Štýl obliekania - začínajúca puberta

14. apr 2023

Vôbec sa mi nepáči, ako sa moja dcéra začala obliekať, vždy bolo také dievčatko, usmievavé, ružové, copíky, vrkoče, je pravda, že sukne, šaty nenosila nikdy, ale vždy bola oblečená ako dievča.
Odkedy začala puberta, tvrdí, že je to jej štýl, že ju nikto nepresvedčí na niečo iné.
Príklad, čierne rifle, voľné, biele tričko skoro po kolená, na to tmavú mikinu tiež dlhú a širokú, tie botasky s vysokým členkom. Ale úplne inej farby. Vlasy do tváre, aj keď sa učeše, naschvál sa postrápatí.
Začínam sa hanbiť za vlastnú dcéru. Nedá si povedať, že je to aj moja vizitka, ako chodí oblečená, či do školy, či do spoločnosti. Nemám možnosť vidieť ako chodia oblečené dievčatá v jej veku, ale čo vidím vonku, tak práveže sa mi to nezdá.
Kúpila som jej pekné rifle, aj trošku potrhané, nech sa necíti ako 5 ročná, pekné svetre, mikiny jej veľkosti, nech to vyzerá na nej ako na človeku a vôbec to nechce. Tak isto len všetko čierne.
Prosím, ukážte mi ako chodia vaše dievčatá, nemusíte posielať tváre, viem, že aj ja píšem anonymne, ale zaujíma ma to a aj jej nech trošku ukážem, že sa môže obliekať aj krajšie a aj tak moderne a v štýle, ako chodia dnešné dievčatá.

anjelicek26
14. apr 2023

Ano toto je uplne normalne obliekanie v tom veku... nechaj to na nej... kupis a ostane to lezat v skrini, neprinutis ju nosit nieco, v com sa ona bude v skole citit trapne... moja tiez chodi otrasne oblecena, neriesim. Jej kamosky vyzeraju velmi podobne 🙄 Momentalne jej dam limit a dovolim na eshope si nahadzat kosik a uz len zaplatim, tych zbytocne "mne sa paci a jej nie" veci lezi v skrini uz dost.

pribinak
14. apr 2023

Ja mam síce syna, ale mizem tá ubezpečiť že každý rodič ktorý má doma puberťáka sa na tvoje dieťa resp jeho štýl obliekania nepozerá ako na tvoju vizitku
Každý jeden chápe že je to puberťák a chce sa obliekať ako puberťák
To je proste pre pubertu typické

PS pubertacka s copikmi a v ružovom by vyzerala dosť uchylne

anita6666
14. apr 2023

Za chvíľu ti povie,že sa necíti na dievča,ale ani na chlapca...to je dnes coooooooooool 😎

lusinda1989
14. apr 2023

@anita6666 veľmi trápny komentár.

stanulienkat
14. apr 2023

@anita6666 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ kolko takych ludi poznas?? Alebo si len vyznávačka pani Záborskej a pána Čepčeka?

andrea_82
14. apr 2023

ja mám 40 rokov a doteraz nemám rovnaký vkus na obliekanie ako moja mama. Veď nechodí špinavá ani polonahá, tak ju nechaj, nech si oblieka, čo vyhovuje jej.

autor
14. apr 2023

@pribinak ja nevravím, že musí mať copíky a ružové tričko s kvietkami. Ale trošku normálne. Mne sa tiež páči čierna farba, aj mikiny, aj rifle. Ale nie o tri čísla väčšie, vyzerá ako bezdomovec.

vikusjk
14. apr 2023

Kolko rokov ma tvoja dcera? Moja mala teraz v marci 11 a tiez sa jej velmi zmenil vkus a styl obliekania. Strasne frci na K-pop skupinach, izbu ma za dva mesiace celu olepenu plagatmi a obrazkami. Preferuje ciernu farbu oblecenia, ale da si aj biele, ak je cool 😅 Beriem to vsak tak, ze je to medzi mladymi moda, vidime to vonku, ze sa decka obliekaju podobne. Volne rifle, idealne potrhane, mikiny uz damskej velkosti S, aby to na nej viselo, nakupila si kopec bizuterie cez ali... Je to momentalne sucast jej osobnosti a nechcem ju v tom obmedzovat, s manzelom sme to prijali ako normalne stadium jej vyvoja.

