Zmena cvičení v písomke u jedného žiaka

19. máj 2022

Dobrý den, dnes mi dcéra prišla zo školy s tým, že písali pisomku a učiteľka jej nachystala iný test. Tak som sa jej pýtala, čo v ňom bolo iné a povedala, že jej tam pozmenila dve cvičenia ako mala jej trieda. Môže si toto učiteľ z akéhokoľvek dôvodu dovoliť? Mne toto správanie osobne nepríde v poriadku, tak by som rada vedela váš názor.

pribinak
19. máj 2022

Ucitelka nedala žiadne vysvetlenie dcére?
Však nápis učiteľke že ju prosís o vysvetlenie.

anesim
19. máj 2022

Nema dcera nejake ulavy?

autor
19. máj 2022

@anesim Nie, dcéra je úplne normalna žiačka, ako každá ina. Navyše jej prišla písomka ztazena ako uľahčená.

babovka2321
19. máj 2022

A nestalo sa v minulosti, ze by odpisovala od spoluziacky a preto dostala ine ulohy?

janba
19. máj 2022

A nemoze byt, ze boli rozdeleni na viac skupin a kazda skupina mala inu pisomku?

bimbambom
19. máj 2022

A čo tak sa to opýtať priamo učiteľky ?

autor
19. máj 2022

@babovka2321 Sedeli každý sám, a nikdy ju ucitelka priamo nekonfrontovala žeby opisovala.
@janba bola to jedna písomka len ona jediná to mala zmene. Bez dôvodu

alienkami
19. máj 2022

Ak dostala náročnejšie úlohy ako ostatní, vychádzajú mi dve možnosti:
1. dcéra je šikovná, všetko zvláda ľavou zadnou, tak sa ju snaží trošku viac zaťažiť.
2. učiteľka si na ňu z nejakého dôvodu zasadla.

janba
19. máj 2022

Tak, jedine sa opýtať učiteľky.
Mozno je tvoja dcera v danom predmeta velmi dobra, tak jej skusila dat tazsie ulohy

jaskolka
19. máj 2022

A ako vie ze všetci ostatní mali iné zadanie? Pýtala sa celej triedy? Nebolo to len tak, že mali skrátka viac skupín?
Alebo ak ozaj jediná mala iný test, nemohol nastat jednoducho omyl?
Otec bol učiteľ, mal bežne viac druhov a typov testov už predpripravených (na zlomky, na rovnice slovné úlohy a podobne), takže kľudne bolo možné, že sa trebárs na kôpku s testami na zlomky dostal jeden zameraný na niečo iné.
Každopádne najlepšie sa opýtať priamo učiteľky, tu sa môžeme len domnievať a tipovať

autor
19. máj 2022

@bimbambom Na ďalšiu hodinu sa jej opýta, len mne to nedalo že prečo ako jediná to mala.
@alienkami Má tam šikovnejších spolužiakov takže to nie. Skorej čo ma zaujíma je, že či takúto vec učiteľ spraviť môže.

alienkami
19. máj 2022

je to neobvyklé, ale myslím, že môže. Pokiaľ sú tam veci, ktoré preberali.

autor
19. máj 2022

@jaskolka Ostatne testy pri odovzdávaní na učiteľský stôl aj videla a o pisomke sa rozprávala s ostatnými spolužiakmi cez prestávku. Čo ju následne zamrzelo.

alienkami
19. máj 2022

Ešte jedna možnosť mi napadla - chcela vašu dcéru preskúšať z konkrétnych vecí. Ale to mohla aj pri tabuli ústne a nie jej dávať samostatný test. Je to ozaj nezvyčajné.

autor
19. máj 2022

@alienkami Veď práve, toto sa jej stalo prvý krát. Nepíšem, keby za dcérou príde a povie že z tých a tých dôvodov ti zmením cvičenia. Ale ona nič.

daniela1911
19. máj 2022

Učiteľ môže čokoľvek, v súlade s osnovami predmetu. My sme na zš mali takú matikárku, ktorá nás rozdelila na dve skupiny, posadila po jednom a ešte bolo 10 variant, takže keď nás päťminútovku písalo pol triedy (13 žiakov) tak minimum malo rovnaké zadanie.
Skôr sa tam stalo niečo negatívne…. Keďže hovoríš, že sú tam šikovnejší.

zuzliq
19. máj 2022

A prečo nekontaktuješ učiteľku? Normálne jej napíš, čo ti povedala dcéra s dovedkom, že si to nevieš vysvetliť. Či by to to neobjasnila.

mariet24
19. máj 2022

Mňa hneď prvé napadlo či nevymeskala nejakú dôležitú písomku v poslednej dobe, či jej do nedala ,,dorobiť" aby si overila aj to učivo...

xena0
19. máj 2022

Najjednoduchšie by bolo opýtať sa na to učiteľky

kitycat
19. máj 2022

Opytaj sa ucitelky a napis nam rozuzlenie

kleopatra114
19. máj 2022

A pýtala sa všetkých spolužiakov ? KedYsi dávno , keď som chodila na skolu ja , tak nám učitelia bežne rozdelili písomky na test A,B, C, D.

oli18
19. máj 2022

Byť učiteľom v dnešnej dobe je ozaj ťažké.

katka281
19. máj 2022

Ano, ucitel moze z roznych dovodov pozmenit konkretnemu ziakovy zadanie, pokial sa jedna o ucivo, ktore preberali. Mohlo sa to stat nedopatrenim, najlepsie spravis ked sa spytas ucitelky. Nedehonestovala by som jej postupy, pokial by som sa konkretne jej na to nespytala, urcite ti to rozumne vysvetli. Je to studovany clovek, vie co robi 🙄

jana_eyre_2
19. máj 2022

Napíš priamo učiteľke, normálne slušne žiadaj vysvetlenie.. mne keď sa niečo nepáči ako prebehne v škole, normálne napíšem danej učiteľke s otázkou prečo sa stalo to, čo sa stalo.. vždy mi normálne odpísali, vysvetlili, v jednom prípade dodržala slovo a v druhom zmenila prístup.. podľa mňa je normálne že rodičia a učitelia spolu komunikujú ak je nejaký problém ktorý dieťa trápi..

luccija
19. máj 2022

A pochopila to dcéra správne?možno boli na 2,3 skupinky.Napis učiteľke...ináč to budú len dohady.

gabika128
20. máj 2022

Pochybujem že tu prídeš na dôvod. Napíš učiteľke a možno sa z toho vykľube obyčajná chyba, napríklad že mala jeden papier z písomky z inej triedy alebo iná hlúposť...

letfenixa
20. máj 2022

@autorka bola písomka z prebrateho učiva a bola ohlásená? Učiteľ môže dať zadania ake chce, nie je povinný dávať všetkým to isté.

adkalu
20. máj 2022

Áno, môže. Je to individuálny prístup, neviem prečo by sa mali robiť len úľavy, ved žiaci sú rôzni a je potrebné im napasovať aj test. Dôvod ti vie povedať jedine učiteľka, najprv by som kontaktovala ju, ak sa ti to nepáči máš možnosť ju dat komisionálny preskúšať.

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz