Vybavovanie cestovného pasu v Púchove

veronikag1602
11. jún 2024

Dobrý deň. Neviete ako to aktuálne funguje v PU? Treba sa objednať popredu či zoberú aj keď prídem? A koľko trvá vyhotovenie? Ďakujem

ptvw
11. jún 2024

Vyhotovenie trvá teraz aj vyše 60 dní, bola tu diskusia niekde, zrýchlené by mali spraviť tak ako si zaplatis a máš lepšie sa objednať, ale samozrejme môžeš prísť aj len tak a cakat

marcellka32
11. jún 2024

Mne trvalo 70 dni

lneviemmeno
11. jún 2024

Síce som si dávala robiť v BA, ale pokiaľ viem, oni tie pasy posielajú do výroby na jedno miesto, čiže je jedno kde si dáš urobiť. A dnes mi akurát prišiel zo 4.4. (67 dní), vypĺňala som aj tlačivo na vrátenie poplatku. Pokiaľ ti to súri, určite si priplať 2-dňový alebo 10-dňový.

marcellka32
11. jún 2024

@lneviemmeno odkiaľ máte to tlačivo na vrátenie poplatku? Ďakujem

lneviemmeno
11. jún 2024

@marcellka32 mne to dali automaticky ako som si prišla vyzdvihnúť pas, iba som vyplnila číslo účtu

janocka
11. jún 2024

@veronikag1602 ak necestuješ mimo EÚ, stačí ti OP. Ak potrebuje cestovný doklad dieťa, tiež môže mať OP - tie sa stíhajú robiť načas a sú lacnejšie ako pas. Takže ak ti to súri, cestuj na OP a nie na pas

maranco
11. jún 2024

@veronikag1602 ak chceš byť rýchlo vybavená tak si urob rezerváciu, ak máš veľa času na čakanie tak bez rezervácie
Na pas sa čaká cca 70 dní, na občiansky cca 14 dní.
Do ktorej krajiny plánuješ cestovať?

svetlonos
11. jún 2024

@veronikag1602
pokial si zaplatíš 2 dňový, budes ho mat určite. Tie robia prednostne a ze aj tie 20 dňové. Ale všetko ostatné trvá pridlho. Je málo banku (právnych predtlacenych) pásov. Takže samozrejme uprednostnia tých platiacich.

miroslavaa31
12. jún 2024

V PU 60 dni nam trvalo. Da sa aj objednat alebo len prist,ked je malo ludi,je to ok