Štvorka z matiky na gymnáziu

11. jan 2022

Som tretiačka na gymnáziu a hrozí mi z matiky 4ka na vysvedčení. Je to podľa vás moc zlé?

ursula22
11. jan 2022

nie. ale vybav si doučko

sisa_s
11. jan 2022

@mapa presne toto mi napadlo, uz som si to 5x pozrela 🤣

anjelicek26
11. jan 2022

Tu otázku myslíš vážne? Áno, je to zle, ak ju skutočne dostanes. Ak líznes ešte trojku s odretymi ušami tak si vybav doručovanie a poriadne na tom zamakaj. Nie každý má na matiku talent (moja dcéra tiež nie), ale vytiahnuť sa to dá. Držím palce.

macekovam
11. jan 2022

je to len maly krocik od katastrofy.. ale to je moj subjektivny nazor..

akvi
11. jan 2022

Ak nechceš ísť študovať nič, kde sa vyskytuje matika, tak by ma to vôbec netrápilo. Nechápem, že v dnešnej dobe ešte niekto rieši nejaké známky.

diusqa761
11. jan 2022

Tak štvorka na vysvedčení je už dosť zlá na každej škole ale na gymnáziu je to o to horšie. Lebo ak budeš takto pokračovať a ťa kvôli známkam nezeberú na VŠ tak čisto s gymplom na dobrú prácu asi rovno zabudni. Keby si aspoň bola na už odbornej škole (zdravka, kaderníčka atď) tak máš po škole aspoň aj s horšími známkami kam ísť do práce ale na gymnáziu sa predpokladá že ideš na VŠ samo o sebe ti je na nič. Zapracuj na sebe , nájdi doučovanie a rob čo môžeš aby si to aspoň na 3 dala

anjelicek26
11. jan 2022

@akvi je len málo študijných odborov, kde tu matiku aspoň rok dva nepotrebuje. Hlavne si tým zavrieť kopu dverí a možnosti,ked ešte ani možno nevie, čo chce študovať.. Zbytočne. Na tu trojku by to mala zvládnuť ak sa bude snažiť vždy. Hovoriť si, že štvorka je v poriadku.. Je to ako píše kocka vyššie, kúsok od katastrofy.

autor
11. jan 2022

@anjelicek26 žiaľ 😕 k matike mám odpor, nebavi ma, nezaujíma ma... čo mám robiť 🤷🏻‍♀️nedokážem sa dokopať ucit sa ju, som schopná pokaziť aj to...

simsalabim
11. jan 2022

No takto. Ja som studovala za sociku. Z matiky som mala 4-5 z pisomiek. Napriek doucku 🤷‍♀️ Na vysvecku 3 z milosti, vtedy neexistovalo, aby so 4 vzali na hocijaku VS. Trapila som sa aj s fyzikou a chemiou, tam to ale bola poctiva 3.Ostatne predmety 1. Na VS som sa dostala, skoncila s cervenym diplomom (mala som za cele studium iba dve 2), mam aj PhD. aj dalsiu VS. V praci sa casto dostavam do styku - podrzte sa! - so statistikou. Tolko moja osobna skusenost.

monkasponka
11. jan 2022

Na VS sa prihlasuje s maturitnym vysvedcenim. Hladaj si VS bez prijimaciek z matematiky.
Ja som mala tiez 4 z Bio 🙂 a nikto to na vyske neriesil.. a teraz uz duplovane nikto 😏

sssss123
11. jan 2022

nikto sa Ťa nikdy nebude pýtať akú si mala známku z matiky, ja som tiež nebola dobrá žiačka a uplatnila som sa, a poznám mnohé baby, ktoré sa neučili na samé 1 a 2 a sú úspešné v tom čo robia, dokonca vyštudovali vysoké školy

loliki
11. jan 2022

Asi ani Ty z toho nemáš dobrý pocit. Je možné, že dištančné vyučovanie Ti nevyhovovalo. Buď si poľavila, alebo si neosvojila učivo. Treba sa snažiť opraviť, ešte máš 2 týždne. Alebo aspoň na konci roka. Sú odbory, kde matiku nepotrebuješ, tak nezúfaj. Ešte môžeš byť skvelým človekom a odborníkom v iných oblastiach.

anjelicek26
11. jan 2022

Dcéra ako písem veľa veciam nechápe. Boji sa každého testu, úplne sa vystresuje, výsledok o to horší. Navyše ten učiteľ je totálny sadisticky... Tiež je stále medzi 3-4.. Ale.. Má doučovanie, maka na sebe, v knihe má všetko prepočítané a aj testy robí pomimo. Proste snaží sa. Ja viem, že más s toho strach a proste tomu nerozumies, ale niekde treba začať. Tie veci na seba nadväzujú. Jej doučovanie veľmi pomáha, mladý chalan, skvele jej to vysvetľuje, prvá doucovatelka jej nepadla, tento je top. Porozprával sa s rodičmi, ako sa tí dá pomôcť.

