Aké koláčiky ste piekli na Vianoce?

otilia16
19. dec 2023

Baby aké koláčiky ste piekli na Vianoce? Poďme sa inšpirovať navzájom. U nás je klasika - medovníky, vanilkové rožky, grilaz, linecké. Teraz ešte robím rumove guľky a ešte by to chcelo niečo nové...
Ešte dodám že nepeciem sama, mám tu starú mamu, preto to stiham popri deťoch. Aby ste nemali depku že nestihate tolko pri deťoch vypekat. Mňa to baví a má mi kto deti postrážiť tak pre to peciem 😉

martul
19. dec 2023

poradové číslo tejto témy je 1 000 001.
Neskúsiš sa inšpirovať už v existujúcich témach?

lindous
19. dec 2023

Ja som robila mini dávky - vanilkové rožky, linecké, plnené oriešky (plniť ešte len budem), kokosové ježe... prvé cesto sa nepodarilo, tak z neho budú guľky 😂 a od maminy mám záviny - orechovník, makovník... rozmýšľala som ešte nad úlikmi, ale vlastne sa mi nechce do toho 😂

dominikamacakova
19. dec 2023

Zlatá ako si sa ospravedlnila, cítim sa lepšie 😀 U nás budú iba medovníky, ktoré si spravia deti. Ale dala by som si orechové košíčky 🤤

diewcatqoo
19. dec 2023

Mna to tiez bavi, ale nema mi kto postrazit dieta a este som do toho tehotna, necitim sa moc ok, tak sa mi velmi nechce. Ale piekla som zatial medovniky (uz 2x, lebo sme prvu varku uz zjedli), vanilkove rozky (to pre istotu uz z dvojitej davky), ak sa mi bude chciet a dieta mi pomoze, tak budeme este robit grilaz, medove rezy, sramrole a vianocku. Povodne sme nemali byt doma cele sviatky, tak som chcela piect max 2 druhy, aby sa dieta potesilo, ale budeme asi nakoniec viac.
Nejak to nehrotim, pre mna su to sviatky oddychu a nie pretekania sa, kto napecie viac a kto bude mat viac upratane.

renka30
19. dec 2023

Zatial som nepiekla, chystam sa dnes po prichode z prace, cesto mam nachystane na medovniky a na linecke, plus peciem este take ine linecke s mandlami a kandizovanymi ceresnami a este sa chystam plnene oriesky a to je vsetko. Na Vianoce sme spolu aj so sestrou a maminou, kazda nieco prinesie, takze dokopy to bude aj 12 druhov. A vlastne ja sa poriadne k peceniu ani nedostanem, uz mam velke baby (17 a 12) a ich to bavi, tak ich necham nech sa realizuju 🙂

amelia89
19. dec 2023

Linecke,plnene orechy, rumove gulky, laskonky, foretinky, a den pred vianocami zltkove rezy.

alickapusinka
19. dec 2023

@amelia89 foretinky sa robia ako.

amelia89
19. dec 2023

@alickapusinka mam tam preklep- florentinky (marokanky)
Je vela druhov, my sme robili nieco na tento štyl
https://svetoverecepty.sk/florentinky-recept/

deti95060810
19. dec 2023

ešte som nepiekla vôbec - deti by všetko zjedli.
ešte idem dnes umyť okná.
inak sa chystám na kokosovú roládu, káviovú roládu, nanukové rezy, krémeš - medový, píškotový, juhoslovenský, vranovský, taštičky z lístkového cesta - cesto si robím sama, žltkové rezy, ..... samozrejjme nemôžem všetko piecť - to by sme vyzerali.

ibatanecnica
19. dec 2023

ešte žiadne, veď by sa to pojedlo - plánujem medovníky, možno linecké ale to skôr nie ako áno. , a ,,nesuché,, burizonové gulky, kokosovo-kávovo rumové rolády a metrový z BB keksov. TAk troška z každého a stačí.

luccija
19. dec 2023

@otilia16 ešte len budem linecké, kokosové pusinky, van.rozky, medový krémeš a možno nejaku roládu
U nás idú najviac linecké

lukbe
19. dec 2023

Nepeciem a nemám depku. Zásadne chcem koláče,ktoré sú čerstvé a také si možno upečiem v piatok ci v sobotu a naplním v nedeľu🤩.

alickapusinka
19. dec 2023

@amelia89 aha tak.

alickapusinka
19. dec 2023

Ja budem robiť punčovú roládu, perníčky plnene slivkovým lekvárom v čokoláde, kokosové ježe a jahodový rez a kokosové plnene košíčky.To je všetko

domkakvet
19. dec 2023

@otilia16 ja peciem vzdy iba jeden druh, ale tento rok vynimocne aj perniky aj suhajdy.

bytc20
19. dec 2023

@otilia16 medovniky, vanilkove rozky, linecke, crinkles, jeze, orechovy suchar, bratislavske bajgle (orechovy a makovy) a grilazky 😍