Stužková slávnosť - áno či nie

gerber58
1. sep 2024

Ahojte. Mám dlhodobú dilemu. Blíži sa stužková, vo mne sa dlhodobo bijú pocity, zúcastnit sa alebo nie. Otvorené, situácia doma je zlá medzi rodičmi, nemám partnera a nemám tam koho zobrať + nemám svoj diel zaplatený.
+ Dozvedela som sa, že si zakladali skupiny v škole a tam nás ešte s jednou babou ohovárali, ďalšia pálila školské fotky na ktorých som bola ja a baba ktorá odišla z triedy. Boli proti mne, pretože som sa bavila s tou, ktorá odišla inam od nás. To všetko som sa dozvedela nedávno od ďalšej ktorú si odsúdili.
Na druhej strane nechcem byť ,,ta konfliktna,, ktorá bude mať problém prísť, ako aj na výlety podobne čo som nechcela chodiť.
Triednej bola jedno naša situácia v triede, že to je na nás aj celá stužková aj celý kolektív. Neosobné k nám...
Je tu niekto, kto nesiel na stužkovú, alebo ste to nejak prekusli a šli keď, aby ste nemali peklo odsudovanim ďalší rok? Čas sa mi kráti a prevažuje to, že nechcem nikoho nútiť ani seba

bucko555
1. sep 2024

Nás v treťom ročníku spojili s iným odborom kde základné predmety sme mali spolu odborné každý zvlášť ....oni plánovali stužkovú a z našej triedy sme sa k nim pridali 4 a ostatný povedali že sa pôjdu radšej ožrat....treba spraviť ako cítiš ty a určite sa do toho nenut ak nechceš ísť alebo by si sa tam cítila zle

ibrunova
1. sep 2024

Môj syn mal vlani a dve dievčatá neboli. Jednej rodičia pili a hanbila sa (to sme sa dozvedeli až po maturite) a druhá nechcela, mala pocit, že ju nemajú radi. Povinné to nie je.

viera
1. sep 2024

Su to len vyhodene peniaze. Tie peniaze si mozes usetrit na nieco lepsie ako napr.vodicsky preukaz alebo radsej dat peniaze na štátnicu z anj a pod🙂...Ja som nechcela ist ale tak do mna hucali, ze som nakoniec povolila...Uz by som to viac nespravila..Moj prvotny pocit bol spravny....Cize ak sa ty nato necitis a nechces- nechod..Rozhodnutie je v konecnom dosledku aj tak na tebe...A co si myslia ostatni alebo podobne by mi netrhalo zily...

kamatopo
1. sep 2024

Tak toto je už šikana. Páliť fotky je iný level. Určite veci sa nedajú prekusnut. Nemáš aspoň dobrú kamarátku, ktorú by si pozvala a ktorá by ti bola oporou? Na druhej strane stužková slávnosť patrí k maturite a k dospievaniu. Raz ti to môže byť ľúto, že skrz dáke trúby si o toto prišla. Pozvi spriaznenú dušu a nikoho si nevšímaj...nech si spravia ako chcú a ty sa zabav po svojom😉❤️

lindous
1. sep 2024

Mali sme spolužiačku, ktorá na stužkovej nebola a bola to jej vec, dôvody mala rodinné a nikto to nebral ako že trhá kolektív ani ju nikto nemal za tú zlú, nikto jej to nevyčítal, proste jej rozhodnutie… ak chcú mať s tebou problém resp. už ho majú, niečo si vždy nájdu bez ohľadu na to či budeš alebo nebudeš na stužkovej…ja mam na to krásne spomienky, ale ak sa tam ty nemáš cítiť dobre, tak je to zbytočne trápenie, ktorému sa vieš vyhnúť… a asi by som celú situáciu mimo kontextu stužkovej riešila s niekým zo školy, drž sa

viestta
1. sep 2024

V tvojej situacii ti to tie truby daju vyzrat ci pojdes, ci nepojdes. Zial je to tak. Takze sa rozhodni podla toho co ti sposobi mensiu traumu. Ale asi by som im nedala viac prilazitosti aby sa na tebe vrsili ako je bezpodmienecne nutne a nesla by som. Vyhodis peniaze za par hodin, ktore pretrpis a pri tych truach budes este pocuvat blbe komentare ku vsetkemu, aj k tomu ako si tam dychala. Do konca maja s nimi nejak vydrzis a potom sa s nimi uz nikdy nemusis ani stretnut, nie to este rozpravat.

danielahamar
1. sep 2024

Vacšinou bývajú dôvod nezučastniť sa rodinné dôvody, ale v tvojom prípade ak chceš, choď, ak nie, nechoď. Najstarší ked mal stužkovú neboli tuším dvaja, tento rok má stredný a 3 nejdu vôbec, proste nechcú a další zvažujú, či ísť alebo nie a od toho závisí celá stužková, lebo ich je len 17-3 už len 14 a ak další povedia, že nejdú, ruší sa.

