Váš názor na zdravotnícku strednú školu

claudia44
27. nov 2021

Dobrý deň. Som už posledný rok v ZŠ. A chcem ísť na zdravotnú strednú školu. Aký máte názor na zdravotnícku strednú školu? Ďakujem.

ibrunova
27. nov 2021

Prečo nie? Len popzeraj j odbory.

suve99
27. nov 2021

@claudia44 záleží aj od konkrétnej SZŠ, a samozrejme aj od odboru.. zároveň musíš mať nato predpoklady k štúdiu. Moja stredná dcéra vychodila SZŠ, odbor zdravotnícky laborant, momentálne pokračuje na VŠ, odbor fyzioterapia...

vilma7
27. nov 2021

Ja mám zdravotnú, ak tam nejdeš len z dôvodu, že nevieš čo študovať, tak určite nie
Ak máš k tej práci predpoklady a vzťah, tak nie je o čom polemizovať.

fairyprincess
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bianka1
27. nov 2021

Moja dcera je v poslednom ročniku a kompetencie nič moc...ide na vysoku aby bola sestrička,,ale ako sa píše vyššie musiš mať vzťah k tomu povolaniu,držim palce pri spravnom výbere.,

jaga18
27. nov 2021

Keď by ťa to bavilo, tak prečo nie? Super výber 👍 po strednej zdravotke máš ešte dosť možnosti, bud práca, alebo ďalej štúdium. V každom prípade, je to veľmi žiadaný odbor, zdravotníkov je málo na Slovensku i v zahraničí...

matqa411211
27. nov 2021

@fairyprincess ak chce ist na VŠ osetrovatelstvo, alebo nieco podobne, prave ze zdravotna jej pomoze ovela viac ako vseobecne gymko..

adamadent
27. nov 2021

Prácu v odbore budeš mat istú, v zahraničí budeš vitana, po SZŠ máš aj veľký výber VS. Záleží ešte aký odbor. A ujasniť si ci ta odbor bude napĺňať. Pozri na stránkach SZŠ bývajú online dní otvorených dverí.

macekovam
27. nov 2021

@claudia44 hlavne si treba uvedomiť ze skončením SZŠ z teba sestrička nebude. Budeš zdravotnícky asistent. Ta práca nie je ako práca sestry.... Bude potrebné študovať ďalej..

ysseba
27. nov 2021

@claudia44 Za mňa super výber. Uplatníš sa aj so strednou školou a zároveň to je super odrazový mostík aj na VŠ. Aj za záchranárku, pôrodnú asistentku... Myslím si, že o prácu a možnosti nebudeš mať núdzu s touto školou 🙂 Prajem ti všetko dobré a veľa úspechov či už na zdravotnej alebo aj inej škole 😉

marrynka112
1. dec 2021

@claudia44 povolanie je to pekné iba si treba zvážiť či sa tomu naozaj chceš venovať po škole a predstaviť si tu prácu 🙂 pretože potom ak by si to nechcela robiť a nešla by si napríklad na VŠ s iným zameraním budeš mať odbornú školu zameranú na jeden odbor a ťažšie sa ti bude hľadať práca v inom odbore 🙂

vevapeto
1. dec 2021

@claudia44 ak máš k tej práci vzťah, smelo do toho. Nezabudni sa učiť popri štúdiu aj nemčinu, po szš na VŠ a smer Rakúsko 👍 získaš slušne platenú prácu v skvelých podmienkach a priestor na rozvoj.

tafita
1. dec 2021

@claudia44 ja mam SZŠ, odbor masér. Zlý zlý výber. Som odjakživa tenučka, vždy som sa pri práci vyrobila ako kôň. Dodnes sa čudujem, že mi mama ten odbor nevyhovorila.
Takže za mňa SZŠ áno, len treba správny odbor.

lucina1100
18. feb 2022

@macekovam zdravotny asisten uz neni iba prakticka sestra nie? a prakticka sestra moze normalne vykonavat robotu u ktoreho kolvek lekara v ambulancii, aspon toto nam vraveli v skole na zapise. Vykonovat vsetku robotu, administrativu vsetko sestry u napriklad obvodneho lekara co je super. A nechapem precu zrusili odbor zdravotna sestra, ktora mala uplne pravomoci na vsetko ako dakedy ked bol ten odbor. Ale to zmenili cca 7-10 rokov do zadu vsak?