anjelicek26
14. apr 2023

@anita6666 jezkove oci 🙄 Mas dieta v tom veku? Je ti jasne, ze v 11-12-13 rokoch dievcatam zacinaju rast prsia, chalanom sa zdvihat testosteron a to posledne, co v skole ci vonku chcu, je "zaujat" pozornost tymito zmenami, lebo sa citia neisto a najlepsie im je volne nevyzyvave oblecenie, kde maju sancu zaujat - osobnostou, stylom... moja ma 16 a jasne mi vravi, ze do skoly sa chodim ucit a nie ukazovat, takze tak...

lusinda1989
14. apr 2023

Pozri vôbec to neries moja skoro 11ricna sa oblieka úplne rovnako ako tvoja asi je to teraz v móde medzi mladými. Ja keď si spomeniem čo bolo v móde keď ja som bola mladá tiež sa mi nechce veriť že mi tak mama dovolila chodiť. U nás je dohoda že aspoň jedna vec nesmie byt čierna nech nechodí ako mátoha. Zatiaľ je s tým ok.

autor
14. apr 2023

@anita6666 beriem komentár tak, že žiješ v cool rodine kde nikto nevie, akého je pohlavia, kým nepozrie medzi nohy. 👌

pribinak
14. apr 2023

Ale teraz je proste taka móda, nosí sa over size, jednoducho musíš jej nechať priestor aby si tvorila vlastný štýl a vkus.
Je dosť mizne že za 2-3 roky sa vráti aj k ružovej

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zorkahorka
14. apr 2023

Nieee, nechaj ju! Moja 12rocba neter nosi otvcove pulóvre, ktore ma po kolena a nakupuje v sekacoch. Vsetko tmave a volne.
Strasne sprostá moda prisla, ani mne sa nepáči - ale nic s tym neurobis.

autor
14. apr 2023

V poriadku. A čo také ako kostol, návšteva podujatí, ako kino, divadlo.
Minule robila scénu, že ona sa nebude strapnovat v nohaviciach a svetriku a kabáte v kostole, tiež v tých teniskách s rozviazanymi snurkami. My oblečení, a ona ako ...

pribinak
14. apr 2023

A ona ako pubertacka. Každý rodič teenagera to chápe a nepozerá sa na Vás ako na vadnu rodinu
Ježiš chodil omotany v plachte, myslím že on nerieši čo má kto na sebe

kristinapetronela
14. apr 2023

Pripájam sa ,desaťročná čierna voľná mikina ,voľné rifle ....no čo urobím ..

rebeka7501
14. apr 2023

Aj moja mama ma navliekala do takých vecí, ktoré sa páčili jej.
Spolužiačka chodila z bytu podľa predstáv mamy. V hydrante mala odložené veci do ktorých sa prezliekla. Príkladov mnoho.
Mojej dcére som od určitého veku nekupovala sama, lebo by to nenosila.
Pubert prejde, štýly obliekania sa menia. Treba to rešpektovať.

veronika1754
14. apr 2023

Mám deti rôzneho veku aj po puberte aj v nej aj pred ňou, poviem ti len jedno, treba vydržať, ju to prejde. Sústrediť sa na iné veci, aby nezapadla do zlej spoločnosti, aby riadne chodila do školy aby sa nenarušili vzťahy klamstvami. Nechaj ju nech sa oblieka ako chce je to len oblečenie. Dôležitejšie je ako sa správa.

denden77
14. apr 2023

ja co tak mam moznost vidiet v okoli, vsetci pubertaci tak teraz chodia 🤷‍♀️😁

anjelicek26
14. apr 2023

Bohu je uplne jedno, v com ide oblecena do kostola... a kazdy rodic, co mal dieta v tom veku, to chape a neriesi...ja vlastne nikdy neriesim, co ma kto druhy na sebe, ved jeho vec...

kofa77
14. apr 2023

nechaj ju, patri to k veku, polonaha nechodi, tak co. byvam pri stredoskolskom internate, vsetky jak cez kopirak, velke siroke rifle, resp, cierne nohavice, krop topy, tricka a mikiny o 3 cisla vacsie, vlasy ako marylin manson...
kedy, ked nie teraz ma chodit v takych obr handrach?
toto nie je podstatne. aspon pre mna nie. spomen si na svoju pubertu.

