Vyrobili ste si machový obraz?

5. mar 2024

Je tu niekto kto si vyrobil machový obraz, dekoráciu?

macatt
5. mar 2024

Áno, ja mám, lepila som transparentným lepidlom z pištole a stále je pekný už 2 roky..

autor
5. mar 2024

@macatt aj ja sa na to chystám a mach si kupovala taký čo predávajú rôzne stránky či priamo z lesa?😊 ja už mam jeden vytipovany nechcela som práve kupovaný
Aj si ho stabilizovala v roztoku glycerina?

basulaak
5. mar 2024

Anoo, niekolko som ich vyrobila. 😊

danica2711
5. mar 2024

práve som jeden dorobila. Prečo nechceš kupovaný mach? Si si istá, že si mach, donesený z lesa dokážeš správne stabilizovať? Aby sa ti nestalo, že sa s tým narobíš a zakrátko ti zoberie skazu... Navyše v e-shopoch majú rozličné štruktúry a farby, z lesa si také nedonesieš a práve to vytvára v obrazoch zaujímavosť

macatt
5. mar 2024

Nie, už som kupovala stabilizovaný.

macatt
5. mar 2024

Vyrábala som bonsaje, svietniky, obrazy, všetko som darovala a stále je to pekné.. kamarát chcel stenu, ale k tomu už žiaľ nedošlo..

autor
6. mar 2024

@danica2711 ani neviem, mne práve nejde veľmi o to sa s tým nejak vyhrať v štýle kombinovať viaceré a vytvárať z nich nejaké diela ako tu vyššie krásne prace skôr som chcela aby to bolo take osobne v tom že viem presne kde ten mach sa nachádza na akom mieste a bude odtiaľ a chcela som na začiatok skúsiť len niečo jednoduché malé , či mi to vôbec pôjde 😃 tak nemám ani veľké ocakavania skôr aby som to tam vedela dobre prilepiť a pozriem ešte ako ho zastabilizovať no a ak sa podarí a bude ma to aj baviť potom by som siahla už aj po kupovanom
Len ako hovorím ide mi viac o ten samotný mach ako o ten proces kreativity to už by som si možno rovno kúpila aj nejaký hotový

autor
6. mar 2024

@macatt krásne, môžem sa spýtať čím si to lepila? Nejaké špeciálne lepidlo na takéto materiály?

autor
6. mar 2024

@basulaak nádherne, všetko je to tiež kupované či aj samozber ?😊 čím ti to tam takto super drží ešte aj to drevo ?

danica2711
6. mar 2024

autorka, tak to je iné hľadisko, osobné a pekné, držím ti palce, aby sa ti to podarilo dobre zastabilizovať, s tým skúsenosti nemám. Prilepiť sa ti to určite podarí, tavná pištoľ to istí, len malá rada, na pritláčanie machu na lepidlo a podložku použi nejakú paličku alebo koniec štetca alebo niečo podobné, nie prsty, lebo tavné lepidlo páli ako fras. Ale prilepíš ním všetko, aj drevo

macatt
6. mar 2024

Už je to 2 roky tak myslím transparentný mamut a potom som dokupovala nejaké iné transparentné lepidlo univerzálne tú tubu na pištoľ ako býva silikon… tavnou pištoľou som nechcela, aby machu to teplo neublížilo… ja som používala aj sušený mach inak, nebol úplne taký “živý” ale tiež bol zaujímavý..

iwesska
6. mar 2024

Do samostabilizacie by som sa rozhodne nepustala. Skoda roboty,lebo ak to nezastabilizujes spravne,zacnu ti z toho vychadzat chrobaky a plesniviet. Najlepsie sa to lepi silikonom z tuby,resp.lepidlom na stabilizovany mach.

macatt
6. mar 2024

@iwesska no veru, alebo tam vlezú nejaké a urobia si tam hniezdo..