Dlhodobo znížené leukocyty

fruitys
24. júl 2024

Ahojte, mali ste niekto (prípadne vaše dieťa) dlhodobo znížené leukocyty (pod hranicu)? Ak áno, navrhol vám lekár nejaké riešenie? Aké?
So zníženými leukocytmi mám dlhodobý problém (roky), no viac som to začal riešiť až vtedy, keď mi iný lekár navrhol, aby som to riešil. Môj hematológ mi v podstate od detstva vravel, že je to v poriadku, že to tak mám geneticky a pokiaľ nie sú problémy, tak je to okej. A tak som to v podstate roky neriešil. Keď tak ale nad tým rozmýšľam, tak som mal za život niektoré nie tak bežné zdravotné problémy a poslednú dobu sa cítim často unavený, neviem, či to s tým môže súvisieť. Každopádne by som tú hladinu leukocytov chcel zvýšiť nad hranicu.

fruitys
autor
24. júl 2024

@fruitys a tie hodnoty sú niekde okolo 3,4... najmenej, čo si pamätám, som mal okolo 2,9 sa mi zdá.

lienocka2808
24. júl 2024

@fruitys ahoj, ja mám tiež celý život znížené. nikto to zatiaľ neriešil ani sa nad tým nepozastavoval.

fruitys
autor
24. júl 2024

@lienocka2808 a cítiš sa fajn, žiadny problém?

lienocka2808
24. júl 2024

@fruitys dlhé roky som mala zdravotné problémy. Asi cca 5r. dozadu mi otvorili pokazený zub a vyčistili kanáliky, odvtedy som ako vymenená. čiže to asi s tým nesúviselo s tými leukocytmi.

ivuska027
27. júl 2024

A železo, hemoglobin máš ako? Ok?

fruitys
autor
30. júl 2024

@ivuska027 malo by to byť ok, akurát tuším bilirubín bol o niečo zvýšený