luccija
11. jan 2022

@simsalabim aj ja samé jednotky občas dvojka a vždy sólová 3 z matematiky

luccija
11. jan 2022

Sprav čo môžeš, ak ju dostaneš tak budeš chodiť na doučovanie.Na akú VS chces ísť?

autor
11. jan 2022

@luccija na psychológiu

monkasponka
11. jan 2022

Psychologiu mam vystudovanu.. tam matiku nepotrebujes 🙂

autor
11. jan 2022

@monkasponka aspoň, že tak😃 inak aké to bolo študovať psychológiu? Ak sa môžem opýtať

luccija
11. jan 2022

Tak matematiku tam nebudeš potrebovať🙂držím palce krásna skola a možno o pár rokov budeš povzbudzovať nejakého žiaka s podobným problemom

macekovam
11. jan 2022

dokopat sa k uceniu a nemat bunky na matiku je rozdiel.. si len leniva.. a bude ti to na skodu v konecnom dosledku.. kam chces ist dalej studovat.. ak nikam tak mas vzdelanie o nicom... ak chces ist dalej tak zamakaj koniec roka daleko..

autor
11. jan 2022

@macekovam nemám ani bunky 😂

monkasponka
11. jan 2022

Mam kombinovany odbor pg_ ps, ale mam kolegyne ktore studuju cisto len psychologiu (brigaduju u nas) a vela podobnych predmetov a profesorov.Je to fajn odbor, vela nauci, dost vela veci sa dookola opakuje ale v inej podobe. Treba velmi vela teorie a doslova biflovania. Vyskum v bc a v dp je narocny. Bez ale dalsieho studia po VS( specializacie) je velmi tazko uplatnitelny.

akvi
11. jan 2022

@anjelicek26 nikto sa jej v zivote neopyta, co mala z matiky.. Je to uplne nepodstatne. A ak vie, ze ju matika nebavi, tak ani omylom predsa nepojde nikde, kde ju bude potrebovat.. A uz medzitym napisala, ze chce studovat psychologiu..takze ozaj sa zaobide bez derivacii a integralov.. Nechapala som ani za nasich cias, preco sa vswtci musime ucit vsetko, v 3.rocnikuuz vacsina vedela, co chce studovat. A ti, co nevedeli, tak minimalne to vedeli, ze matika nie, alebo dejepis nie.. Ja som bola prave na matiku a fyziku. Neznasala som dejepis, nemcinu, slovencinu.. Doslova som trpela, ked som mala rozoberat nejaku basen..uplna zbytocnost.. A to sa dalo aspon nabiflit.. Komu nesla matika, ani to biflenie mu nepomohlo.. Takze nevidim dovod, preco venovat pozornost niecomu, co aj tak nevyuzije..Treba ten cas vyuzit na to, co cloveka bavi. 4-ka staci na to, aby clovek prsiel, takze ani o chlp viac namahy by som tomu nedala..

autor
11. jan 2022

@monkasponka no to som si vedomá,že je to veľa učenia stále aj po škole :/ ale zas na druhej strane ma psychológia zaujíma

janulik2008
11. jan 2022

@mapa on to vie tak zahrať 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

autor
11. jan 2022

@akvi toto ma aspoň trošku povzbudilo 😃 díky
mna tiez nebavi veľa predmetov🙄 ale keď už, tak jazyky sú fajn alebo literatúra je okej (ale žiadne rozbory básne😅) a z psychologie si zvyknem citat nejake veci vo voľnom čase

kiwi3
11. jan 2022

ked som prisla na strednu, tiez som mala na pol roku stvorku z matiky! vtedy som pochopila, ze sa asi budem musiet zacat ucit a predstav si, zistila som, ze stredoskolska matika vobec nie je taka tazka a netreba sa ju ani specialne ucit, staci davat pozor na hodine. nakoniec som z matiky zmaturovala na jednotku. vybrala som si ju, lebo sa mi nechcelo memorovat somariny, zdalo sa mi to o dost lahsie ako vsetko ostatne. este by som podotkla, ze doteraz na malu nasobilku pouzivam kalkulacku, lebo matika nebola moja kamoska uz na zakladke. na vyske som vystudovala fotku, takze som sa s nou uz potom nikdy nestretla 🙂

anjelicek26
11. jan 2022

@akvi tak toto je tvoj nazor, moj je iny. Staci sa trochu snazit a tu trojku mat bude. Stvorka je za mna uz flakanie alebo ignorovanie problemu. Hlavne v slovenskom skolstve. Ale to je na zbytocnu debatu, urcite by som nikdy dietatu nepovedala, ze kasli na to, nebudes to potrebovat. Zivot je strasne vrtkavy a najneskor, ked bude mat deti to bude mat vsetko zasa na stole a budu len oci, ze mami pomoz mi to pochopit. Nikto po nej nechce, aby odrazu sla na jednotky dvojky.

liljana
12. jan 2022

Preco mas stvorku z matiky? - Mna to neba. 😅