Čo všetko používate na handmade?

23. mar 2021

Ahojte baby. Kecali sme s kamoskou a jej snom je mat galanteriu. Tak sme sa bavili ze baby co robia handmade vacsinou rozne veci k tomu vsade hladaju a co vsetko na to potrebuju a tak. Preto sa vas chcem opytat, ake handmade robite (ci uz len tak pre zabavu alebo aj pre svoje okolie a na predaj) a co vsetko k tomu potrebujete? Zatial zistovala ohladom vysivania (bavlnky ako perlicky, mulinky a podobne, panama k tomu a tak). Dakujem aj za nu 🙂

diana999
23. mar 2021

Ja sa venujem kozmetike, ale to je asi o inom 😄

januelik
23. mar 2021

Ja vyrábam detské hračky, bábiky, zvieratká a rôzne.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
clori
23. mar 2021

no ja by som prijala jednu obrovsku galantersku, kde by som zohnala fakt ze vsetko. pretoze najhorsie je, ked nieco potrebujem, je to sice na 10 e-shopoch, ale samozrejme, kvoli postovnemu chcem pridat aj nieco ine (napriklad dalsie 3-4 veci, niekedy s tou prvou suvisia, niekedy nie). problem vsak je, ze to nemaju ani na jednom. musim tak rozdelit objednavky na 2 a 2 polozky.

autor
23. mar 2021

@clori presne toto napadlo aj mna a toto som jej aj povedala. Ze nemusi mat obchod ale staci jeden poriadny eshop kde bude uplne vsetko a nemusia to zeny (a ani ja) hladat na 100 strankach ale najdu to len na jednej... tak nam pomoz. Co take si objednavas alebo potrebujes? Skusim jej s tym nejako pomoct nech sa jej ten sen splni 😊

nana8989
23. mar 2021

Mojou záľubou sa stali tieto deky 😊 a robila som už aj koberec leva z tejto vlny 🦁 a začala som sa tiež učiť šiť, ale to iba pre moju malú zatiaľ 😉

autor
23. mar 2021

@nana8989 to je krasne 😍 a co vsetko na to potrebujes?

poopsie
23. mar 2021

Ja si myslim, že takto nevytvorite tu galanteriu, keď sa budeš pýtať každej jednej čo potrebuje 🤔🤔🤔lebo ak by to bola aj kamenná predajňa vy máte byť tie v obraze 🤦‍♀️nebudem si predsa otvárať obchod napríklad s tlačiarňami keď neviem o nich nič. A vlastne ma ani nezaujímajú.. A budem sa pýtať zákazníkov na informácie, nebudem vedieť ani rozdiel medzi laserovou a atramentovou.. 🤷‍♀️

andreatytler
24. mar 2021

@poopsie Suhlasim... galanterku musi mat niekto kto pozna tie produkty poslepiacky a vie presne co sa na co pouziva a nielen ze ponukat tovar ktory ludia potrebuju ale ponukat tovar o ktorom zakaznici doteraz ani nevedeli. Novinky, vychytavky.
Tu kde zijem galanterky ani nie su. Je tu ale siet obchodov, ktore predavaju uplne vsetko na kazdy druh handmade (od papiera, cez vlnu a bavlnky, stetce a farby, formy na pecenie, umele kvety, kosiky, siace stroje...). V tom obchode dokazem stravit cele hodiny.🙂

