Aké bylinky do zeleninovej polievky?

6. máj 2022

Čaute dámy, isto veľa z vás sa pousmeje nad touto otázkou. Úprimne, aj mne je to veľmi vtipné a trápne zároveň (taka skúsená gazdiná a nevie) preto anonymne.
Polievky som varila už miliónkrát. Ale klasická zeleninová polievka nie a nie aby bola taká ako si predstavujem. Takže prosím o radu, čím ochutiť zeleninovú polievku? Prosím nie bujón. Klasika petržlenová vňať, pažítka. Skúšala som aj šalát. Ale aké bylinky ešte?
Možno viete nejakú super kombináciu byliniek. Mám malé deti a veľmi ľúbia polievky,tak rada yb som sa zdokonalila aj v tomto smere. Ďakujem krásne za rady a pekný deň prajem

zojazoja
6. máj 2022

Bylinky neporadím, aleja davam napriklad kurkumu korenie do zeleninovej, spravi peknu farbu a aj chuť. A je to aj zdravé 😉

tyrkysova_kobyla
6. máj 2022

Do klasickej zeleninovej (cirej) som okrem spominanej petrzlenovej vnatky a pazitky zvykla dat zelerovu vnat, alebo aj por na vyvarenie (ano, viem, nie je to bylinka) 😅
A suhlasim s komentom vyssie, kurkuma aj u musi byt 😀 a zvyknem davat aj mlety zazvor trosku a na konci mlety muskatovy oriesok

luccija
6. máj 2022

Skoro do každej dávam ligurcek vôní ako vegeta, petržlenovú vňať, pažítku, ale až na záver.Tiez prihodím niekedy pór, či celú cibulu

viestta
6. máj 2022

Veľa chuti pridá ligurcek, aj trebulka. Čerstvé dávam len petržlen a pažítku ale my máme domácu vegetu s ligurcekom, z tej uvarím zeleninovú polievku aj z čistej vody.

roja01
6. máj 2022

Tam kde pouzijem zemiak, tak na zaver pridam majoranku.

hederamonstera
6. máj 2022

Ligurcek👌🏻

heidy222
6. máj 2022

Ligurcek a tymian, pripadne rozmarin 😊

mata2
6. máj 2022

Ligurcek,petržlenová a zelerová vňať.

travelllerka
6. máj 2022

Úplne stačí ligurcek, alebo aj magi sa tomu hovorí. Potom taka bežna je zelerova vňať do polievky. Inak pozor pri tom ligurceku, stačí pár lístkov, ja dávam čerstvý, teraz už začína rásť, v zime mám sušený

cimage
6. máj 2022

Ja zvyknem davat susene provensalske korenie

nika1971
9. máj 2022

ligurcek...davam ho vsade...aj do omacok...vegetu ani bujony nepouzivam, vsetko dochucujem bylinkami