Daňové priznanie v Rakúsku

11. jan 2024

Ahojte. Potrebujem poradiť.

Chcem si podať do AT daňové priznanie, lebo robila som tam 3 mesiace. Je to z roku 2023, podávala som daňové na SK v tom roku. Mám ho priložiť? Ak áno, treba úradný preklad alebo nájdem niekde nejaký vzor?

Ďakujem

subartic
11. jan 2024

podaj si daňové priznanie v AT , vypýtaj si potvrdenie z daňového úradu z AT o výške zaplatenej dane v AT a až následne podaj daňové priznanie na SK kde uvdieš všetky príjmy spoločne a pôjdeš podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi AT a SK a uplatníš buď metódu vyňatia alebo zápočtu . Ak máš príjmy len zo zamestnania v AT môžeš uplatniť metódu vyňatia príjmov aj podľa nášho zákona a to všetko za podmienky že si rezidentom SK .
Ak nerozumieš o čom som písala , daj si to urobiť účtovníčke alebo daňovému poradcovi .

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
engel76
11. jan 2024

Ides podavat za 2023? Lebo pises, ze v tom roku si podavala slovenske. To bolo asi za r.2022. Az teraz sa bude podavat za 2023. Ostatne mesiace si robila na SK? K rakuskemu danovemu sa dava formular E9 o prijmoch z SK.

lukias
19. mar 2024

Chcem sa spýtať prišli už niekomu dane z rakúska a za ako dlho prišli ďakujem

engel76
20. mar 2024

@lukias do 28.2.zamestnavatelia podavali rocne vyplatne listky na finanzonline. Danovy urad spracuva priznania niekedy do 48hod.a niekedy do 6 mesiacov.

misulatko
26. mar 2024

neviete o niekom kto by urobil za mňa daňové priznanie v rakúsku aj na Slovensku? samozrejme zaplatím

anos18
27. mar 2024

@misulatko môjmu synovi robilo TJ legal rakúske. Hádam robia aj SK

lukias
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lukias
3. apr 2024

Viete my povedať niekto v akom poradí vyplácajú dane či idú podla abecedy alebo podla okresu

engel76
3. apr 2024

@lukias podla toho ako system vygeneruje. Ako som pisala, niektori maju rozhodnutie z danoveho do 48 hod.a niekto caka 6 mesiacov.

lukias
14. máj 2024

Prišli už niekomu dane keď boli podané koncom februára?