V škole ma šikanujú za moj výzor a za moju rasu

nikuska155
24. feb 2024

V škole ma šikanujú za moj výzor a za moju rasu vyčítam si že môžem za to ja a mam s toho veľmi nízke sebavedomie mam veľmi zlu psychiku a sebevražedne myšlienky a bojím sa chodiť do školy co mam robiť

anonym_ka
24. feb 2024

@nikuska155 smer psychiater 🙂 to nie je hanba. Je to prejav uvedomenia sa a sily 🙏
A určite sa porozprávaj s rodičmi alebo s niekým komu plne doverujes a vieš, že ti pomôže 🙏

nikuska155
autor
24. feb 2024

@anonym_ka moja mamina mi povedala že to len veľmi prežívam a že nebude riešiť takéto veci

anonym_ka
24. feb 2024

@nikuska155 tak si rezervuj termín u psychiatra alebo psychológa 😊 tam výmenný lístok nepotrebuješ, môžeš si to rezervovať cez mail/zavolať. Popýtaj sa na ceny a nemalo by to byť ani drahé 🙂
Hlavne - nikto z tvojho okolia sa nič nedozvie, obaja sú viazaní lekárskym tajomstvom.
Držím ti palce, hlavu hore a keď tak sa zameraj na štúdium. Nie je nič krajšie ako po pár rokoch, na stretavke, stretnúť týchto sikanatorov a vedieť, že aj vďaka nim je človek oveľa silnejší a úplne niekde inde (vzdelaním/prácou/životom) ako oni💪💪💪

betulinka1
24. feb 2024

@nikuska155 chod za riaditeľkou ak nie tak na policiu. Akonahle sa bojis ist do skoly je to zle a to treba riesit

alazala
25. feb 2024

@nikuska155 napíš do poradne https://ipcko.sk/. Pomôžu ti

domka222
25. feb 2024

Hlavne nerob žiadne hlúposti. Neboj,je to len obdobie kedy nevychované deti nevedia čo od dobroty. Raz v živote príde niekto,kto ťa bude mať veľmi rád takú aká si.
Je ale smutné, že to nechce mama riešiť. Prvú vec,čo môžeš spraviť je ísť za riaditeľom. Veľa síl 🍀🙂

andreatytler
25. feb 2024

@nikuska155 Je mi to velmi luto ze to zazivas a velmi mi je luto ze enemas pochopenie od mamy. Skus este oslovit inu osobu (otca, babku, tetu, oblubenu ucitelku) a urcite chod k psychologovi. Mne to velmi pomohlo.

kiki68
25. feb 2024

Sikana za rasu je vazna diskriminacia a tzv hate crime. V zahranici je to velmi vazne brane, na xenofobnom Slovensku tolerovane. Ale urcite by som sa obratila na riaditelku a tiez na ministerstvo/ inspekciu. Z mojho pohladu je to neakceptovatelne.

bylinka25
25. feb 2024

Šikana je veľmi vážna vec. Nenechaj to dôjsť až do takej miery, kedy už bude neskoro.
Neviem, akej rasy si, prečo ťa šikanujú, ale toto je už veľmi vážne.
To robí celá trieda? Máš niekoho, komu dôveruješ?
Odporúčam ti, kontaktovať Linku pomoci, oni ti tam už povedia, ako ďalej postupovať.
Ale hlavne, o tom nemlč.

0janka__0
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fido69
6. máj 2024

@0janka__0 Sa kukáš do zrkadla? Dosť drsná sebakritika. 🤔