ajuga
14. apr 2023

Ja ti napisem z druhej strany. Moja mamka vzdy chcela, aby skm chodila oblecena pekne. Saty, vlasy rozpustene, slusne dzinsy, tenisky, bluzocky sem, tricecka tam, najlepsie pudrovo ruzove. Naschval som sa obliekala total mimo. Vtedy frcali vybijane opasky Obyc cinany za 50sk, dlhe cierne rifle kapsacove, cierne tricko, cierna mikina, vlasy rocuchane. Cim viac do mna hustila, tym viac som sla proti prudu. A ostalo mi to do dnes. Samozrejme nechodim ako supka, ale cierne oblecko nosim take, ktore zvyrazni moju peknu postavu, obyc, nic z butikov, cinany nosim stale. Velke saly, etno tasky, to je moje. V lete rozne dive sukne, saty. Mamka doteraz prevracia oci.
Vcer som v meste videla presne take dievca ako opisujes tu svoju - dlhe siroke nohavice, biele tricko, rozgajdana mikina, vlasy v ociach. Pozastavila som sa a vravim si nakoniec "nesud, rovnaka si bola aj ty". Ono raz to tie dievky prejde. Teraz je tak oblecena kopa dievcat, aj chlapcov, tvoja bude taky bezny priemer 😀 posielam silu a objatie 🤗

autor
14. apr 2023

@veronika1754 no a správanie druhá vec. Odvrava, trieska dverami, keď jej poviem, že nech si ide odlakovat čierne nechty, tak chmuravo pozerá, hučí si pre seba neviem čo.
Učiť sa učí aj rada chodí do školy, ale vraj nie kvôli uceniu, ale pre kamarátky.

zuzulka558
14. apr 2023

Mam 10 ročnú ma také chvíľky ale vždy jej pripomeniem ze mohla by trochu ako dievča a nie bezdomovec sa obliekať,,ale nerobím krik môj názor pozná a názor si poviem na to oblečenie nahlas aj keď ju občas čakáme z malou v škole,, kamarátky aj spolužiačky ma co sa tak zatiaľ neobliekaju🤪 mne to pripadá otrasné dotrhane, vytahane a neviem co do školy, vonku nech sú aj hole ale v škole mi to pripadá mam v p,, i všetko

mandzula
14. apr 2023

Pri kritike vlastnych deti by si mal clovek spomenut, ako v puberte vyzeral on a ci s nim boli rodicia spokojni.
Mne by teda podstatne viac ako cierne rifle, tricko a strapata hlava vadili naspulene pery, minisukna ako opasok a cecky vytlacene az pod bradou, to uz by som zasiahla.

vikusjk
14. apr 2023

Na prilezitosti ako navsteva podujati ma jedny rifle, ktore su take ze kompromisne, cize nie su potrhane, ale su volne. A na vrch si da klasicku bundu, co nosi v tomto obdobi. U botasiek staci dohoda, nech si snurky schova dovnutra. A je to.
Hladaj kompromisy, budes ich velmi potrebovat, lebo to zlozite obdobie len zacina 😉

autor
14. apr 2023

@zuzulka558 presne tak. Vonku nech si oblečie čo chce. Nie do školy. Ani do kostola.

iwesska
14. apr 2023

Zalezi kolko ma rokov. Takej 14-15r. by som do toho nekecala. Ale 11-12r. sa nebude obliekat ako chce. Mam 12r. chalana. V obchode vyberiem co viem,ze by potreboval,dam mu na vyber z niekolkych moznosti a kupujeme. To iste bude s dcerou. Viem,ze ta dievcenska moda je teraz ohavna. Kupujem 134 a uz sme len krok od toho,ze nebude co vybrat. Ale nehrozi,aby som platila za rifle,co vyzeraju ako z kontajnera, alebo jej kupila v zime mikinu po pupok,ci bundu po ladviny,alebo naopak sveter po kolena len preto,ze je to moderne. Chodia obleceni vkusne a moderne,ale odtial potial,kym to platim ja. Ked si budu chodit zarabat na brigady,nech si chodia potom aj vo vreci.