Výsledok príjímačiek na strednú školu

rolandik
17. máj 2024

Dnes 17.5. sa uverejňujú rebríčky výsledkov z príjmačiek na stredné školy. Fakt žijeme praveku, že ani jedna škola, kde sme poslali prihlášku ich nedá na web?

ibrunova
17. máj 2024

@rolandik možno ešte dajú, u nás všetky dali

sasa1310
17. máj 2024

@rolandik na Edupage dnes skočili výsledky

noname12345789
17. máj 2024

@rolandik ahoj, urcite minimálne na edupage dnes pristanú výsledky, väčšina škôl má už aj na stránkach zverejnené

lenkahvh
17. máj 2024

u nas tiez na vsetky dali, edu ma dnes trochu problemy, je to zjavne napor, ale na strankach skoly to je vsade

pribinak
17. máj 2024

@rolandik neviem o akých školách a v ktorom meste, ale je kopec škol čo výsledky na webe majú

butterflyeffect
17. máj 2024

Edupage a listy-tiez nechapem 🫣 uz pred 20 rokmi vedeli dat na net a teraz nie

sorciera24
17. máj 2024

musia ich dnes zverejniť na svojom webe...podla nariadenia ministra dnes

kacena4
17. máj 2024

v prvom rade si uvedomme, ze web je verejny priestor, ktory sa da lahko zneuzit... preto sa uprednostnuje interna siet - edupage

zuzidr
17. máj 2024

@kacena4 ved predpokladám, že dieťa si nájde výsledky pod nejakým kodom z dôvodu GDPR nie podľa mena

kacena4
17. máj 2024

@zuzidr to ano, ale verejny pristor je vereny priestor, ani cisla obcianskeho nie su verejne pristupne na nete s odovodnenim ze vsak to nie je dohladatelne...

mircalla
17. máj 2024

@rolandik My stale cakame a samozrejme edupage pada, lebo kazdy klika
@kacena4 Ale ved su tam kody nie mena, dobre ranooooo. Splietas tu hrusky s jablkami, cisla OP a kod, ktory ziakovi prideli skola kvoli testom

lusilla
17. máj 2024

Tak neviem v akom priestore zijete vy ale u nas na oboch skolach boli vysledky zverejnene, kolegyna mali 4 skoly a tiez zverejnene vysledky, susedia 2 skoly tiez zverejnene. Mimochodom 17.5.2024 je rovnako 17.5.2024 00:01 hod ako 23:59 cize maju na to este korektne cas. Mna skorej zaraza to ze na 20 miest pripada 375 uchadzacov alebo na 30 miest prislucha 354 uchadzacov, su to sialene cisla, ako je mozne ze pri takom dopyte je tak mala ponuka.

mircalla
17. máj 2024

@lusilla Gymple uz vacsinou maju, bilingualne gymple este mnohe nie. Ano, je to masaker, navyse nevyhoda, ze velmi silne rocniky, vela deti narodenych 2009 a 2010. Zial nie su kapacity, najma v BA, takze mnohi sikovni sa ani nedostanu

kacena4
17. máj 2024

@lusilla ponuka je jedna vec, a realna sanca dostat na danu skolu je ina vec a toto si nevedia realne zhodnotit nie len deti ale aj rodicia tychto deti, ktori si casto plnia svoje predstavy o vzdelani a neberu ohlad na schopnosti dietata. napr. ja by som neprihlasovala 3kara na gympel, lebo viem ze sa tam nedostane a zbytocne dietatu sposobim stres a casto aj traumu z neprijatia do skoly. na opacnej strane ponuka skol typu ucnovky, odborne skoly su casto nenaplnene, odbory sa rusili, lebo nebol zaujem. napr. boli sme na strednej skole, kde nam riaditel vysvetloval ze museli zrusit odbor vysokoprudovy elektrikar, nakolko za poslednych par rokov nemali ani jedneho prihlaseneho ziaka... avsak tieto profesie treba vykonavat v zivote...

pribinak
17. máj 2024

@kacena4 ale veď tam nie je rodné cislo ani meno, každé decko dostalo kód. Výsledok si nájde pod svojim kódom

Ja fakt netuším kto je pod kódom 3YZt31U

pribinak
17. máj 2024

@mircalla toto je mimoriadne silný ročník, ak aj nie najsilnejší
V BA to bude boj o miesta.

