Volajú ma na párty, ale ja som introvert

10. okt 2024

Budúci týžden máme kabu v škole. Som už druháčka a tak tam idem len tak. No večer máme takú party. Spolubývajúce ma tam volajú. Ja som taký introvert rada sa učím. Rada trávim čas sama alebo s rodinou. Baby mám rada, no z tohto mám taký zmiešaný pocit. Viem, že piť nebudem určite lebo nechcem nepijem. Mám sa tam len ísť zabaviť. Len sa bojím,že ja taký človek čo sa rád učí je v kľude či neurobím niečo zlé keď tam pôjdem.Čo myslíte vy?

rozculena
10. okt 2024

čo?

hederamonstera
10. okt 2024

Co zle? Vsak sa ovladaj

autor
10. okt 2024

@hederamonstera ja piť určite nebudem.Takze s ovladanim ma problem nebudem. Len mám také zvláštne pocity, že tam ide.

ninusa221
10. okt 2024

Určite choj. Poznám veľa dievčat ktoré sú introvertky a veru už sú dospelé a ľutujú že nemajú žiadne kamošky. Buď rada že tá volaju lebo prestaneš chodiť prestanú ťa volať.

vanilkovazmrzka
10. okt 2024

Co je kabu?

vanilkovazmrzka
10. okt 2024

Na party chod s kamoskami, a ked sa tam zacnes citit neprijemne, ospravedlnis sa ze ti nie je dobre a pojdes domov. No stress

hopsas
10. okt 2024

Buď sama sebou. Nenut sa. Ja by som nešla.

kitycat
10. okt 2024

@vanilkovazmrzka asi, ze maju kalbu 🤔

autor
10. okt 2024

@vanilkovazmrzka
@kitycat nie, nie to su imatrikulacky prvakov a potom vecer je taka party este na ich privitanie a to cele sa vola kabu

autor
10. okt 2024

@hopsas dakujem

autor
10. okt 2024

@vanilkovazmrzka chcem tam ist ale kedze byvame na internate tak si musime zhanat hotel alebo potom byt do rana a az nadranom ist domov.

autor
10. okt 2024

Aj tam chcem ist aj sa citim zvlastne

wolf_
10. okt 2024

Tiež som introvert. Ak niekde nechcem ísť, tak nejdem. Ak niekde chcem ísť, ale moje introvertné ja sa ozve, že aaaale nechoooď, tak sa premôžem a idem - nakoniec je vždy super 🙂

vanilkovazmrzka
10. okt 2024

Nechapem a o akom meste sa bavime? Ze mate takuto akviu v inom meste ako intrak mi moc nedava zmysel

autor
10. okt 2024

@vanilkovazmrzka Nie nie mi mame v jednom meste aj intrak aj skole aj toto. Lenze na internate ostat nemozeme.

autor
10. okt 2024

@wolf_ dakujem presne toto. Moje genialne vnutro tiez "A preco tam chces ist? Naco tam pojdes? Ne ude lepsie doma? " A potom rozmyslam

januska12323
10. okt 2024

Prečo by ste nemohli spať na intraku? Choď, ostaneš dokedy chceš a potom pôjdeš spať.

autor
10. okt 2024

@januska12323 nie pretoze sme na strednej a tu je to tak,ze to sa v piatok zavrie a nesmu sem chodit tu sa neda ostat na vikend

t1nusa
10. okt 2024

tiež som introvert, ale pre mňa by bolo v tomto prípade rozhodujúce skôr to, že sa nemám ako dostať domov, nešla by som 🤷🏻‍♀️ nehovoriac o tom, že si ešte na strednej a tým pádom predpokladám, že 18 ešte nemáš - čo na to tvoji rodičia?

slovakboy
10. okt 2024

To, že si introvertka nie je problém. To nie je choroba. Prijmi sa taká introvertka aká si a maj sa taká rada. To odmietanie svojej povahy ti robí nedobre. Neporovnávaj sa s inými, že ony sú hlučné a smejú sa a ty nie. Hlučná nemusíš byť aby si sa bavila ani stredobod pozornosti. A smiať sa môžeš aj tak. Pte introverta je dobre pozorovať inych a tešiť sa z nich. Budeš sedieť mozno bokom ale to nevadí veď si tam. Nemusís sa skrývať a ani hanbiť. Len proste prijmi že budeš bokom a s niekym určite pokecáš. Pozoruj a smej sa z inych im sa to bude páčiť. Myslím keď sa budú zabávať. Dovoľ si úsmev, nemusíš sa v prežívaní rovnať iným. Ty si ty a máš svoj život a svoju cestu. Nikde nie je napísané, že musíš byť ako väčšina a že extroverti sú šťastní automaticky. Majú iné problémy. A samozrejme aj ty môžeš mať problémy a blbe pocity. No a čo. Ak to nie je veľmi nepríjemné dá sa to zvladnuť a aj sa na sebe zasmiať. Neber sa vážne a občas si zo seba urob srandu. Mierny úsmev na perách je vždy fajn.

januska12323
10. okt 2024

Tak si nájdi posledný spoj domov a vtedy choď. Ak naozaj nechceš ísť tak to neznásilňuj a nechoď ale nevymýšľaj výhovorky. Na strednej hádam nechcete ísť do rána niekde, či?

autor
10. okt 2024

@t1nusa tak akoze minuly rok ma nepustili. A tento rok je to takze ak pojdu a baby a budeme mat lde spat. Kedze jedna uz ma 18 takze aj hotel na jednu noc chce vybavit. Tak povedali, ze ak budem spat u nej alebo teda v nejakom hoteli a budu tam plnoleti a taki co vobec nepiju co budu tak s tym taky problem nemaju.

autor
10. okt 2024

@januska12323 Do rana urcite nie aspon ja osobne nie.

autor
10. okt 2024

@slovakboy dakujem

ninanikalova
10. okt 2024

Byť introvert/ nepiť nie je problém. Sama som na tom podobne, piť nemôžem a veľké davy nevyhľadávam. Ale byť tebou pozriem možnosti ako sa dostať domov a ak sú dobré /máš ako/ choď. Ver mi po 4 rokoch strednej keď nikam nepôjdeš sa v jeden deň obzrieš zistíš že si nikde nebola a nemáš na čo spomínať. Nikto ťa tam podľa môjho na silu držať nebude, keď sa ti nebude páčiť pôjdeš preč a vybavené. Nevidím v tom problém. Vždy je lepšie vyskúšať a odísť ako neísť a ľutovať.

danica2711
11. okt 2024

dievča, neboj sa života, nevymýšľaj si dopredu problémy, choď, vyskúšaj, čo sa ti ponúka, nebude sa ti páčiť, odídeš... ono je veľa pravdy na výroku, že človek v konečnom dôsledku ľutuje najviac to, čo neurobil

gabika99
11. okt 2024

Keď budete mať hotel, odídeš kedy budeš chcieť. A rodicia nevedia po teba prísť, ak sa dohodnete na konkrétnej hodine?
Ja by som sa skôr bala, aby moje dieťa nešlo v noci samé na hotel, stáva sa všeličo. Ja ako rodič, by som radšej išla v noci pre dieťa.

lujza123
11. okt 2024

Určite chod, mladosť je len jedna. Papučovu kultúru si odlož na neskôr. Možno sa nakoniec zabavis, co ty vieš. A ked nie, tak nabudúce budeš na 100% vediet kam ist a kam nie

11bodka11
11. okt 2024

Ja by som nesla. Ja som aj stuzkovu pretrpela 😀

eva8
11. okt 2024

Chod. Nemozes prespat u kamaratky? Opytaj sa rodicov