Dobrá zrnková káva

lneviemmeno
15. jan 2024

Ahojte, vedeli by ste mi niekto odporucit dobru zrnkovu kavu do kavovara?
Momentalne mam uz druhykrat nejaku lavazzu a pride mi strasne vodova, proste nevyrazna. Pijeme vacsinou aj spolu s mliekom.
Mam rada horkejsie kavy tmavo-stredne prazene, urcite nie kysle. Mozno je chyba aj v mojom kavovare netusim, ak mi nepomoze uz nic tak zacnem pripravovat vo frenchpresse ako predtym. Mam kavovar Delonghi Magnifica S.
Dakujem za rady a prajem pekny pondelok 🙂

pribinak
15. jan 2024

ILLY

vikusjk
15. jan 2024

@lneviemmeno v prvom rade si skontroluj nastavenie jemnosti mletia mlynceka, vacsina kavovarov to ma manualne nastavitelne priamo tam, kam sypes kavu. Ja kupujem do kavovaru len Illy Medium roast v plechovke. Nevyhoda je, ze je dost draha, ale objednavam z jednej stranky za 6,50/plechovka 250g. Tato kava chuti aj mne aj muzovi najviac.
V minulosti sme skusali aj ine, tak asi taka najlepsia bola (z vyskusanych) Lavazza Crema e Gusto, ale akoze s Illy sa neda porovnat.

vikusjk
15. jan 2024

@lneviemmeno este ma napadlo, moj kavovar ma aj nastavenie na intenzitu kavy velmi jemna/jemna/normalna/vyrazna/velmi vyrazna. Tak mozno mas tiez nieco take a postaci, ak zvolis vyraznejsiu

lneviemmeno
autor
15. jan 2024

@vikusjk mam to takto na 7, vobec sa do tohto nevyznam 😀 uz nam odisla aj tryska na napenenie mlieka, strasne huci a nepeni mlieko tak musim penit zvlast v elektrickom napenovaci.

lneviemmeno
autor
15. jan 2024

@vikusjk ano to mam na max na vyraznejsie

choco6
15. jan 2024

Odporúčam prečítať Blog o káve. Nepite tie staré, zhnité preprazene akože kavy zo supermarketov. Ja kupujem z Epera coffee prešovská praziareň. Pri každej káve sú pekné popísané chute a podla toho si vyberiete. Ja mam najradšej na latte, capuccino Kolumbiu alebo Brazíliu majú orieškove, cokoladove chute. Zo začiatku je to zvláštne piť takú "ovocnú alebo ako vy nazyvate kyslú kávu ale keď si raz zvyknete už nikdy nebudete chcieť piť tu hlinu a uhlie co predávajú v obchodoch a nazývajú kávou 😁

13uzivatelka11
15. jan 2024

Coffeein.sk readyafter.sk becafe.sk majú také kvalitné a cenovo dostupné výberové kávy

knieza_pribina
15. jan 2024

@lneviemmeno absolútne súhlasím s choco6, na Slovensku je množstvo malých rodinných pražiarní, ktoré majú úžasnú kávu. My kupujeme incuple a Cofeein a všetky tieto akože talianske akože výberové kávy (Lavazza, Illy atď) nám chutia ako totálny odpad. Tiež odporúčam Blog o káve Laca Kiralyho, ten otvoril oči už mnohým 😊

vikusjk
15. jan 2024

@lneviemmeno ja si myslim, ze to mas na najvacsie zrnko, teda nie najvyraznejsie, ale ze to zrno ti nezmelie tak najemno, preto aj kava je slabsia. Skus si to dat na taku trojku a sprav kavu, ci nebude lepsia.
To nastavenie este na jemnu/normalnu atd byva inde, ja mam kolecko na 3 a to druhe nastavenie si menime na displeji, ja pijem inu ako muz, ale to je len tlacitkom pred pripravou kavy si to zmenime a on podla toho namelie mnozstvo kavy.

tundra
15. jan 2024

@lneviemmeno my sme nedavno presli na original DeLonghi a ma vyrazne horkejsiu chut oproti Lavazza.

