Adaptácia dieťata v rakúskej škole

plastoveokno
3. sep 2023

Zdravim Vás, môj syn ma 6 rokov. Momentálne ma ešte jeden rok škôlky na Slovensku. Rozmýšľam nad tým že sa presťahujeme do viedne kde budem pracovať. Moja otázka je , či ma niekto skúsenosť s adaptáciou dietata. Čo ste museli všetko vyriešiť a ako to funguje . Syn neviem nemecky mame na to rok aby sa naučil čo sa bude dať a potom by tam mal nastúpiť do školy do prvého ročníka - pripadne do nejakej prípravky
Ďakujem za skúsenosti a zdieľanie

Alenka

anjelicek26
3. sep 2023

6 rocny mal odklad (?) Kazdopadne za rok sa nauci,ale treba co najskor zmenit prostredie a rec...

plastoveokno
autor
3. sep 2023

@anjelicek26 áno ma odklad

tramtada31
3. sep 2023

Ono pri tých zahraničných detoch sa tuším prvé dva roky neklasifikuju. Kvôli čomu má odklad? Skoda, že už si ho teraz nedala do rakúskej skolky.

anavixy
3. sep 2023

Moja kolegyna odisla minuly rok s detmi 9 a 12r, ja som si to nevedela predstavit ako tam ony budu fungovat, ale zvladli to perfektne. Su v Linzi (myslim si ze vo Viedni su este viac zvyknuti na cudzincov a hlavne je tam kopec Slovakov), neviem uplne podrobnosti uz, ale dievcata sa nikdy v zivote nemcinu neucili a sli rovno do skoly do vyuky, maju tam triedu zvlast pre deti, ktore nehovoria nemecky, vsetko prisposobene, uz po par mesiacoch (fakt ze par) sa krasne dohovorili, kamaratka tazsie 😄 takze pokial sa bojis len toho ci dieta bude ok, tak podla mna bude, samozrejme zalezi aj od konkretneho dietata🙂

olimuc
3. sep 2023

Aspon v DE maju integracne triedy. Neboj ak to vyzera ako v Mnichove nebude jediny, co nevie po nemecky.(ale nauci sa velmi rychlo, deti su ako spongie) My chceme tiez zmenit krajinu a maly danou recou nehovori … napocuvanu ju ma ale zo zasady odpoveda v inom jazyku .. 3 mesiace a bude kvakat plynule

lusyyy36
3. sep 2023

Dcera chodí do školy vo Viedni, ona tu ale chodila aj do školky. Mala prvé 3 mesiace hodiny nemčiny navyše, potom už nie a bola normálne znamkovana. V 2.triede prišlo k nim dievča z Ruska, ta nevedela vôbec nič nemecky, normálne mala s nimi vsetky predmety a plus hodiny nemčiny navyše. Ona ale ten ročník nebola znamkovana

hanka50
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renette
3. sep 2023

Priamo vo Viedni je bilingvalna škola, naše deti tam nastúpili do 2. a 4. triedy, prvé dva roky nemali nemčinu klasifikovanú. Naučili sa perfektne. Pozri si https://www.komensky-vienna.at/sk/

elmivelmi
3. sep 2023

@plastoveokno tak ak ma odklad a nejde do skoly,daj honuz v Rakusku do skolky.Tak sa za rok anuci a moze rychlejsie nabehnit na skolsky rok.

zuwa78
3. sep 2023

Kamoskine deti nastupili pred dvomy rokmi tu do skoly.....ziadne odklady nedavali....mali 8r.a 10r.
Prvy rok ich vobec neznamkovali.....a po nemecky sa toho naucili vela...
Ked tu prisli nevedeli nic po nemecky......

mibie
25. jún 2024

@renette ahoj, zvazujem umiestnit deti do Komensky, mohla by som ti prosim napisat sukromnu spravu?
Dakujem