Znížená známka zo správania

29. sep 2022

Dievčatá, ak na bežnej ZŠ hrozí žiakovi znížená známka zo správania - dostatočne včas na to upozornia rodičov. Na trištvrte roka, na konci roka a pod.
Ako je to na špec. školách? Aj tu platí tento postup? Má právo riaditeľ na vysved. napísať rovno zníženú známku aj bez akýchkoľvek upozornení rodičom?
Ideálne by bolo keby odpovedali ozaj čo sa vyznajú, popr. čo pracujú v špec. školách.

ninusa221
29. sep 2022

Ja som mala pokarhanie na Zš a prišiel domov normalne papier, myslim si že je to aj v špeciálnych školách.

ckocka
29. sep 2022

Pozri si školský poriadok.

autor
29. sep 2022

@ninusa221 ďakujem za odpoveď, len by som to potrebovala vedieť na istotu .či platia tie isté pravidlá...

januska12323
29. sep 2022

Na každej škole býva pedagogická rada štvrťročne, ak má žiak nabehnuté na zhoršenú známku z predmetu alebo správania vtedy sa o tom upovedomia kolegovia a rodičia dieťaťa. Potom príde domov upomienka (alebo ako sa to volá) buď listom alebo v edupage. Do vysvedčenia si to ešte môže zlepšiť.

orta
29. sep 2022

myslim si, ze to aj na specialnych skolach tak bude a ved ak mas taketo otazky, mala by si sa opytat primo trednej alebo triedneho. bolo by to asi jednoduchsie

kacena4
29. sep 2022

kazda skola masvoj skolsky poriadok a tam je to presne specifikovane sky maju postup pri zadavani znamok zo spravania

heni79
17. jan 2023

@veto Myslím, že si to vystihla. Vymyslený príbeh.