Víkendové sústredenie z basketbalu a ubytovanie

katka729911
10. jan 2024

Zdravím vás mamičky. Mam dcéru ktorá bude mať teraz koncom Januára 14 a chcela by ísť na basketbalové sústredenie. Jedná sa o víkendové sústredenie, avšak je dosť od našeho mesta daleko a vrámci sústredenia si musia účastníci zoznať ubytovanie sami. Sústredenie je až v Júny, ale tábory sa už riešia teraz. Moja dcéra by tam bola s kamarátkami ktoré majú nad 15násť. Všetky tie dievčatá poznám a poznám aj rodičov a musím povedať, že naozaj sú zo slušných rodín. Moja dcéra sa snimi pravidelne stretáva, chodia spolu na tréningy atd. Iba to to ubytovanie sa mi nepáči. Príde mi, že je ešte na to mladá a nechcem tam zase byť s nou ale zase neviem či je to v 14tich vhodné aby niekde bola ubytovaná a na tréningy by musela dochádzať. Keby bola ubytovaná priamo v areály, nepoviem nic, už takto bola, ale to že by tam (aj keby minimum) musela dochádzeť neviem si to úplne predstaviť aj keď vlastne bude chodit tam s kamarátkami takže budú aj skupinka ale aj tak. Čo si o tom myslíte? Prípadne ohladne ubytovania… Mozem aj dieta pod 15nást ubytovať v penzioné/hotely samu? Lebo nemam s tym skusenosť… Prípadne máte aj inú skúsenosť ohlaďne tohto? Dakujem.

katka729911
autor
10. jan 2024

Ale ked si tak poviem, ja som uz v 14tich bola na internáte ale je teraz iná doba, tak teraz úplne neviem🙂

bmolko
11. jan 2024

14 je mladá na športové sústredenie??? Moje obidve dcery vrcholovo plavali, t.j 2x za den trening, v sezone kazdy vikend preteky, väčšinou od piatka do nedele mimo domova (niekedy na dlhšie v zahraničí ako Taiwan, Kanada, Azerbajdžan, celá Európa......). 4x do roka týždenné sústredenia: Tatry, Turecko............ Takže kde je problém??

danica2711
11. jan 2024

@katka729911 prepáč, ale nechápem... ja keď som v 14 išla na sústredenie alebo turnaj, tak naši ani poriadne nevedeli, kde som ubytovaná... aj keď tento spôsob ubytovania je pomerne zvláštny, ešte som o takom nepočula, počas akejkoľvek aktivity sú tréneri predsa zodpovední za nedospelé hráčky. To je normálny športový klub, či len nejaká rekreačná aktivita?

vulka
11. jan 2024

@katka729911 To čo je za sústredenie na dva dni? To sa a ni neoplatí. A keď ešte prídeš, že ďaleko - čiže dlhá cesta.

joannita
11. jan 2024

@katka729911 na sustredenia som chodila ako dieta, tiez basketbalove, v 14 som uz byvala na intraku, cize vek je uplne ok. V 14 som cestovala sama vlakom kade tade, vracala sa vecer domov z treningov, vlastne uz aj v 12.
Ale divne je to ubytko, je to mega divne. Samostatne ubytovanie?? Ako ich chcu akoze ustrazit treneri ked budu v roznych hoteloch?
S tymto by som nesuhlasila. To co je za klub ked nevie zabezpecit nejaku ubytovnu alebo internat pre cely klub?
Nie, neplnolete dieta ti nikto neubytuje bez doprovodu dospeleho inak. S tymto by som urcite nesuhlasila a porozpravala sa s trenerom.
Aky je to klub?

luciq1
12. jan 2024

Samu ju určite v hoteli neubytuju musí tam byt plnoleta osoba..syn má 14r.a určite by som ho samého bez dozoru nepustila ..

luciq1
12. jan 2024

A to sa nedá porovnávať s internatom,,na internáte mate ako taký dozor,,ale toto je hotel a v cudzom meste a bez zodpovednej osoby..

januarova
13. jan 2024

@katka729911 to máte aký klub? Normálne nejaký mestský basketbalový? Lebo áno, na sústredenia sa chodí, moja dcéra je basketbalistka, chodia aj na turnaje, sústredenia. Ale, všade idú ako klub, ubytovanie všetci spolu, s trénermi a vedúcimi družstiev. Ubytovanie vybavuje vedenie klubu, rodičia to zaplatíme za svoje deti...
Pýtala si sa na to v klube niekoho zodpovedného?

dzejn80
15. jan 2024

@katka729911 popravde, to som este nepocula, ze by si na sustredenie vybavovali ubytko individualne. Vzdy idu ako klub a predsa su neplnolete, kto ma za nich zodpovednost?? Synovia hraju basketbal, chodia kade-tade po SK aj do zahranicia a vzdy idu ako klub, vsetko je zabezpecene am my rodicia uhradime, ak dieta ide.

sidicek
25. jan 2024

Podľa mňa ich samé neubytuju a je to hlúposť, že nebudú spolu celý tím niekde aj s trénermi.

mk1111111111
25. jan 2024

A idu na sustredenie?

mk1111111111
25. jan 2024

Ved sa informuj priamo u trenerov