Súkromné gymnázium Futurum

hellothere123
1. mar 2021

Dobrý deň, moja dcéra by nabudúci rok chcela ísť na bilingválne gymnázium. Ešte stále sa rozhodujeme medzi dvoma školami. Nemáte prosím niekto skúsenosti so súkromným gymnáziom FUTURUM? Poprípade aký sú učitelia a úroveň školy. Rozhodujeme sa konkrétne o škole FUTURUM Trenčín. A poprípade ak by niekto bol ochotný mi povedať v akej vysokej čiastke sa hradí školné. Vopred ďakujem za odpovede.

hellothere123
autor
1. mar 2021

a ešte poprípade z čoho pozostávajú prijímačky.

alenah31
1. mar 2021

@hellothere123 registračný poplatok na skúšky 100€. Čo sa týka skúšok majú bodový systém:
1. zohľadňujú sa študijné výsledky viacerých predmetov a z toho je bodový systém. Ide o známky z koncového vysvečka 8 triedy a polročného vysvedčenia 9 triedy. :
povinné sú matematika a slovenský jazyk, nepovinné sa boduje biológia, chémia, dejepis, geografia, samozrejme najdôležitejší je známkový profil anglický jazyk.
2. určujú sa body za olympiády a súťaže - bodové ohodnotenie sa delí podľa toho či išlo o štátnu súťaž, medzinárodnú súťaž, umiestnenie v súťaži.
3. prospechový profil
4. vlastné kritériu školy - motivačný list napísaný v angličtine.

Samotné skúšky: skúšky sa robia ako na štandardné gymnázium + špeci test z anglického jazyka.

Pokiaľ chce ďalej študovať na VŠ výlučne jazyk - tak ok inak neodporúčam. Možno má škola nové vybavenie, viac lektorov, menej žiakov v triedach. ALE čo sa vyučovacieho procesu a kvality vyučovania týka - nie, náročnosť na žiakov sa skoro rovná nule. Stačí si prečítať recenzie. Konkrétne v TN odporúčam gymnázium Ľ. Štúra - buď bilingválne francúzske, alebo klasické v jazykovej triede.

hellothere123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hellothere123
autor
3. mar 2021

@alenah31 prepáčte, že otravujem ešte ☺️ ale mám ešte jednu otázočku ak náhodou neviete, koľko sa hradí ročne školné na tej škole

alenah31
3. mar 2021

@hellothere123 rocne to vychadzalo do 1000€ zakl. skolne, ostatne poplatky individualne.

hellothere123
autor
3. mar 2021

Ďakujem veľmi pekne 🙂

ginepra
17. jan 2022

@alenah31 Ahoj, prosím ťa, nemáš prehľad? Technické lýceum v N. Dubnici - úroveň, kvalita...? Ďakujem veľmi pekne

monikaes
15. máj 2023

Veľké sklamanie už na prijimačkách, neodporúčam.

lujza123
20. máj 2023

@monikaes prečo?

silvena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
julinka2406
10. feb 2024

@monikaes Ahoj,môžem vedieť,prečo sklamanie?Uvažujeme nad tou školou IT Nová Dubnica

ginepra
10. feb 2024

@monikaes to by aj mňa zaujímalo...

silvena
11. feb 2024

My sme boli teraz na DOD a syn bol nadseny a aj ja velmi sa nam tam pacilo,chodia tam aj studenti co ich pozname a oni si skolu velmi pochvaluju ,boli sme pozriet aj Park mladeze,no este sme len vosli dnu a syn hovori ,ze to prostredie na neho posobi velmi pochmurne.Podla mna velmi vela robi aj pristup aky ma skola k studentom nie len sa ucit ucit a 80%z toho ani nevyuziju ,ta skola mi prisla taka o krok dopredu pred biling.gym.v Ke.Zvazovali sme este dalsie dve,ale syn sa uz rozhodol

jaruska6
11. feb 2024

@monikaes Tiež poprosím info prečo sklamanie IT lýceum v Dubnici nakoľko, máme info len s pozitívnymi recenziami, či od študentov, alebo rodičov.Dakujem.

23lenka
26. sep 2024

Mozem sa spýtať na aktuálne skolne na bilingvalnom gymnaziu? Nemôžem sa k tomu nejako dostať . Dakujem

veverickav
26. sep 2024

Ano, plati