Teenagerka a modelingová agentúra

quinten
20. okt 2014

Ahojte. Mate niekto doma slecnu, 14-15 rokov, ktora pracuje ako modelka pre serioznu modelingovu agenturu / EXIT, ELITE.. / ?
Moju 13 rocnu dceru nasla scoutka a momentalne sme v tzv. "cakacej faze" - cakame na vysku a mentalnu vyspelost, aby ju zaradili do pripravneho kurzu.
Nikto nam teraz neslubuje, ze skutocne z nej bude modelka, ale vidia v nej urcity potencial...

So scautkou sme samozrejme prebrali, zatial v rovine teorie, ako by to dalej vyzeralo, co vsetko praca modelky v tomto veku znamena a obnasa. Od agentury mam momentalne vsetky potrebne informacie. Rada by som vsak pocula skusenosti aj od konkretnych, realnych matiek a ich malych modeliek.

Poprosim Vas vsak o skusenosti /pozitivne i negativne/ s velkymi renomovanymi agenturami. Nie info o "fotografovi", ktory si nechal zaplatit za profi book. Dakujem.

kiki68
21. okt 2014

EXIt, ELITE su najvacsie na SK a su to jedine dobre agentury pre tento typ prace a kariery. Samozrejme ak to pojde dobre dalej tak je nutne sa pripravit na IVP v skole, proste bude treba individualny plan, moje spoluziacky to tak museli mat. Jednoducho sa to nedalo stihat byt na dvoch miestach naraz.

Co viem tak holky z tychto agentur maju dobre aj zle skusenosti s pristupom, je to dost rozne. Povedala by som,ze si treba stanovit hranice,za ktore nepojdete, co sa tyka vahy a pod. Co viem od kamosiek,co pre nich robili,tak boli take pripady,ze stale trvali na tom aby vychrtla baba este zhodila,u niehoho ineho zase ani kilecko dole,ani hore. Hlavne ta kariera zavisi na tom,ci prejde castingom na nejake dobre fotoshooty, pripadne rovno ziskat kampan. A tiez ci sa im bude pacit na mole, aj ked na tom sa az tak netrhne ako na nejakej kampani,ale behat sa po nom musi ak to chce niekam dotiahnut. Poznam baby,co fotili iba kampane a nejake stories,ale to nebola kariera na dlhsie ako 3 roky. Ale to zase tie holky chceli ist studovat,takze to nebrali moc vazne a drzali si od toho pomerne odstup.
A hlavne nech sa mala uci dobre anglictinu,ta je naozaj potrebna. Dnes uz to nefunguje tak,ze je iba pekna,treba mat aj komunikacne skills, vediet sa prezentovat. Tym sa ulahci praca s fotografmi a cely dalsim personalom. Tie casy sa velmi menia. Inak moja mama so mnou pra krat bola na fotoshootingu,ale bola strasne znudena,lebo videla co je okolo toho roboty a ked som v dazdi fotila sporo odeta v 10 stupnoch,tak jej ma aj luto bolo. To je bezna vec,ze kozusky sa fotia v lete a pradielko v zime 😀
Ja som fotila hlavne spodne pradlo, lebo som mala na to idealnu postavu,len mi chybalo par cm do pravidelneho spacirovania sa po mole, z coho boli vsetci strasne nestastni.Skoncila som ked som mala 22 rokov, aj ked este minuly rok mi poslali ponuku z Pariza 😀 si hovorim, v 30tke ci im neruplo v bedni 😀

quinten
autor
21. okt 2014

Dakujem za obsirnu odpoved. My nejaku karieru v tomto smere neplanujeme, nakolko dcera ma uz niekolko rokov jasno, co by chcela v zivote robit a comu sa v buducnosti venovat. Ja sa ju snazim podporovat. Kedze sa rada predvadza, nakupuje, pekne oblieka, nemam nic proti tomu, aby skusila aj tento smer. Ak bude vsetko pod mojou kontrolou 😉
Myslela som skor, ze ak sa uplatni, mohla by si takto privyrabat popri studiu, pripadne nieco nasetrit. Aj ked skutocne nemam ani predstavu o akych sumach sa pri modelkach toci 🙂

Chcem sa este spytat, v akom veku ste s aktivnym modelingom zacinala vy?

jarkahamarka
25. feb 2019

@quinten Dobrý deň.Náhodou som natrafila na túto Vašu konverzáciu a chcem sa spýtať,že ako ste nakoniec dopadli?Našli ste nejakú slušnú agentúru?