Syn si neplní úlohy

12. mar 2021

Ahojte dnes som mala so svojim synom vazny rozhovor kvoli znamkam. Neplni si ulohy aj ked mu to stale pripominam. Snazila som sa mu vsetko pekne vysvetlit ale nedalo sa nechce pocut pravdu stale ziape a nikoho nepocuva. Normalne som mu povedala ze ak sa nebude ucit zoberiem mu pocitac a mobil. Zacal znova ziapat ze nas nema rad ze ho urazame. Tak som mu povedala ze ho zoberiem na psychiatriu ze taketo spravanie nieje normalne. Povedal ze ho k tomu nedonutim a ze nas nenavidi ze sa radsek zabije alebo prestahuje ako byt s nami. Sestra sa ho spytala ci ho nieco netrapi nech sa pokojne vyrozprava ze ho vypocujeme povedal ze nic iba my ze ma z nas nervy ze z nas je taky aky je a ze z nas ziape. uz neviem co s nim neda si povedat stale ziape na vsetkych vsetkych uraza a potom povie ze to je nasa vina ze sa vsetko mozeme my. Neviem cim to je? Kamosmi? Hramy? Alebo nedostatkom pozornosti? Aj ked to so nemyslim snazime sa kazdemu dietatu venovat rovnaky cas nema ani poriadne argumenty vzdy sestram hovori iba ze si blba smrdis a podobne mne ze nech uz som tiho nechce ma pocut. Co mam robit?

1aduliatko1
12. mar 2021

v škole sa ako správa? učiteľky sa nesťažovali? jedine ísť spolu k psychologovi

autor
12. mar 2021

@1aduliatko1 teraz na online hodinach sa iba stazuju ze si neplni ulohy ale ked bol v skole tak nic obcas sa pobil ale to fakt asi iba raz

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
12. mar 2021

@viestta 12 ma a nemize to byt aj tym ze ma brata autistu a s nim ma aj izbu? Stale sa na to stazuje ze jeho sestry maju svoju a on ma s bratom

luccija
12. mar 2021

Aké má povinnosti, pochvális ho, pomáha Ti s niecim?je to o zodpovednosti mal by dočasne zakaz mobilu a hier

pribinak
12. mar 2021

Deti sú dlho doma, strácajú kontakt so školou, s kamarátmi, nudia sa, nevidia svetielko na konci tunela. Ja sa ani nečudujem, že deti sú teraz take aké sú. Drzé, unudene, bez záujmu

Prepáč, ale vyhrážať sa mu psychiatriou je fakt debilny nápad
Neber mu PC či mobil, to je jeho kontakt s okolím, s rovesníkmi.

Skôr hľadaj niečo za čo ho chváliť, vyjadri mu uznanie a podporu ak sa mu niečo podarí

Ak je to veľmi zle, chod sa poradiť k psychológicke, ale nevyhrážaj sa mu psychaiatruiu. Vieš, že toto nie je pre psychiatra

ukulela
12. mar 2021

12 rokov, uz puberta. a ak ma spolocnu izbu s bratom (autista - neviem, ako spolocne funguju) a sestry maju vlastnu izbu, tak jasne, ze mu to moze byt v oku.
suhlasim s pribinak, vyhrazat sa pubertakovi psychiatriou je blby napad. skor sa porad so psychologom. PC je jeho kontakt so svetom akurat by som sa snazila obmedzit hry. snazot sa ho vtiahnut do nejakych aktivit rodinnych, prirodzene, nenasilne.

autor
12. mar 2021

@luccija no ja mu praveze vela krat poviem nech ide pomoct manzelovi s drevom alebo proste nejake chlapske roboty pretoze upratovat a taketo veci nechce a ano pochvalim ho len otec je celkom vybusny a niekedy sa skor rozculi ze nieco spravil zle ale to kazdemu dietatu a nikto taketo nerobi

mondolina
12. mar 2021

môj má tiež 12...a vie veľmi dobre, že keď si nesplní úlohu, resp. dostane horšiu známku (3, 4, 5) z nedbanlivosti bude mať zákaz Pc, mobilu. A tak to aj bude a je. Nielen vyhrážky.

autor
12. mar 2021

@ukulela cez vikend chodievame cela rodina na prechadzku on nikdy nechce ist. Vzdy ide s kamosmi radsej. Minule sa velmi pelne hrali so sestrou cez vikend sa sli sankovat a bol velmi rad a nebol ani zly v ten den ale odvtedy zasa. Ked mu necham mobil nech si teda pise tak ma aj tak nrpocujnr a je na hrach nrviem ako by som oho donutila si iba pisat a nehrat sa

autor
12. mar 2021

@mondolina problem je ze led ja mu poviem dostal si 4 daj mi mobil a radsej sa douc zacne kricat

mondolina
12. mar 2021

a ty čo urobíš? dovolíš mu ten mobil lebo kričí?? to vážne??

