Problém pri výrobe sviečok

thordianna
8. okt 2024

Ahojte, potrebujem radu. Snažím sa vytvoriť sviečky z parafínového vosku, no stále sa mi pri tuhnutí vosku sviečka prepadne. Pozerala som rady, videa ako vosk nalievať, kúpila som si k parafínu aj stearín, ktory pomáha aby sa nerobili na bublinky a vosk tuhol rovnomerne, no stále nič nepomáha. Viete mi prosím poradiť? Ďakujem krasne, už som zúfalá.

michaela412
8. okt 2024

Ja viem len, že by sa to nemalo vyliať do formy na jeden krát, ale na viac krát

thordianna
autor
8. okt 2024

@michaela412 keď to skúšam na viac krát, reálne vidno akoby tie prechody toho vosku 😕

tundra
8. okt 2024

@thordianna zijem vo Švajciarsku a tu na fare organizuju pre ludi,vyrobu vlastnej vianocnej sviecky.Vola sa to "Kerzen ziehen"Tam sa vlastne,knot namaca do vosku,kym nema pozadovanu hrubku.Skus knot, pred tym,nez formu zalejes voskom,par X namocit do vosku.
Tu je postup Kerzen ziehen

https://www.youtube.com/watch?v=0aRqOtwGFqo
bublinkabubla
8. okt 2024

Ja si prevleciem knot s ihlou cez ten špic a vrch si upevnim.drievkom a nemám žiadne bublinky...nalejem to na prvý raz a je to ok

thordianna
autor
8. okt 2024

@bublinkabubla krasna sviečka ☺️
Áno, aj ja si knotik zaistim z vrchu aj zo spodu takou lepkou.

thordianna
autor
8. okt 2024

Ďakujem krasne všetkým za rady ☺️

bublinkabubla
9. okt 2024

@thordianna ďakujem 😊 presne tak stačí aj palička od nanuku a urobiť dierku v strede...zalepiť knot páskou a ideš 😃 ...a takto si urobíš krásne sviečky....ja som si urobila na adventný veniec....