Mám sa vzdať koníčka?

3. aug 2024

Nebudem klamat som narocna na financie, neminam vela ale investujem vela. Rada zarabam peniaze a organizujem. Ale mam jeden velky problem.
Mam jeden konicek resp. By som to velmi chcela robit ale nezarobi to nic. Strasne sa mi paci vytvarat rozne dekoracie. Aj to viem aj su fakt krasne. Lenze nik to nechce kupit ani za naklad za material a tie sumicky su10 eur 20 eur proste to je nic v porovnani s tym co skutocne zarabam..aj keby som to chcela len tak darovat kadekomu ani nemam komu. Ale velmi sa mi to paci a velmi rada by som to robila. Niekedy rozmyslam ci si s tym nemam otvorit obchod ale to co zarobim teraz tam nezarobim nikdy ani polovicu. Mam sa vzdat tohto konicka?

jaja20
3. aug 2024

Napíšem ti za seba,že osobne by som si žiadnu dekoráciu do bytu nekúpila,ani za 5€.
Neznášam lapače prachu. Pre mňa je doplnok pekný živý kvet a ten plní aj funkciu ako čistička vzduchu.
Takže ak koníček si to kľudne nechaj,ak ich máš po vyrobeni kde skladovať,ale ako zdroj obživy to bohužiaľ nebude...

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. aug 2024

@jaja20 ved o to ide ja tiez to nemam kde skladovat. Jedine ze by som s tym mala obchod co nemam...tiez doma nemusim mam kopec tych veci len och rada robim..

buberova
3. aug 2024

Tiež si nemyslím že nájdeš veľkú klientelu na niečo také.. napríklad ja by som niečo také nekúpila sebe ani inému.. lebo mám rada minimalizmus.. a obávam sa že takých ľudí je čím ďalej tým viac

veronikaszabova
3. aug 2024

No daj foto, budes mat feedback, preco sa ti ich nedari predat.

beata_k
3. aug 2024

Ak hobby nezaraba, tak sa neoplati mat ziadne hobby....

lakebabe
3. aug 2024

Napríklad sledujem jednu pani, ktorá vyrába nádherné ručné robene etazery a nie lacné. Ale je to fakt pekne a chcem si jeden dat vyrobiť na vianočne kolace . Iné dekorácie nemám ani nekupujem. Záleží co vyrabas

jaja20
3. aug 2024

@beata_k Tak toto zase nie. Hobby sa robí pre vlastné potešenie,nie kôli prachom. Takéto reči mala moja svokra, keď som sa venovala teraristike. Nechápala, že mám z toho radosť a že ma to baví.

beata_k
3. aug 2024

@jaja20 To bol sarkazmus.

jaja20
3. aug 2024

@beata_k V poriadku. Ale zo svokrinej strany bohužiaľ nie.

beata_k
3. aug 2024

@jaja20 To je skoda. Hobby je pre zivot nutne. O com by potom bol? Praca, domov a skapat?

misulka22
3. aug 2024

A musi ti hobby zarabat? Nemozes to robit lebo ta to bavi? Ja mam tiez hobby na ktorom nie ze nezarobim,ale fest prerobim a nemam v plane sa ho vzdat.treba mat aj daku radost v zivote

missviolet
3. aug 2024

Ja by som to darovavala do aukcii urulkov, obcianskych zdruzeni, co prebiehaju na FB

autor
3. aug 2024

@misulka22 ono to nie je konocek ze beham... toto proste kupim material a nieco vytvorim a potom.co s tym? Cloveka napadne predat darovat a to je vsetko

kabinka11
3. aug 2024

Skús nám dať fotku co vyrábaš..

kim2028
3. aug 2024

Tak ľudia majú rôzne koníčky. Aj tvoj koníček je super. Ručná práca je skvelá vec. Osobne obdivujem to. Mne tiež koníček nezáraba. Skôr peniaze míňa. Mám rád šachy. Chodil som po šachových turnajoch v minulosti a bolo to v pohode. Tam turnaj stal 15-20 eur. Nebolo mi tých peňazí ľúto akosi. Ide aj o zážitky a spomienky... Tiež druhý koníček boli športové podujatia v meste. Kedysi dalo sa. Dnes je to horšie. Musím si vyberať už zápasy na ktoré pôjdem. Ale tých 200 eur za sezónu si vyčlením, čo nie je už málo... Jednoducho dnešná doba je drahá, ale ako som písal už tak zážitky sú super...

misulka22
3. aug 2024

Tak to daruj,skus predat cez skupiny rozne alebo to ponukni ako sponzorsky dar.zas ak je to ozaj pekne tak daco isto predas

autor
3. aug 2024

@misulka22 len keby bolo komu darovat. Vacsinou to nie je take ze cudzim ludom len tak niekto nieco pre nic za nic noeco da. Uz som sa stretla aj s tym ze mi to nechceli vziat lebo sa budu citit zaviazany.. ako ok nieco dam rodine kamaratkam v praci ale.zvysok je len doma a tiez na predaj to musis stale pridavat aktualizovat fotit dojednavas este aj posles a vrati sa ti spat..

rozculena
3. aug 2024

a teda konečne aj ukážeš,čo robíš??

jaga61
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaela329
6. aug 2024

Videla som raz video pani, ktorá rada sadila a množila kvety. Ona to, čo mala navyše, len vyložila pred dom s cedulkou, že nech si vezme ten, komu urobí radosť - aj keď neviem, to bolo zahraničie, či by to tu skôr niekto nezničil 🤔 Prípadne sa popýtaj na možnosť viesť takto orientovaný krúžok - v škole, alebo DSS.

viera321
5. sep 2024

Síce neviem, či už neodpovedám neskoro, ale predsa len mi to nedá. Je veľa žien, čo vytvárajú veci a nepredávajú, potrebujú tvoriť, potrebujú sa tešiť, potrebujú vypať. A hobby je to, čo človek nutne k životu potrebuje. Lebo keď niečo vytváraš, tak tvoríš, čo máš rada, relaxuješ, robíš radosť sebe aj iným. Určite je komu venovať, len treba trochu porozmýšľať. Napríklad domovy pre seniorov, a tých je na SK neúrekom. Pred Vianocami je to pre nich skvelý darček. Zisti si, ktorý domov má koľko seniorov a jednoducho cez rok tvor a potom zabaľ do krabice, obaľ vianočným papierom a pošli. Alebo sa pridaj k akcii Vianočný zázrak a popri tom, čo si seniori prajú, im zabalíš aj tú svoju dekoráciu, ktorú rada robíš. Určite sa jej nevzdávaj. Vždy je komu ponúknuť, uvidíš, že urobíš aj radosť, ľudia sa nechajú radi obdarúvať, nie každý je minimalista. 😉

zzzza
5. sep 2024

Ja mam hobby šport a stoji ma to teda dosť veľa mesačne