kofa77
17. máj 2024

@kacena4 ale tu ide o to, ze najma v BA sa na gymple nedostanu jednotkai, sikovne a bystre deti, prave koli tomu, ze su silne rocniky a malo miest, kedze sa nereflektovalo uz pri naodeni tychto deti. take prekvapujuce.

pribinak
17. máj 2024

@kacena4 3jkar na gympel? To je snáď vtip. To pricetny rodič ani neurobí, len nejaka diagnoza
V Ba sa biju jednotkari o miesto. To je už aj na výchovnom poradcovi, aby sa porozprával s takýmto rodičom a reálne zhodnotili možnosti dieťaťa

kofa77
17. máj 2024

a staci vypocut zdruzenie zamestnavatelov a hned sa dozvieme, kde treba pracovnu silu, naco gymnazia

sorciera24
17. máj 2024

@pribinak to by si sa cudovala....a ked im ako kar. poradca radim aj dat si ine skoly, na istotu....este ti vynadaju, že podcenujem deti a radim im podradne skoly....no, hold...tak to aj dopadlo....nikde nie su priajte, som zvedava, co teraz urobia

pribinak
17. máj 2024

@sorciera24 veď píšem, že toto pricetny rodič neurobí, len diagnoza
Nirmalny rodič ukotvený v realite musí chápať že s 3jkou nemá decko šancu a jedine čo bude mat je sklamanie

mircalla
17. máj 2024

Nam uz jedna skola potvrdila, ze sme prijati, tak sa tesime. Bilingualny gympel z 8. rocnika...brali 90 z 366 co nebolo az take tragicke. Este cakam jedny vysledky, ale tam asi nic

sorciera24
17. máj 2024

@pribinak ale vies kolko je takych.....kvantum....lebo to je generacia, ze vsetci maju naj deti a vsetci musia byt gymnazisti

mircalla
17. máj 2024

@pribinak Ano, presne tak, staci si pozriet statistiku narodenych deti od roku 2000

mircalla
17. máj 2024

@sorciera24 Vsak nech sa hlasia, nemaju sancu. Kazdopadne ale je aj vela vela sikovnych deti, je to tazke...Co pocuvam od syna v triede sa nedostali velmi dobri ziaci prave kvoli nedostatku miesta
A ano, isli na bilingualne 5-rocne gymple aj uplne priemerni ziaci z nejakeho dovodu z 8. triedy vyskusat

masinka
17. máj 2024

Tak skusaju, lebo maju tak o 2 pokusy viac ako ked idu len z 9 rocnika.

mircalla
17. máj 2024

@masinka Ano, od syna islo z triedy 20 deciek z 24 realnu sancu ma tak 8. Ja som naopak kriticka a realista, rovno som povedala synovi, ze na skoly ako je Jura Hronca, Gamca a pod ani nech sa nehlasi, hoci je super ziak, ze tam beru the best of the best a skratka nema sancu pri statistike 1 z 10 a su aj lepsi. Bol trochu ofucany, ale uznal to

masinka
17. máj 2024

@mircalla Tak niekedy aj motyka vystreli 😀 Okrem toho si tie decka vyskusaju ake to je realne robit prijimacky, doma v klude to je o niecom uplne inom, tak na tych dalsich maju mozno trochu mensi stres ked nejdu uplne do neznama.

uhnakova
17. máj 2024

@mircalla táto tlačenka sa bude v BA ešte zhoršovať, lebo populačný prírastok dosiahol maximum v r. 2017. Odvtedy pozvoľne klesá. Takže najbližšie ročníky sa budú decká zabíjať o miesta na gymnáziách aj iných lepších školách, keďže väčší počet tried veľmi neotvárajú. Kiežby pridali nejaké triedy, len obávam sa, že školy nemajú kapacity. A teda nemyslím, že v BA majú rodičia nadsadené očakávania, ako tu niektoré mamičky píšu. Proste je tu toľko dobrých žiakov. Predsa nebudem dieťa, čo má z matiky, slovenčiny a angličtiny celé roky jednotky presviedčať, aby si dalo prihlášku na učňovku, to je absurdné plytvanie potenciálom.

kofa77
17. máj 2024

@uhnakova moja rec