Aké jedlo pripraviť na oslavu narodenín dvojročného chlapca?

manchester1987
14. okt 2014

Ahojte mame narodeninovu oslavu mojho 2 rocneho syna zijeme v zahranici tak pridu len znamy vsetko dospely. Co by ste im pripravili . Nechcem chlebicky ani jednohubky nieco co zjedia aj zahranicny oni moc nezname nejedia. Co by ste pripravili

ajana1
14. okt 2014

manchester1987 zalezi od toho ci budes robit aj veceru alebo iba obcerstvenie cez den. u nas zvacsa vyhrava velmi jednoduche obcerstvenie ako hummus, rybacia, syrova alebo ina pomazanka. Nakrajana bageta v kosiku. Nejake olivy, susene paradajky, plnene papricky (proste tapas) a nech si kazdy pomoze sam. A ked robim veceru vacsinou pripravim nejake namarinovane kuracie prsia v rure s bami, pripadne kuskus salat ci uz s masom alebo veggie verziu. Za 30 minut nemas co robit a uspech zaruceny 🙂 Podotykam ze zvacsa robim oslovu pre 20 - 30 ludi a toto sa mi fakt osvedcilo. A pre deticky dat nejake pekne naaranzovane ovocie na stol. Mozes urobit jezkov z hrusiek a hrozna. pripadne nakrajat banany s nejakymi jahodami a pomedzi porobit mini palacinky

manchester1987
autor
14. okt 2014

@ajana1 asi len obcerstvenie. Mna nic nenapada nechcem nic zlozite ale ani nic "sedlacke"

ajana1
14. okt 2014

@manchester1987 tak urobit hummus a nejaku tu pomazanku nie je nic zlozite a ak to das do peknej misky tak je to aj efektne a hlavne menej pracne ako chlebicky.

2712sasenka
14. okt 2014

@manchester1987 Syrovu roladku na bagetkach,mnam 🙂

ervenka
14. okt 2014

@ajana1 hummus- but to milujes alebo nenavidis...
@manchester1987 my sme mali asi 5 druhov syrov, male party salamky, olivy, potom party toasty a k tomu rozne natierky- kupene v obchode. Pre deti o.i. ovocie, ozdobne nakrajanu salatovu uhorku. torta 😉 velmi som sa s tym nehrala. doobeda praca a poobede oslava. 😎

dorotka2013
14. okt 2014

U nas ma pre dospelych uspech "falosna husacia pecienka" (recept si najdes na nete), tu si mozes pripravit dopredu,cez noc sa pekne vychladi a potom len nakrajas a poukladas na platky bagiet,troska dozdobis...rychle,efektne a veeeelmi chutne 🙂...k tomu by som este urobila nejaku peknu misu-sunky;salamy,rozne druhy syrov ,troska zemiakoveho alebo nejakeho ineho salatu (kukuricovy,z krabich tyciniek...) a do malych misticiek olivy,papricky,zeleninu...

ajana1
14. okt 2014

@ervenka tak to je pravda. nastastie vacsina mojich znamych ho ma rado aj ked oni zbastia uplne vsetko. Popravde ja zvacsa idem do extremov ale uz som sa naucila to trosku krotit. Najvacsie extrem boli asi manzelove 30 tiny ked som pripravila 5 roznych druhov zakuskov, niekolkochodovu veceru, a vela jednohubiek. Ale to som varila ze 2 dni 🙂 Nasi znami su uz nauceni ze pred nasimi oslavami nic nejedia aby vladali xixi

jumama
14. okt 2014

ovocny salat, zeleninovy salat 🙂 zeleninovy nejaky zaujimvajesi - s orieskami alebo maskom... receptov je spusta na nete...