V akom veku je normálne mať frajera?

petra198272727
18. aug 2023

Ahojte chcem sa opýtať v akom veku podľa vás je normálne mať frajera a sexuálny život puberťáka?

mary888999
18. aug 2023
pribinak
18. aug 2023

Keď si plne právne zodpovedna sama za seba a svoje činy, teda 18+

viestta
18. aug 2023

Vo veku ked vies zodpovedne pouzivat ochranu...

lienka9
18. aug 2023

@petra198272727 frajera od 15,resp tak od strednej skoly..sexualne zit za mna 17-18 a viac ,samozrejme so zretelom na dokladnu ochranu

zmrzlinka2021
18. aug 2023

@petra198272727
Ked sa vie clovek postarat o seba, zarobit si, zariadit si zivot.
Za mňa uplne postacuje od 21-22 a pravdaze ten frajer je zrely muz, ktory vie prevziat zodpovednost, postarat sa.

lauriik
18. aug 2023

Ja co si spominam na gympli tak okolo 16 rokov uz vela bab malo frajera aj sexualne zilo. Treba vsak zabezpecit spolahlivu ochranu!

janulka1802
18. aug 2023

Vtedy, keď vieš niesť aj prípadné tehotenstvo. Čo sa týka sexu, nič Ti neutečie.

denithestrange1993
18. aug 2023

@petra198272727 frajera maj aj v skolke,ALE ten sex prehodnot. Pamataj,ze ziadna ochrana nie je 100%tna,tak aby si nam tu za 2 mesiace nepisala,ci sa da otehotniet z prveho sexu 🤔

tanyan
18. aug 2023

Frajerov a frajerky majú už aj niektoré deti v škôlke, ale to je úplne iná úroveň vzťahu. 😉
Slovné spojenie "sexuálny život puberťáka" vo mne vyvoláva predstavu tak nanajvýš bozkávania sa... Je úplne v poriadku, keď majú puberťáci frajerov a frajerky, ale sex by mal prísť vo vzťahu až vtedy, keď sú na to obaja partneri fyzicky aj psychicky dozretí. Aj keď sa začne so sexom okolo 18, tak to nie je to pravé orechové, ale iba výbuchy hormonálnej sopky, ktoré sa príliš často končia katastrofou.

kacena4
18. aug 2023

priatela mozes mat aj na strednej,
ale sexualne zit je podla mna vtedy vhodne ked si schopná zvladnut pripadnu "nehodu" a postavit sa k nej zodpovedne

staleja
18. aug 2023

Frajera v škôlke, sexuálne žiť po svadbe.

alenkatt
18. aug 2023

@petra198272727 asi ma tu ženy ukrižujú ale mala som frajera od 14, začali sme spolu spávať keď som mala čerstvých 16 a sme spolu doteraz čochvíľa budem mať 30 rokov a máme krásnu 10 mesačnú dcérku ❤️

zuzanka.zuzu
18. aug 2023

škoda, že REALITA neodráža tieto sväté matky z modrého koníka 😉 potom by 15-16r dievčatá neboli prekotené za tescom 😀 (doba pokročila, kedysi to bol kulturák)

tanyan
18. aug 2023

@alenkatt Si skôr šťastná výnimka, nie pravidlo. 😉

kati301
18. aug 2023

Kristove rany ženy, niektoré tieto odpovede fakt 🙈 a to čo ma 16rocna baba má čakať do 25?alebo na svadbu? 😂🙈 jak keby vy ste boli iné keď sa vám zapaľovali lýtka v 16.. zbytočne z toho robite strašiaka, do života patrí aj objavovanie tejto sféry..
A autorka, ja osobne som mala dobrý vzťah s maminou, povedala som jej co je vo veci, že ak nechce byt babka spraví preto nieco, frajera poznala a tak sme išli k DR a nasadili HAK. Mala som 17, byt mnou je to aj skôr, ale v tomto ma moja matka tak vystresovala, ako ženy teraz tu.. akurát fajne traumy sú potom z toho, viem o čom píšem 🙃
Ak ju berieš pravidelne tak šanca na otehotnenie je skutočne malinká. Ja som ju brala 7 rokov, žiadny iný typ ochrany a teda mala som byt z coho tehu 😂 a nebola som..

staleja
18. aug 2023

@kati301 prečo strašiaka? Pravé naopak, no nerobím z toho tuctovú vec. Proste som za vernosť a originalitu len pre manžela 🙂

januska12323
18. aug 2023

Čím neskôr tým lepšie.

kati301
18. aug 2023

@staleja to je ušľachtilé, ale podľa mna aj hlúpe. Tvoj manžel ti vôbec nemusí sadnúť, s niekym iným by to bolo sto x lepšie ale to ty nezistis, lebo si už vydatá. Tak ako v iných aspektoch vzťahu sa rieši či si dvaja rozumejú, malo by sa aj v tomto. Ale to je už úplne na inú debatu a od témy fóra 🙂

rebrambora
18. aug 2023

To zavisi od daneho jedinca. Ja som si radsej mladost uzila a vztah mala neskôr, mlada laska musi byt ale krasna.
U niekt. ovela skôr ako 18, ale to by muselo byt sexualne povedomie inde.

