Poplatky - pôrod Hainburg

ssss9999
6. feb 2024

Zdravím. Máte, prosím, niekto skúsenosti z poslednej doby s pôrodom v Hainburgu, ak áno zaujímalo by ma aká časť vám bola preplatená slovenskou poisťovňou? Na DOD nám bolo povedané, že za deň pobytu sa platí cca 1200eur. V slovenskej poisťovni Union mi povedali že oni preplácajú podľa konkrétne osvedčených úkonov podľa drg systému a nevedia mi tým pádom povedať aká časť z tejto sumy bude preplatená. Trocha ma desí, keby náhodou bol potrebný cisársky a tým pádom by som bola 6-7dni v nemocnici akú časť preplatia. Ďakujem

e1i
6. feb 2024

@ssss9999 preco by si po sekcii bola tyzden v nemocnici? Ja som bola 4 dni po. A aj to uz skratili na 72h. Poistovna ti preplati tolko kolko za dane ukony plati na SK.

ssss9999
autor
6. feb 2024

Tak nám povedali v Hainburgu na DOD, že odporúčajú po sekcii byť 6 dní. A vedela by si mi povedať kolko percent ti preplatila slovenská poisťovňa? a Ktoru poistovnu mas? dakujem

kiki68
14. feb 2024

@ssss9999 naozaj? Lebo vo Viedni po sekcii pustali zeny po max 72 hod, ak naozaj neboli co velmi zlom stave

ssss9999
autor
14. feb 2024

@kiki68 máte s tým skúsenosť? Ako oni pustia aj skôr, len to spomínali že odporucaju.

kiki68
14. feb 2024

@ssss9999 no mam, byvam 14 rokov v Rakusku a rodila som tu. Tak si hovorim, ze asi maju vela posteli. Mna po prirodzenom svihli hned o den domov aj s vysokym tlakom. Lebo tam zeny rodili ako na pase a pred izbou uz 5 hodin cakala na posteli nejaka pani, co mala odtecenu vodu. Podla mna 6 dni je maximum ked su komplikacie. Som zvedava, ci by im to rakuska poistovna tiez tak rada platila. Mne to prislo ako kolotocarina, prides, odides a fertig.

vivi2023
8. máj 2024

@ssss9999 ahoj, rodila som tam ako samoplatitel v januari. Ak sa chces nieco opytat, napis spravu 🙂 . A tiez mam,Unionku

menoruze
3. aug 2024

@vivi2023 ahoj, mozem sa.popytat, pripadne aj tel.?

vivi2023
5. aug 2024

@menoruze napiš spravu sem na koňa pokojne 🙂