autor
12. mar 2021

@mondolina nedovolim praveze zoberiem mu ho

dollyzv
12. mar 2021

A kde je otec keď zjape? Úprimne,ja som mala veľmi ťažkú pubertu,stále som zjapala ako zmyslov zbavená za každú blbosť(všetko a všetci mi robili nervy) a jediný kto má dokázal skrotiť bol otec..naňho som si zjapat nedovolila,žiaľ na mamku(čo mi je do dnes veľmi ľúto) každý den

simca06022011
12. mar 2021

Teraz je aj tazka doba, treba ho zobrat vyvencit, dat mu ine ulohy.. odreagovat od PC, skoly... kedze socializacia chyba. Ja vidim aj na mojej puberte a to ma 10 a skolu viac menej maju, ze jej to preskakuje z tohto, ako keby vobec nemali rezim, nemali system, vsetko pripominat, dookola.. a este je aj drza.
Je to ale puberta, ja osobne keby na mna alebo niekoho doma zacal ziapat, tak mu jednu dam po hube, aby sa uvedomil s kym sa bavi... nebudem sa mu vyhrazat zobratim mobilu/pc, ale mu ho normalne mimo skolu vezmem. A hotovo (a figu socializacia jedina, hraju sa hry cely den tie deti, este aj ked to vidim, ze si napisu, tak par sprav za den a potom ich to otravuje lebo sa chcu hrat). Ked uvidim zlepsenie znamok, zlepsenie v uceni, tak techniku dostane na zabavu spat. Detto puberitakovi sa vyhrazat psychologom/psychiatrom nema vobec vyznam... Otec ako zasahuje do takehoto? Lebo moja teda ked prestreli, tak on zakroci, nie bitkou alebo krikom, u neho staci, ked zvysi hlas a opyta sa, co to ma znamenat, ci sa nevie vpratat do koze... a da jej trest primerany, napr. ide skor do postele + musi urobit to "kvoli comu je krik".

alexk12
12. mar 2021

Von môže chodiť nie a určite nejaké domáce práce obmedziť mobil PC na vyhradený čas denne

autor
12. mar 2021

@alexk12 dakujem len sa bojim ze ti jeho kamarati nie su teda tiez moc múdri a vraj aj nadavaju ci aj oni nahodou nie su prenho zlym prikladom

autor
12. mar 2021

@alexk12 myslite ze je dobry napad ho nakamerovat ked je rozculeny a krici a potom mu to pustit aby si uvedomi ako sa sprava? Poradila mi to kamaratka

breznica
12. mar 2021

Píšeš že jeho otec má výbušnú povahu,tak to má asi po nom,zdedene aj odkukane.moj otec je taký istý,ja tiež a môj syn tiež

autor
12. mar 2021

@breznica a neda sa to nejako napravit?

mondolina
12. mar 2021

svojho muža tiež kameruješ keď kričí? tadiaľto cesta nevedie...mladý nezvláda sám seba, treba mu pomôcť.

breznica
12. mar 2021

Ja neviem, môj otec má 69 rokov a u môjho syna to neriešim, má veľa diagnóz a toto je pri tom všetkom to najmenšie zlo.u mňa pomáha si dávať magnézium a občas také "vitamíny" z dmky,medovka a ešte niečo tam je.len neviem, či to tvoj syn bude chcieť jesť

autor
12. mar 2021

@breznica no len ja sa bojim ze ked vyrastie moze byt este horsi. Moj manzel ked bol v jeho velku bol vraj velmi slusne dieta a neco taketo by si vzivote nedovolil

breznica
12. mar 2021

Treba jednať v kľude a žiadne vyhrážanie,je to puberťák a pubertaci sú na seba precitliveli.neodsuvat ho na vedľajšiu koľaj.ja som mala pubertu hroznú,ale mala som a doteraz mám veľmi dobrý vzťah s bratom,tam by nebola cesta? Neviem ako staré má sestry, aké majú vzťahy

aaao
12. mar 2021

Tak co sa cudujes pises ze otec je vybusnej povahy....ved niekde to musi vidiet kde take spravanie odpozoroval....

autor
12. mar 2021

@breznica jednu ma 14 rocnu druhu 19 je pravda ze sestry si viac rozumeju medzi sebou nez s nim ale ked k nim pride a poziada ich o nieco alebo tao tak sa to snazia v klude vyriesit a byt k nemu mile. Ako som iz spominala s mladsou sa aj obcas vie zabavit ta staria uz ma predsa len ine zaujmi ale aj s nou sa vecer vie pozriet serial

alexk12
12. mar 2021

Podľa mňa to je blbosť ved ma 12 išla by som smer detský psychológ resp možno aj psychiater zakazovať mu kamarátov to nie

0silvia0
12. mar 2021

Takze on je najmladsi alebo treti v poradi? Nema pocit, ze je doma prehliadany? Ze nedostava to, co ostatni surodenci (napriklad tu izbu)?
Ja neuznavam drasticke metody ako branie mobilu, tiez mal moj syn tazsiu pubertu, ale toto som nikdy nerobila. Skor som sa ho snazila pochopit a priblizit sa mu, lebo je to tiez ten typ lutostivejsieho decka a tiez ma povahu sebestrednu po mojej mame. Takymto povaham drasticke vychovne metody skor uskodia.

autor
12. mar 2021

@0silvia0 je najmladsi

0silvia0
12. mar 2021

Kedze ma starsie sestry a brata autistu, nevenovali ste sa viac tomu autistovi? Decka taketo krivdicky velmi citlivo vnimaju v puberte...