviny, smotana na varenie/mlieko a črievko syr prípadne tam nakrajam šunku

negymama
11. jún 2024

opecene tofu /2 minuty/ s kuskusom a surovou zeleninou.

crazy_cat_lady
11. jún 2024

cestoviny na rozne sposoby - uvaris cestoviny a pridas k nim napriklad paradjkovu omacku s olivami atd, prip. do rury dat zapiect paradajky/sampinony a feta syr, po zapeceni rozpucit, prip. cast pomixovat a zmiesat s uvarenymi cestovinami

caroline_
11. jún 2024

Tofu na rôzne spôsoby, u nas sa neje maso takže ked sa uvarí nejaká omacka s tofu stačí kym sa to len ohreje :D

0silvia0
11. jún 2024

nejaký steak keď máš mäso namarinované vopred. Len opečieš na panvici...

muchotrafka298
11. jún 2024

Za mna gnocchi na rozne sposoby. Ano viem, je to polotovar, ale tak aj spagety su, ked ich kupis. Teraz som videla dobry recept na IG, idem vyskusat. na panvici opiect slaninu s cibulou, pridat gnochci, zaliat pol litrom vody, chvilku povarit /to sa vari 2-3 minutky/, rozmrzvit do toho 1 kocku bryndze, pomiesat a hotovo.

samuelfk
11. jún 2024

Zelenina na panvici na oleji (paprika, baklažán, cibuľa...), k tomu predpečené kuracie kúsky a s nejakou burgerovou omáčkou... hotové do 10 minút, často si doma robím a tuším aj idem

minenkak
11. jún 2024

Syrovo hubová omáčka s cestovinou, suši keby sa tá ryža tak dlho nevarila,kapustová rezance s mrkvou a krevetami,hamburger,asi mäso na prírodno so zeleninou,wrap,grilovaná zelenina s volskym okom, omeleta,dusené kuracie srdcia s ryžou,pečienka kuracia,palacinky,vyprážaný syr s hranolkami,zeleninové polievky s krúpami,

aneetra
11. jún 2024

Rajcinova polievka 😀 Tu moje dieta miluje, mam ju pripravenu za 8 minut 😂 Ale akoze co sa hlavneho jedla tyka, to neviem poradit, pretoze mne vsetko trva velmi dlho na pripravu 😀

cimage
11. jún 2024

Rizoto na vsetky mozne sposoby, robim bez masa, takze neviem posudit kolko to trva s masom. Zeleninove polievky, kuskus, ryba a salaty.

madeincssr
11. jún 2024

Do cestovin su fajn aj olivy, susene paradajky a rozne pesta (nielen zelene bazalkove). Na dobrych trhoch obcas dostat aj pesta v olivovom (nie beznom) oleji. A, samozrejme, nejaky parmezanovity syr. Ale pre deti to asi moc nebude no.

miamaria
11. jún 2024

Opekany hermelin a zemiaky na panvici, špenátové halušky

svetlonos
11. jún 2024

Rýchla vajcova palacinky so syrom. K tomu podľa chuti zelenina, chlieb. Super sýte aj zdravé a bleskurychle

larinka552
11. jún 2024

Zemiaky/ kasa s opecenym encianom a surovou zeleninou, salatom. Mrazene pirohy, gulky s lekvarom, rybie prsty, aj ked su to polotovary.
Rybie file na panvici, omelety, vajcia na tvrdo, pecena alebo grilovana zelenina. Spagety, rozne cestoviny, granadir.
Topka su mrazene halusky uvarene vo vode za 3- 5 minut. Zmiesane s bryndzou, smotanou, preliate slaninou. Luxusne jedlo za par minut 👌

aeruginosa
11. jún 2024

Ja ked sa ponahlam, nemam cas varit a zaroven sa chcem aj zdravsie najest, tak si urobim bud bulgur/kuskus/quinou a zmiesam si to s tuniakom, mozzarelou, olivami, cherry paradajkami a salatom, prip. aj ina zelenina este, cicer napr…😁

gejb
11. jún 2024

@aneetra môžem poprosiť recept na 8minutovu rajcinovu? ☺️

januska12323
11. jún 2024

Praženica 😁

svetlonos
11. jún 2024

Ozaj a ak mas ryžová, hneď tam supnem aj zeleninu, koreniny a mas jedlo za 20 minut hotové.

sissy27
11. jún 2024

@aneetra rajčinová polievka za 8 minút - to je zohriaty paradajkový pretlak? 🙈

reddflowerlife
11. jún 2024

@aneetra a ako ju robis ze je taka rychla ?

ivanakal
11. jún 2024

@sissy27
@reddflowerlife ja napr. robim rajcinovu z domacej rajcinovej stavy (rozmixovane rajciny prepasirovane),. Cize u mna je to rychla "8 minutova" polievka.. Osmazim cibulku, trochu poprasim mukou, bobkovy list, korenie, nove korenie. Zalejem troskou vody. Vylejem tam rajcinovu stavu, dam sol, cukor. Hotovo.

mandzula
11. jún 2024

Opec na panvici tofu, prihod mrazenu zeleninu. K tomu si sprav volske oko.

btus
11. jún 2024

palacinky, špagety aglio olio, halušky,

kristiii
11. jún 2024

U nás fičia plnené tortilly, syn miluje cestoviny s kyslou smotanou, rôzne šaláty, rizoto z bulguru či kuskusu je tiež do pol hoďky aj s mäsom, potom polievky-rajcinova, brokolicová, vajíčková...grilovaný hermelin. Určite je toho veľa, toto ma prvé napadlo v rýchlosti.

egonsk
11. jún 2024

prazenica, prazenica so syrom, topinky vo vajicku, hamandeggs, vajickova placka s horcicou a rajcinou :D ... su to jedla, su rychle a zasitia nachvilku ;)

elenka.k
11. jún 2024

špagety s lečom a opraženou slaninkou a do toho vajčíko , sýrom

sissy27
11. jún 2024

@ivanakal ja robievam buď z čerstvých rajčín ale to teda nie je 8 minút, alebo z rajčín, ktoré si sama "zaváram", čo ale tiež vo výsledku nie je 8 minút čistého času 😀

Autorka: ak ti nerobí problém si niektoré veci predpripraviť, tak kľudne aj rezne si môžeš pripraviť vopred (naklepať, osoliť, okoreniť, obaliť v trojobale a dať zamraziť), syr, fašírky atď. - zamrazíš a potom len vysmažíš.
Takisto rôzne omáčky si vieš zasterilizovať a potom len zohriať k použitiu.
Kuracie mäso je tiež v podstate pár minút - najviac času zaberie čistenie (teda aspoň ja sa s tým piplem), takže tiež raz za čas si predpripraviť do mrazničky a potom len večer pred / ráno vytiahneš a narýchlo opečieš na panvici, k tomu zelenina, a môžeš zabaliť do tortilly, alebo spravíš ryžu, zemiaky, čokoľvek máte radi.

buberova
11. jún 2024

Grilovaný hermelín