ivangeline
18. aug 2023

Od 15. Po svadbe. ;)

lindous
18. aug 2023

Prvé lásky, pusy, držanie za ruky sme riešili už v posledných ročníkoch ZŠ a nepríde mi, že by na tom bolo niečo hrozné, v 16 malo mnoho kamarátov už prvé vážnejšie vzťahy, jasné veľa ich nevydržalo, boli to zlomené srdiečka, ale aj toto k tomu veku proste patrí... U mňa bol prvý vážnejší vzťah v 17, sex vlastne tiež a možno nám to nevydržalo, neľutujem 😅

nenne27
18. aug 2023

@kati301 no neviem...moja dcera ma 16 a je este dost detska...aj jej kamosky...chodia na gympel a pridu mi uplne nezrele dievciska.mozno ty si bola inak vyspela ale ony mi pripadaju uplne deti.tie reci, chichotanie...

denithestrange1993
18. aug 2023

@kati301 mne sa nepaci ani ako polozila tu otazku,ze odkedy je to norma. No norma neexistuje niekto v 14,niekto v 30, ale hlavne musia byt obaja akteri pripraveni,zodpovedni a potom mozu viest bezpecny sex. Lebo pozname tie pribehy "nebojstihnemvybrat" a potom uz len "jetotodruhaciarka?"

bennn
18. aug 2023

Väčšina pekných, spoločenských dievčat podľahlo v 13-16 nejakému chalanovi zpravidla staršiemu o 2 až 10 rokov. Mnoho z nich sa stihlo v 7. ročníku dostať do vzťahu a po 9. tom sa rozísť. Alebo byť vo vzťahu aj na strednej. Keď sa na strednej spýtaš spolužiačok na frajera, zistíš že má tak 22- 27 rokov. A chodí so stredoškoláčkou. ... Proste taká je dnes realita.
A kedy začnú sexuálne žiť? V 99% prípadoch keď si nájdu vzťah a skúsia to. To sa neodlišuje.

bennn
18. aug 2023

Biologicky je žena pripravená na to mať dieťa, keď dostane prvú menštruáciu. Čo je vo veku, v ktorom sa v dnešnej spoločnosti sexuálny styk neakcpetuje. Spoločnosť tu nastavila takéto hodnoty, pod silným vplyvom vymývania mozgu sektárskymi ideológiami - náboženstvom. Napr. vedeli ste, že ľudia sú polygamné bytosti a nie monogamné aby boli celý život s jedným partnerom? Prirodzene by vystriedali aspoň 5 a viac partnerov za život, niektorí dokonca toto množstvo za rok, kto to nevidí na nič vážnejšie.
Veď sa tu len popierajú prirodzené biologické potreby ľudských jedincov, v dôsledku skazenosti spoločnosti a tisícročného vymývania mozgov. Túžba po sexuálnom styku je prirodzená a aj voči iným ľuďom než tým s ktorým ste vo vzťahu. Ale musíte tieto pocity a myšlienky popierať a odmietať vnútorne a presviedčať sa, že sa to nemá a vlastne to nechcete.
Taka je realita. minimálne za mužské pokolenie. Ale poznám aj množstvo žien, ktoré majú vlastnú hlavu a nežili v utopistickej stredovekej ideologii, ktoru narušila technológia, internet, smartfóny a počítače a tiež majú tieto potreby.

anonymanonym
18. aug 2023

Moj osobny nazor.
Frajera kedykolvek, aj v skolke uz maju niektori frajerov/frajerky, ale samozrejme je to ine ako vo vyssom veku 😁
Sexualny zivot 15+

darinaslay
19. aug 2023
minka201
20. aug 2023

@kati301 Takže od 16 môžem skúšať a ktorý z nich mi najlepšie sadne v sexe, za toho sa mám vydať? Teda, ak to nebude vyslovene nejaký kretén🤔. Má to svoju logiku. A treba rovno od začiatku skúšať bez ochrany, aby som zistila, či s ním dokážem otehotnieť. Nebudem predsa riskovať, že sa vydám za neplodného alebo že zrovna ku mne nebude sedieť a spolu sa nám nepodarí splodiť dieťa. A navrhujem aj v obchode otvoriť a okoštovať každý jogurt, čo chcem dať do košíka, veď čo ak náhodou bude mať pleseň.

noema34
20. aug 2023

@alenkatt podobne

staleja
21. aug 2023

@kati301 Nemusí mi sadnúť? Vážne? Koľko jedincov si fakt nesadnú, tak že to nejde? Asi mizivé percento. Podľa mňa je to naozaj o nastavení mysle a láske. A ak by sa naozaj stalo, (čo si myslím, že by vedel, že má nejaký problém), tak by manželstvo bolo neplatné. To, že by mi možno niekto sedel lepšie, to je možné čisto v teoretickej rovine (keďže ja som natoľko staromódna, že bez lásky to nechcem) a aj keby tak ma to zase nejak netrápi, keďže to nikdy nezistím. Ale na margo toho, ak by som mala povedzme, že 5-10 sexuálnych partnerov pred svadbou, naozaj si myslíš, že do manželstva by som si vyberala podľa toho, ktorý by mi viac pasoval v posteli, než podľa toho, ktorý mi viac sedí osobnostne, charakterovo, záľubami, pozeraním na svet a ...?