autor
24. mar 2021

Tak baby ona to ma v malicku, to ja som amater 😅🤣

clori
24. mar 2021

tak poriadna galanterka by mala mat viacerych dodavatelov, byt schopna poskytnut material na rozne druhy rucnych prac. sitie, vysivanie, hackovanie, strikovanie. zabrdla by som aj do aranzovania. napriklad, ak chcem urobit kyticu hackovanych kvetov, potrebujem k tomu aj nejake aranzerske pomocky. hodia sa aj nejake drevene polovyrobky - podnosy, krabicky, male stolicky. ak chcem vysit obrazok, hodi sa mi k tomu aj ramik, nemusim to zhanat inde. chcem si spravit naramok z koralkov, tak by som si rada kupila gumicky/navliekaci material, koralky atd tiez na jednom mieste. alebo ak chcem tvorit s detickami, tak by som tiez prijala farebny papier, plst, moss gumu, nalepovacie ocka, lepidlo (a ine serepeticky) tiez na jednom mieste. toto uz skor zavana viac hobby obchodom ako galanterkou, ale ak sa galanterka vie zamerat aj na okrajove polozky, tak je to super, nemusis behat nikde inde. v dnesnej dobe, ked je cas tak vzacny, tak ma najviac dostane siroka ponuka. obchod nemusi mat z 1 polozky po 50 kusov, ale ak ma 50 poloziek po 1 kuse, to uz je super 🙂 cize ak by som sa chcela zamerat na galanterku, tak uz idem na to skor v style hobby obchodiku. ak je na to priestor, co chapem, ze je tiez problem, tak je toto pre mna najlepsie riesenie. vsetko pod jednou strechou (alebo na jednom eshope 🙂)

autor
24. mar 2021

@clori presne takto nejako mi to ona opisovala. Ze by chcela spravit eshop, kde bude uplne vsetko a nemusia to nahanat inde. Chcem jej s tym pomoct ale najprv si musi spisat co vsetko tam chce a preto som pisala sem nech mne pomozu. Ona si to spisuje ale ja (totalny laik) co jej chcem pomoct aby na nic nezabudla moc v tom prehlad nemam a nechcem aby nieco zabudla. Ja viem laik a trepe sa pomahat 🙈🤦‍♀️

sashabb
24. mar 2021

Len aby ju v tom niekto nepredbehol keď si to tu už oznámila 🙈 a v neposlednom rade, mať eshop nieje len o tom, že tam je všetko

autor
24. mar 2021

@sashabb to mi je jasne a myslim ze jej tiez...

autor
24. mar 2021

@sashabb tak vymazavam odpovede a uzatvaram temu 😁

clori
24. mar 2021

@sashabb neboj, aj keby bola konkurencia, ak bude majitelka eshopu dobra a bude si to vediet dobre osefovat, lahko sa uchyti na trhu 😉 a vobec nevadi, aj keby desat takych eshopov vzniklo 😀

momi1_1
24. mar 2021

vieš čo ja si kraslím na oblečenie, prakticky všetky dekorácie si vyrábam, robíme mydielka, no všetko tak nejak pre vlastnú potrebu, zatiaľ som sa nejak neodhodlala to ponúkať ďalej

poopsie
24. mar 2021

Ja neviem ale keď som niečo potrebovala na crafty som našla toho dosť 🤷‍♀️v mojom okolí je takých obchodov dosť, takže ja v tom taký úžasný potenciál nevidím, chce to veľa peňazí na začiatok a ak ich v dnešnej dobe niekto má, tak tomu úprimne gratulujem...

autor
24. mar 2021

@poopsie tak o tomto obchode som este nepocula 😁 musim pozriet. Tak asi by najprv musela zacat pomaly s par vecami a postupne pridavat. Popravde neviem ako si to cele predstavuje. Ja by cca vedela ako by som to robila ale ako to chce urobit som sa s nou este nebavila.

poopsie
24. mar 2021

Ak ste nepoculi o najväčšom obchode je na čase pozrieť tu konkurenciu

autor
24. mar 2021

@poopsie ja som nepocula ci ona o nom vie netusim

poopsie
24. mar 2021

https://www.creactive.sk/.. Toto je ďalší dobrý obchod ale majú neprehľadný eshop... Možno koli tomu, že ho navštevujem na mobile 🤷‍♀️

autor
24. mar 2021

@poopsie ano tento poznam. Tiez sa mi zda dost neprehladny a vela krat na to odradi od toho

poopsie
24. mar 2021

Raz som tam bola osobne a majú tam toho strašne veľa.. Aj tam je chaos... Lebo to nieje sranda mat toľko položiek, rovnaký tovar no rôzne značky 🤷‍♀️