Manžel pracuje v Rakúsku a ja mám Covid. Existuje v Rakúsku niečo ako OČR?

yokynka
11. dec 2021

Ahojte, vedel by nam niekto poradit ako to teraz je ? Muz pracuje v rakusku a ja mam koronu, mame dve male deti o ktore sa teraz muz stara, kedze ja som zavreta v izbe a lezim. Existuje v rakusku nieco take ako OČR ? V praci mu povedali ze pokial bude mat negativny PCR test, tak musi ist do prace, ale nikto mu nevie poradit co ma spravit, kedze musi byt a detmi doma. Dakujem

jarmila2010
11. dec 2021

https://www.modrykonik.sk/group/2009/ skus sa tu spytat,ci niekto neriesil nieoc podobne

vroni
11. dec 2021

@yokynka, v Rakúsku ocr existuje. Ale je maximálne desať dní. Nie na diagnózu. Dokopy, do roka, na človeka, ak má dieťa do (tuším) 12 rokov. Na manželku maximálne 5 dní. Nahlási ju zamestnávateľovi (ako hovorím, radšej na dieťa, je dlhšia) a zamestnávateľ mu povie, čo (a ci) ma doložiť. Inak, ak si ty pozitívna a manžel nie je očkovaný, zostáva s tebou v karanténe. Len bude musieť mať na tu karanténu nejaký oficiálny papier. Ak je očkovaný, tak len tu ocr....

kiki68
11. dec 2021

@yokynka existuje, tak ako pisali tych 5 dni na pribuzneho. A muz ju raz cerpal den, vtedy isiel po mna do Bratislavy do nemocnice, bola som po operacie. Len bol problem potvrdit tie papiere, lebo na Sk nikto nema tie rakuske tlaciva. Cize musi zohnat nieco, co bude akceptovat ta rakuska strana. Ja som vtedy este robili na Sk a tak som bola operovana v Bratislave.