Doprava z letiska Schwechat do centra Viedne

13. feb 2022

Ahojte, chystám sa na výlet do Viedne. Ako najvýhodnejšie sa dostať z viedenského letiska do centra mesta? Niečo som hľadal, no ešte som tam nikdy nebol tak neviem ako to tam chodi… diky

dadis
13. feb 2022

Vlakom na westbahnof..vlak stoji rovno pod letiskom.

liljana
13. feb 2022

Vlak a metro chodia kazdu chvllu, vchod do metra na nastupiste je priamo v hale na Arrivals. Plus busy z Ba (Regio, Slovaklines, ...), co zastavuju na letisku, koncia na Hauptbahnhof vo Viedni.

kiki68
13. feb 2022

Vlakom, sbahn chodi a stoji 4,40 eur

autor
13. feb 2022

Ďakujem vám

autor
17. apr 2022

@liljana prosim ta, ja všade kde hľadám tak mne tam metro neukazuje nikde 🤔

liljana
17. apr 2022

Staci ist na letisku na Arrivals pri McDonalds podchodom v hale dole na nastupiste a vlak Sbahn ide asi kazdych 15 min.
https://www.schnellbahn-wien.at/web/flughafen_w...

liljana
17. apr 2022

S7, 4,3 eur alebo pockat vonku na nastupisti na Regiojet/Eurolines z Ba do Wien Hbf

autor
17. apr 2022

@liljana ďakujem. A cena je za jednu jazdu?

liljana
17. apr 2022

4,3 eur. Na Hbf treba prestupit na S1 na Rennweg

autor
17. apr 2022

@liljana jednoduchšie sa to nedá? Z letiska sa potrebujem dostať do centra. Bez prestupu keby to slo ☹️

liljana
17. apr 2022

Wien Mitte / Landstraße na S7 je predsa centrum, priamo

S7 Stationen
Wien Floridsdorf U6
Wien Handelskai U6
Wien Traisengasse
Wien Praterstern U1 U2
Wien Mitte / Landstraße U3 U4
Wien Rennweg
Wien St. Marx (Vienna Bio Center)
Wien Geiselbergstraße
Wien Zentralfriedhof
Wien Kaiserebersdorf
Schwechat
Mannswörth
Flughafen Wien (VIE)

vroni
17. apr 2022

Kam do centra? Viedeň síce nie je New York, ale centrum je pomerne široký pojem.

autor
17. apr 2022

@vroni Metro westbahnhof

autor
17. apr 2022

@liljana dakujem, tak ešte raz na to pozriem poriadne

vroni
18. apr 2022

V tom prípade je úplne najjednoduchšie sadnúť na autobus VAL 1 (Vienna Airport Lines), ten chodí priamo z letiska na Westbahnhof (cez Hauptbahnhof). Cesta jedným smerom stojí štyri eurá. Plan máš tu: https://www.viennaairportlines.at/de/informatio...

vroni
18. apr 2022

A teda len hnidopichovsky doplním, že Westbahnhof nie je v centre ani omylom 😉

autor
18. apr 2022

@vroni 😂😂😂😂😂😂😂 nie? Idem tam prvýkrát a netuším kde čo je, ale prišlo mi že ok lokalita

autor
18. apr 2022

@vroni ďakujem

vroni
18. apr 2022

Oha. Potom nie. Westbahnhof je fakt mimo centra. Ak sa tam s nikým nestretavas, chod radšej linkou VAL 2 na Schwedenplatz a uličkou popri McDonald's (je tam len jeden, nemôžeš sa pomýliť) prejdeš peso (300, možno 400 m) rovno na Stephansplatz. A si v totalnom centre, všade to máš kúsok.

autor
18. apr 2022

@vroni a z letiska na westbahnhof tou VAL1 teda?

vroni
18. apr 2022

Ano

autor
19. apr 2022

Už vás otravujem, ale z letiska aspoň k nejakému metru ako? Nie je jeden bus/vlak ktorý by ma tam dopravil? Lebo všetko čo pozerám treba prestupovať

vroni
19. apr 2022

No... Na letisko metro nechodí. Takže alebo na S-Bahn smerom do Viedne a na Wien Mitte prestúpiť na metro alebo ist na CAT vlak (zelený), ten ide priamo bez zastavenia na rovnakú stanicu (je rýchly ale drahy) alebo autobus. Centrum križujú linky metra U1 až U4, U6 ide len po okraji (U5 neexistuje)

autor
19. apr 2022

@vroni ďakujem veľmi pekne. Nakoniec asi zvolíme CAT. A prosim ta lístky na metro kúpim normalne v trafike,

vroni
19. apr 2022

Áno, alebo v automate. Obyčajný lístok (2,40) platí hodinu jedným smerom, polovičný lístok (1,20) stačí na trať do 2 zastavok.

usmejsa
17. aug 2022

@liljana prosim ta, na vlaky S 7 z letiska, kde sa daju kupit listky?

liljana
17. aug 2022

@usmejsa Na nastupisti alebo pred vchodom bude urcite automat na listky

usmejsa
18. aug 2022

@liljana dakujem

usmejsa
19. aug 2022

@liljana este sa spytam plati tá karta co sa kupuje na MHD na 2-3 dni, je do toho zahrnuty aj vlak? S7,S3 ? ci na tieto vlaky treba zvlast listok? vdaka