Prihlásenie auta v Rakúsku

dejf1258
22. feb 2024

Zdravim , Pracujem v rakúsku už 2 roky mam tu byt a prechodný pobyt . Firma pre ktorú pracujem chce aby som sa stal fixným zamestnancom ( predtým som bol cez agentúru ) a vybavil si Trvalý pobyt teda Hauptwohnsitz , s tým sa viaže aj prihlásenie môjho auta na Rakúske Špz . Auto síce nepatrí mne je napísané na firmu môjho rodinného príslušnika . Je možne auto nahlásiť a platit len tu cestnú daň a nechať auto na SK špz ? Tak isto to je aj pri autách z leasingoviek . Ďakujem za odpoveď .

vorkola
22. feb 2024

@dejf1258 nas synovec zijuci v Rakusku,po zdedeni rodinneho domu tu na sk,si hned prihlasil svoje auto, tu na sk,lebo prenho je tu poistenie auta omnoho lacnejsie ako
v Rakusku,.Kedze rodinneho domu je dedicom ,tak asi tu ma aj prechodny pobyt..ale ci bolo aj nutne si zmenit špz,veru to uz neviem ,Ale on ma svoje sukromne auto

kiki68
23. feb 2024

@dejf1258 Auto ak je v sk uctovnictve nemozes dat na rakuske SPZ, cize postup je taky, ze o tom informuje Finanzamt, oni vyziadaju nejake potvrdenia od nasho DU na Slovensku. Musis mat tiez splnomocnenie na jazdenie tym autom. Riesili sme to v Rakusku, takze viem ze co ide a nejde. V tomto pripade ten Hauptwohnsitz nebude menit podstatu. Az keby sa Auto vyjme z odpisov dane na Sk, tak sa musi potom prehlasit na AT system.