Práca v Rakúsku

katarina72516
8. máj 2023

Dobrý večer, chcem vas poprosiť o radu. S priateľom chceme vycestovať za prácou do zahraničia no zatiaľ nemáme žiadnu skúsenosti nikdy sme nikde neboli. Anglicky jazyk ovládame no nie veľmi dobre (samozrejme vieme je to veľká nevýhoda). Chcem sa opytat popravde aké máte skúsenosti s Agentúrou Dokner agency a Agentúrou Hagara? Na obe som našla dobre aj zle recenzie tak ja už neviem na koho by sme sa mohli obrátiť a koho by nám odporučil. Ďakujem veľmi pekne za rady.

malinka158
8. máj 2023

Ked chcete ist pracovat do rakuska, tak na zaciatok by nebolo zle mat aspon zaklady nemeckeho jazyka

panelacikova
8. máj 2023

@katarina72516 neviem si predstaviť, ako nájdete prácu, ktorú budete robiť spoločne alebo hoci len v 1 meste. chlapi tam väčšinou idú na stavby a baby na hotely ako chyžné (ak nevieš jazyk). tieto agentúry nepoznám. skúste ešte pogúgliť alebo nejakú skupinu vyhľadať či na FB alebo inde, kde by boli nejakí slováci pracujúci v AT, hoďte do éteru, že hľadáte prácu, ale neovládate jazyk... možno sa niekde niečo vyskytne. ak nie, tak potom na úplný úvod to risknúť jedine s agentúrou. určite sa však nedajte nahovoriť na nejaké počiatočné vklady. nič také nie je v AT potrebné!

fialova36
8. máj 2023

@katarina72516 skuste začať niekde v McDonalds.. Je to tazka práca, no na rozbeh dobrá.

stellarstar
8. máj 2023

@malinka158 MC donnalds 😁🙈

malinka158
8. máj 2023

@stellarstar tiez ma to napadlo 😃. Ale kedze som tam pracovala, tak to nikomu neodporucam 🤣. Teda aspon Linz Bahnhof 🤣🤣

fialova36
9. máj 2023

@malinka158 my sme tam tiež zacinali. Na letisku vo Viedni 🙈😃 bol to masaker, ale začať treba nejak.

stellarstar
9. máj 2023

@malinka158 linz bhf bola moja kamoška a jej brat 😁 chodili úplne zničený domov, vydržali tam tuším rok a potom odišli 🤣

malinka158
10. máj 2023

@stellarstar tak to tam vydrzali celkom dlho 😃😃😃. Ja som odtial zdrhla po 4 mesiacoch 🤣

malinka158
10. máj 2023

@fialova36 ano,na zaciatok ok praca ked clovek nevie ani ceknut po nemecky. Ale autorka asi skor hlada pracu z ubytovanim

kristinuhro
1. jún 2023

@katarina72516 na agentúry sa vykašli. Dá sa to aj bez nich. Pozri si stránku ams.at to je rakúsky úrad práce - neboj nie je to ako sk úrad kde sú len ponuky ktoré fakt nikto nechce robiť 😃 skús pozrieť willhaben alebo registruj sa na hogastjob, napíš emaily pomocou prekladača. Treba mať štrukturovaný životopis v nemčine. Hladaj hotely a skús sa pozrieť po práci chyžnej, pre priatela možno umývač. Dostaneš ubytko, stravu. To sú super pozície na naučenie sa jazyka. Nehovorim, že to bude ružové. Nie nebude, začiatky sú vždy náročné, ale netreba sa dať odradiť. Keď už budete mať jazyk na úrovni dorozumenia sa a budete trocha rozkukaní tak sa vám bude lahšie hladať lepšia práca 🙂 držím palce.

dari226
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fialka202
13. feb 2024

@malinka158 dobrý deň, mohli by ste mi prosím povedat, či od vás vyžadovali znalosti nemeckého jazyka ? ďakujem pekne 😇

malinka158
13. feb 2024

@fialka202 maju rozne ponuky. Kde pracuje viacero slovakov tak sa nevyzaduju. Ale najlepsie ked si tam zavolate. Robia tam aj slovenky

julka19878
31. júl 2024

Ahojte ja by som chcela ísť pracovať cez agentúru Hagara Agency ale neovládam nemecký jazyk, ale len anglický plynulo. Chcem ísť pracovať ako chyžná. Myslíte si že budem mať problém s jazykom?