Rakúsko prídavky - čakacia doba

linda0607
19. sep 2023

Ahojte mamičky, viete mi prosím niekto poradiť ak máte skúsenosť ako dlho ste čakali na odpoveď z Finanzamt ? Kompletne vyplnenú žiadosť so vsetkymi nalezitostami na rodinne pridavky sme odoslali 6m dozadu, volala som aj na UPSVaR, tam ešte vobec neevidujú od nich spätnú väzbu. Prípadne kde ste sa informovali, alebo ako urgovali Finanzamt ? Na ich stránke neviem nájsť mailový kontakt, len chat robot...Veľmi mi pomoze kazda rada a skusenost. Dakujem, Linda

kaktusik007
19. sep 2023

@linda0607 co s tym ma upsvar? tam zbytocne budes volat.. Finanzamt ma vlastne telefonne cislo, treba tam zavolat. Oni miluju posielat rodinne pridavky do zahranicia a robia vsetko pre to, aby to zdrzovali - mne sa vzdy osvedcilo tam zatelefonovat priamo a vacsinou do 3 dni uz boli peniaze na ucte 🙂 to ked dlhsie trvalo znovuschvalovanie... Ten prvy krat to trva dlho, tie lehoty zacinaju na 6tich mesiacoch, ale kludne to moze byt aj rok... Viac ti povedia iba a vyhradne tam.

linda0607
autor
19. sep 2023

Dakujem velmi pekne za odpoved, ale to číslo tam nikde neviem najst, ja sama tam ani neviem zavolat nakolko neviem po nemecky vobec, to si samozrejme najdem niekoho kto tam v mojom mene zavola, ale ten kontakt by mi velmi pomohol. UPSVaR s tym ma to, ze z AT sa tam dopytuju tak mi aspon povedala pani na urade prace, ze Rakusko ich vzdy kontaktuje a overuje si alebo vyziadava nejake veci ak treba

kaktusik007
19. sep 2023

@linda0607 ja rozumiem ze upsvar dopytuju ohladne vysky pridavkov na SVK, lebo z AT byva zvacsa len doplatok, no toto je informacia ktoru ku schvaleniu nepotrebuju, vysku pridavkov na SVK poznaju.
zvlastne, ze si cislo nenasla cez google, mne to vyhodilo do sekundy:

Sie erreichen Ihr Amt jeweils unter der Telefonnummer 050 233 233 oder direkt in der Marxergasse 4 beziehungsweise am Dr. Adolf Schärf-Platz 2 in Wien. Weitere Informationen über Ihr Finanzamt in Wien finden Sie auf FinanzOnline oder unter service.bmf.gv.at.

eternity24
19. sep 2023

@linda0607 volaj 00 43 5 0233515012 alebo alebo koncovka 13. A podľa mňa tiez zbytočne volas na UPSVaR. Cakacia doba je rôzna, niekomu schvália do 3 mesiacov, niekomu do 6, ale poznám aj prípady kde to trvalo dva roky. Každopádne podľa mňa je fajn im tam zavolať, aj keď ti nič iné nepovedia, len že tvoju žiadosť spracovávajú , nepovedia ti ani ako dlho ešte ani nič konkrétne, ale aspoň budú vedieť, že niekto nad nimi dbie 😀 a dozerá či na tom robia

eternity24
19. sep 2023

@eternity24 hore uvedeme číslo máš všeobecne na finanzamt, budú ta tam prepájať cez milión osôb, moje číslo je priamo na oddelenie, ktoré ma na starosti Slovenské prídavky.

linda0607
autor
20. sep 2023

@eternity24 velmi ti dakujem 😍

linda0607
autor
20. sep 2023

@kaktusik007 dakujem aj tebe za radu a ochotu, ale toto vseobecne cislo som prave nechcela, lebo ako pisala @eternity24 to prepajaju iba v kuse a pol dna a nakoniec nic nevybavis, ja som chcela to cislo poradit, ktore je priamo na SK pridavky tak uz mam som happy mozme vybavovat a zistovat. Dakujem este raz vsetkym za kazdu radu
🍀

kiki68
21. sep 2023

Kontaktuj Staatsanwaltschaft a tam podaj staznost, to vie dost pomoct. Tiez AK moze pomoct