Rakúske prídavky na deti žijúce na Slovensku

ninka1609
7. nov 2022

Ahojte.. idem si k vám po radu...asi pol roka mi chodia pridavky z rakuska ...a ešte ani jeden mesiac mi neprišli v ten istý dátum.. raz prišli 5 tého potom 8 smeho potom 6 tého stále inak ja som z toho debil....tento mesiac mi napríklad neprišli ešte vôbec.. viete mi povedať akého vám normálne chodia ? Lebo ja už tomu nechápem dakujem

141117mmn
7. nov 2022

Mozu ich poslat kedy chcu ale musia to stihnut do 10teho. A nie je mozny presny datum (vsak vikendy, sviatky - lahka matika). Do 10teho - fix.

ninka1609
autor
7. nov 2022

@141117mmn ďakujem za odpoveď 🙂

michaelatom
7. nov 2022

@ninka1609 Náhodou som našla vašu otázku, ale možete mi dať prosím info ohľadom prídavkov? manžel pracuje v rakusku od jula, ale teda prídavky poberám stále ja tu. Treba o ne požiadať zamestnávatela alebo si ich musí vybaviť on sám? a tu si ich mám potom ja zrusiť? Dakujem za info 🙂

stellarstar
7. nov 2022

@ninka1609 ani peniažky z ams ( úp ) nechodia v rovnaký deň

nikdenikto
7. nov 2022

@michaelatom o prídavky musí požiadať sám a ty môžeš poberať aj na Slovensku, Rakúsko bude doplácať rozdiel.

michaelatom
7. nov 2022

@nikdenikto Aha tak super, ďakujem moc

kaktusik007
14. nov 2022

@michaelatom lepsia alternativa - o pridavky poziadaj ty.

michaelatom
14. nov 2022

@kaktusik007 To sa dá? možem poprosiť viac info lebo na internete mi nenašlo nič take

kaktusik007
14. nov 2022

@michaelatom si matka deti - mas pravo poberat na ne pridavky. Cislo socialneho poistenia samozrejme muzove a aj jeho pracovne veci. Kazde dva roky dokladam kde pracujem, kde s detmi zijeme, a kam chodia do skoly.

moj ex robi v AT a asi mal zatmenie mozgu vtedy, ked bol sucinny so ziadostou o rakuske pridavky ze su pisane na mna ;) teraz by to uz asi nespravil

michaelatom
15. nov 2022

@kaktusik007 aha dobre super, obvolám socialku a up a pozistujem co a jak, ja by som tiez bola radšej keby ich poberám ja lebo človek nikdy nevie čo sa stane, tak račej
Ďakujem a prajem pekný den