Umelecká škola

27. apr 2023

Ahojte, mám syna, ktorý sa hlásil na súkromnú umeleckú školu v Nitre. Je to jeho vysnívaná škola, a naozaj dúfam, že sa mu to podarí, avšak ešte stále nemá hotové domáce zadanie, ktoré má na prijímačky priniesť. Sú to nejaké tri návrhy kreslenej postavy. Myslíte, že to do utorka stihne??? Vôbec nemá premyslené, ako to má vyzerať. Máte skúsenosti s touto školou??? Chodil tam niekto??? Je ťažké sa tam dostať??? Myslíte, že ho zoberú??? Ďakujem všetkým za odpovede. 🙂

veronika33
27. apr 2023

dcéra chodí prvý rok tiež na súkromnú umeleckú školu, ale nie do Nitry, oni mali priniesť tuším 20 výkresov svojej práce, pripravovala sa na prijímačky skoro celý rok, samozrejme s prestávkami, ak je šikovný, 3 návrhy nakresliť do utorka by mohol stihnúť, ale už by asi mal začať na tom pracovať

emka530
27. apr 2023

Na to že má do utorka doniesť práce, a je to jeho vysnívaná škola, vie o tej škole veľmi málo. My sme boli na DOD kde sme prešli všetky učebne, poznali ako to chodí na prijímačkách, vedeli čo a kedy sa má odovzdať. Tieto školy väčšinou poriadaju kurzy prípravy - tu sa žiaci zoznamujú s presnymi požiadavkami čo budú robiť na prijímačkách. Syn nikdy pekne nekreslil a na tom kurze chytil štýl, naučil sa tienovat, techniku, vedel že na prijímačkách budú kresliť stoličky, tak mal čas to trénovať...
Na DOD hovorili koľko sa žiakov zvykne hlásiť, koľko berú na konkrétny odbor atď... Na prijímačkách sa boduje prospech zo základnej školy, donesené práce, teória a prax.

autor
27. apr 2023

@emka530 áno, ďakujem ta tipy. Syn chce ísť na odbor virtuálna grafika, takže bude skoro celý čas iba na počítači. Domáce prace a komiks ma naozaj skvelý. Návrhy postáv zatiaľ nemá, no už na niečom pracuje a bustu vie kreslit ako tak. Myslite, že ho zoberú aj tak? Na pc je veľmi šikovný v danom odbore

autor
27. apr 2023

@emka530 nehovorili koľko žiakov sa hlási na odbor virtuálna grafika obrazová zvuková tvorba?

emka530
28. apr 2023

Nám hovorili koľko žiakov berú a koľko sa hlási...skúste si spočítať body za vysvedčenie, aby ste vedeli koľko bodov si môžte dovoliť stratiť na prijímačkách

gabika99
30. apr 2023

Ahoj, dcéra chce tiež ísť na túto umeleckú školu. Prosím ta, po prijímačach mi prosím napíš, ako to prebiehalo. To doma musel robiť aj komix? Ja som to tak pochopila, ze treba priniesť portfólio, čo je cca 10 prác + to domáce zadanie.