Zrušenie rodinných prídavkov z Rakúska

rahimvand
9. mar 2023

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom zrušenia rodinných prídavkov z At. Od januára pracujem na Svk , Živnosť som zrušila, úrady sú informované ale aj tak mi stále chodia rodinné prídavky z At a už aj zo Svk. Má niekto podobný problém, ďakujem

liljana
9. mar 2023

Zavolat na Finanzamt ...

rahimvand
autor
9. mar 2023

@liljana volala som aj písala,nech to je čierne na bielom a tento mesiac znova nabehli

liljana
9. mar 2023

No nic. Odkladat nabok, oni si to vypytaju naspat. A maj nejake potvrdenie, ze si im to dala vediet.

rahimvand
autor
9. mar 2023

@liljana mám mail uložený mail o ukončený živnosti v At s prilohou, čo som posielala poštou nič nemám

79viktoria79
9. mar 2023

@rahimvand pošli im to poštou

eternity24
9. mar 2023

@rahimvand môžete mať uložený mail o ukončení živnosti. Tento treba poslať na Finanzamt postou. Finanzamt mail nemá. Pripojiť krátky list, že teda vám zaniká nárok na FBH. A samozrejme, peniaze si odkladať steranou, keď vám nepatria, budú ich žiadať spať.

rahimvand
autor
10. mar 2023

@eternity24 super,takto som postupovala, pošta, mail - niečo som našla a aj som volala, všetko už začiatkom januára, a to ma prekvapuje ,že stále to nezrusili , každopádne ďakujem za odpoveď

vroni
11. mar 2023

@rahimvand, danovy urad nie je práve rychla a flexibilna institucia. Takze predpokladam, ze niekedy od juna stopnu pridavky a v decembri 2029 ti poslu vydieracsky list, ako mas okamzite, zlodejka jedna hnusna, navalit naspat vsetko, co ti chudák oklamany stat v dobrej viere vyplatil. Danovy urad je v skutocnosti taka Sipkova Ruženka, ktora sa budi tesne pred okamihom uplnynutia premlcacej lehoty a ma spôsoby esesackych velitelov. Prijemna institucia. 🤢

eternity24
11. mar 2023

@rahimvand ešte ma napadlo, že mám telefónne číslo na oddelenie, ktoré sa priamo zaoberá FBH pre Slovenky. Na telefónoch sú veľmi nápomocné ženy, ktoré sa aj vyznajú. Takže vás nebudú prepájať cez 4 ľudí. Skúste tam vysvetliť vašu situáciu, či vám nepošlú rýchlejšie vyrozumenie o pozastavení.

rahimvand
autor
12. mar 2023

@eternity24 ďakujem

rahimvand
autor
12. mar 2023

@vroni práve tohoto som sa obávala

guiseppinka
12. mar 2023

@vroni ty to vies tak uzasne popisat😂😂😂 sa tu rehocem