Vreckové pre 14-ročnú dcéru

22. sep 2024

Ahojte mám 14 ročnú dcéru a začala od nás považovať týždenné vreckové. Koľko by ste dali na týždeň? Iba tak s kamarátmi von. Mala by som za to považovať nejaké domáce práce navyše?

jaja20
22. sep 2024

Domáce práce "naviac" určite nie, veď nie je vaša slúžka, hádam máte povinnosti v domácnosti rozdelené medzi všetkých členov, ktorí tam žijú.
Vreckové sme dávali na mesiac 50€ a už bolo na dcére,ako s ním naložila.

ukgirls
22. sep 2024

moja ma sice 10 ale dostava 5 na tyzden .. to jej bohate staci aj tak jej vacsinu platim ja .. ale dostane to len ak si urobi povinnosti (upratana izba,vencenie psa a ulohy do skoly )

lucik194
22. sep 2024

v tom veku dostavala 15eur mesacne

patka06
22. sep 2024

Založila by som jej účet a posielala 50 Eur mesačne.

alex49
22. sep 2024

14 ročná by už mohla vedieť hospodáriť s peniazmi. Posielaj/dávaj jej peniaze mesačne, ak si všetko minie prvý týždeň, další nedostane. Dávala by som 40 eur max. Domáce práce by mala robiť rovnako ako doteraz. Teda dúfam, že niečo doma robí ako všetci ostatní v dome.

veronikaszabova
22. sep 2024

Syn ma mesacne vreckove 100€. Cize 25€ na tyzden - 15 rokov.

andrejka1974
22. sep 2024

Záleží ako si to vypýtala keď si napísala požaduje dostavať vreckové by som nedávala ja nedávam žiadne a nikdy som nedávala dostávajú na meniny Vianoce narodeniny tak si vedia ušetriť a na nutne veci dostanú

bobaas
22. sep 2024

Po vete "začala od nás požadovať" by som si s mladou pohovorila. Dávala by som peniaze podľa príležitosti a potreby.

littledaisy
22. sep 2024

Ja som ako 14 ročná nedostávala žiadne vreckové (mám 25)... A som tu. Nepožadovala som od rodičov nič. Ak som potrebovala na niečo peniaze, popytala som si. Ale stále mamka vedela na čo. A ked som šla do mesta,tak mi dala peniažky aj sama. Ale nikdy som týždenne peniaze nedostávala...

andrea_82
22. sep 2024

Nas syn mal v tom veku cca 15-20 eur mesacne. Do skoly chodil doma na dedine, tak nemal vela moznosti na minanie.

huginko
22. sep 2024

@veronikaszabova to je dosť

veronikaszabova
23. sep 2024

@huginko je na uvazeni rodicov, kolko daju vreckove. Nie? Pre niekoho malo, pre niekoho vela.

orl
23. sep 2024

20€/mesiac