Diaľničná známka v Rakúsku

lneviemmeno
12. sep 2023

Ahojte, mozno budem vyzerat sprosto ale nikdy som este toto neriesila.. prosim vas ako viem zakupit dialnicnu znamku v Rakusku? Viem, ze maju stranku asfinag, ale tam mi pise ze sa da najskor 18 dni dopredu, cize momentalne sa da az od 30.9. No ja cestujem uz tuto nedelu (18.9), cize potrebujem ju vtedy. Da sa niekde kupit s platnostou ihned? Na pumpe alebo ako? Idem z Bratislavy po D4.
Dakujem za rady 🙂

eestimlha
12. sep 2023

daju sa kupit napr. na benzinke Omv v Petrzalke alebo na hranicnom dialnicnom prechode Jarovce alebo dialnicnom prechode Berg.

olimuc
12. sep 2023

Skoc na OMV tie maju vzdy (klasicke nalepovacie)

lneviemmeno
autor
12. sep 2023

@eestimlha
@olimuc
aha dobre dakujem krasne ❤️

martinmmartin
12. sep 2023

Aj na ASFINAG stranke maz moznist okamzitej platnosti . Staci si tam zakliknut zodpovedajuci kastlik

lneviemmeno
autor
12. sep 2023

@martinmmartin no ja som tam nasla ze pre osobne ucely sa da pouzit az 18 dni po zaplateni a pre firmu ihned

martinmmartin
12. sep 2023

@lneviemmeno tam ideo to ze v ramci ochrany spitrebitela musia davat moznost vratenia tovaru zakupeneho online zo zakona. Samozrejme blbost ked predavaju znamku ale musi to byt. Mas sa moznost toho prava vzdat ( a zvolit si "firemnu " verziu) aj ako obycajna osoba

lneviemmeno
autor
12. sep 2023

@martinmmartin hlavne ze na slovensku sa da ihned 😀 strasna blbost.. a tie nalepovacie tiez blbost. Takze mozem aj akoze pre firmu? Neze budem mat zle vsak rakusania aki su

kris_tin257
12. sep 2023

My kupujeme vždy cez asfinag a keď si zakliknes že si právnická osoba a nie fyzická kúpiš si ju s okamžitou platnosťou nemusíš čakať 18 dní

janocka
12. sep 2023

@lneviemmeno vzdy kupujem tak, ze som akoze pravnicka osoba, pretoze potrebujem aby mi to platilo ihned. Pripadne su su aj automaty na hraniciach, kde sa da kupit znamka s okamzitou platnostou

lneviemmeno
autor
12. sep 2023

@janocka
@kris_tin257 a to nie je problem ked nie som pravnicka osoba? nijak to neoveruju? pokuta mi nechyba fakt 😀

luliu
12. sep 2023

@lneviemmeno už ti tu x osôb napísalo ako postupovať a stále si ideš svoje. Kúpiš ako pravnicka osoba a nie,nevadí to, nijako to nekontrolujú. Je dôležité že máš znamku

lneviemmeno
autor
12. sep 2023

@luliu tak dakujem.

janocka
12. sep 2023

@lneviemmeno nie, nevadi… vzdy si pred letom kupim 2mes. dialnicnu a chodim po dialnici BA - Bruck, BA - Podersdorf parkrat za tyzden a pokuta nikde. Obcas ked ideme na dlhsiu cestu - do Nemecka - na muzovom aute, tiez kupim online akoze pre pravnicku osobu a pohoda. Ideme cez cele Rakusko a pokuta nic.
Takze overene - pokuta ti nepride. To je len kvoli ochrane sootrebitela, lebo fyzicke osoby maju narok na vratenie tovaru 14 dni, pravnicke nie. Lehota 18 dni je preto, ak by niekto chcel odstupit od zmluvy - nakup znamky - postou

lneviemmeno
autor
12. sep 2023

@janocka dakujem pekne za vysvetlenie 🙂

nikasmile
12. sep 2023

@lneviemmeno na benzínke ešte na SK alebo na hranici v automate alebo aj v obchode .