vikusjk
15. jan 2024

@lneviemmeno a este jedna vec, ked kupujes kavu, vacsinou byva zvyraznena intenzita chuti priamo na obale. Napriklad 3 zrniecka z 5, alebo cislom ze 7/10, teda aky stupen z kolkych. Ak chces vyraznejsiu, kupuj vyssie cisla

lneviemmeno
autor
15. jan 2024

@vikusjk aha, ja som zas mysela, ze to je opacne ze cim vyssie tym lepsie 😀 mozno v tom mam chybu, skusim to zmenit a uvidim. Inak mne nevadia drahe kavy, kludne si zaplatim ale nech je kvalitna a chutovo dobra 🙂

guudy
15. jan 2024

@lneviemmeno tiez odporucam blogokave.sk, najdes tam vela informacii aj o vybere kavy, na co si dat pozor a pod

simca06022011
15. jan 2024

Velmi zalezi od toho ako sa kava namelie, natlaci a svoje urobi aj ci je dostatocne zohriaty.. preto si ty musis najst pre svoj (predpokladam automat) co vam vyhovuje. Ja som s kavou z obchodou skoncila davnejsie, ale ako tak bola dobra tchibo barista, moj kavovar uorbi perfektnu kavu aj z caffe crema z DMky. Len ja mam doma "kaviaren", mlyncek a kavovar pakovy :D Kupujem si kavy cez coffein stranku, predtym som kupovala pressicko. ALE musis i najst druh svoj... kazdemu chuti ine, niekto kysle, niekto horke, niekto cokoladove tony.. ja kupujem viac prazenu kavu, silnu, aromaticku, bez kyslosti.
Z recenzii niektorych odbornikov si hlavu nerob, naozaj vyskusaj. Co mozem povedat, ze lavazza, a kopa obchodnych kav, nam doma nechuti, je to taka zbrnda vodova :D ale napr ked donesiem novu kavu aj od coffeinu, stane sa ze musim prestavit mlyncek.

minesasubu
15. jan 2024

My aktualne pijeme segafredo a stupeň mame na 3 , treba prepnut pocas mletia a o 2-3 kavy sa to prejavi aj na chuti
tiez mame delonghi capucino

lneviemmeno
autor
15. jan 2024

Dakujem vsetkym za rady 🙂 vyskusam sa s tym pohrat, v buducnosti planujeme kupit lepsi kavovar, kym to neni mozne tak musime nejako improvizovat 😀 ked nic nezabere, asi si budem robit kavu vo frenchpresse kde mam istotu 😀

minesasubu
15. jan 2024

@lneviemmeno Mam skveleho opravavara kavovarov v ramci Ba , ma v ponuke aj predaj kavovarov my sme od neho kupili za skvelu cenu skoro nový , ak mas zaujem posli mi ss

simca06022011
15. jan 2024

@lneviemmeno nastav si to na mensie mletie.. cize bud do stredu, alebo smerom k mensim zrnkam... a vyskusaj... hrube mletie = ide voda, velmi malicke mletie = tazko pretlaci vodu... musis si najst svoje medzi tym

patricja
15. jan 2024

za mňa jednoznačné zn. Veronia - Home office, pražiareň v Seredi, vždy čerstvá.

dennoc1312
15. jan 2024

@lneviemmeno barzuz top brazilia yelou burbon. Pijeme uz 8 rokov od kedy mam kavovar. Ine nam nechuti uz vobec. Ani na zmenu si neviem kupit inu. Byva cerstvo mleta cca den pred odoslanim.

majlo1234
15. jan 2024

My sme teraz objavili Brilliant cafe od ciernej perly a je neskutocne dobra, aj v nasom ubohom kavovare.

veverickav
15. jan 2024

vsetky podstatne informacie najdes tu 🙂 https://blogokave.sk/

zoja1234
15. jan 2024

blogokave.sk

ritalein
15. jan 2024

Za mna je najlepsia kava Verticcio 🙂 ale u vas v prvom rade treba spravne nastavit kávovar ☺️

lneviemmeno
autor
15. jan 2024

Baby, ja som asi fakt blba 😀 sice nemam najlepsiu kavu, ale akonahle som si nastavila mlyncek na cislo 3, espresso je ovela horkejsie a ma lepsiu vyraznejsiu chut, asi som to naozaj len mala nafigu nastavene. Ale nevadi, pomohli ste mi a urcite aj lepsiu kavu kupim 🙂 vidite, nikto mudry z neba nespadol 😀

keksicek
15. jan 2024

Pripájam sa a doporučujem blog o káve. Tu je TOP SK pražiarní, aj so zľavovými k´dmi ;)
https://blogokave.sk/zlavove-kody-na-kavu/

ketrin1984
15. jan 2024

A skuste kavu s kondenzovanym mliekom 7,5%.Nevyrovna sa mu ani smotana ani ine mlieko.Mavaju v Lidli.

ketrin1984
15. jan 2024
malinovka333
15. jan 2024

@lneviemmeno to mas zle nastavene. Daj to na 3.a zalezi aj ako mas nastaveny ten predny gombik