slavomira236
1. sep 2024

@gerber58 ja som mebola s kednou kamoskou. Vzdy som to lokladala zavtrapne tie scenky vystupenia kdere decka robilu ked sme pozerali niekoho stuzkovu. Nikdy som nelutovala ze som nesla..

marca12
1. sep 2024

Rob ako citis. Nehlad na to,co kto povie. Tieto ta budu sikanovat,ci tam budes alebo nie. A byt niekde,kde sa necitis dobre,su vyhodene peniaze. Isla by som jedine,ak by som tam mala aspon jednu kamosku medzi spoluziackami.

olimuc
1. sep 2024

Nemyslim si, ze stuzkova je nejaky extra zazitok, na ktory sa oplati minat peniaze, ak sa medzi tymi ludmi necitis dobre … po maturite tych ludi nikdy v zivote nestretnes, ked nebudes chciet … tak par mesiacov do konca prezijes ak sa Ti podari od osobnit … mozno sa porad s nejakym nezavislym psychlogom a hlavu hore … tej bandy sa coskoro zbavis, netreba minat €

duppka13
1. sep 2024

@olimuc chcela som napisat uplne totozny komentar 👍

kikusahoj
2. sep 2024

@gerber58 ja som na stuzkovu nesla,nemala som dovod. 5 rokov ohovaraciek a babskych intrig mi stacil,nemala som chut sa 1 vecer silene usmievat a hrat sa na super spoluziacku a kamosku. Zmaturovali sme a okrem 2 spoluziaciek som nikoho viac nevidela a ani nie sme v kontakte. Nechodim ani na stretavky,stredna skola je pre mna uzavreta kapitola.

tamtamka26
2. sep 2024

ja som nebola a moja dcéra tiež nejde. 500€ za noc viem minúť aj inak...

janickacrazy
2. sep 2024

@gerber58 akože ozaj je to na tebe, ako sa cítiš. Môj syn nechcel vôbec ísť, je introvert, zábavy neobľubuje, nakoniec išiel a sám povedal, že bolo super, že sa výborne bavili. Prišli domov až nad ránom. Bral si sessternicu ako sprievod.

lakebabe
2. sep 2024

@gerber58 ja som na stužkovej nebola , ani par bab z triedy, boli sme same baby ,otrasný kolektív, ešte horší učitelia. Absolútne som nemala chuť tuto frašku postupovať, necítila som sa na to a ani raz som to doteraz neolutovala ani kamoška co tiež nesla. Už je to 20 rokov , nechodime ani na stretávky. Nikto to nejako extra neriešil, na strednú som chodila kvôli maturite, nie kvôli stužkovej.

janulka1802
2. sep 2024

Nešla by som. Ja si na moju stužkovú spomínam len vďaka môjmu partnerovi. Bola to moja prvá láska. Keby tam on nebol, ups... na dozvuky, kde sa šli ožrať, som vôbec nešla. Rob, ako cítiš.

tim23
2. sep 2024

@gerber58 ja som nebola a ani raz som za tých 11 rokov moje rozhodnutie neoľutovala.

ina2405
3. sep 2024

Môj syn nechcel ísť, že za jednu noc vyhodiť 400 eur je veľa. Spravil si vodičský.

lakebabe
3. sep 2024

@ina2405 inak čumím aké palky to sú v dnešnej dobe . To by som nedala ani ja

ina2405
3. sep 2024

@lakebabe horšie bolo, že sme sa neskladali postupne. Z veľkej časti boli zavretí kvôli covidu doma a chalanská trieda, nezorganizovali sa. Tak sa potom zbierali naraz. No keby chcel ísť, tak mu na to dám. Ja som na stužkovej bola. Ale keď som to rátala, pre troch ľudí 400e je fakt dosť. Však toľko stojí svadobná hostina.

lakebabe
3. sep 2024

@ina2405 to hej , je to fakt dosť. Moja neter už bola tak, že za to im vybavili týždeň v Taliansku v Bibione aj učiteľom. Stužky im dali tam na slávnostnej večeri. To sú aspoň rozumne využite peniaze

ina2405
3. sep 2024

@lakebabe wow, to už pred 20 rokmi za mojich čias niektoré triedy takto urobili. Tak určite je to lepšie minutý peniaz.

gerber58
autor
3. sep 2024

Ďakujem všetkým za vaše príbehy, rozhodla som sa neísť, čaká ma rozhovor s učiteľkou. Neviem, či mám všetko povedať, čo sa dialo, aj to čo mi povedala, spolužiačka. Nechcem liať olej do ohňa 😞

danielahamar
3. sep 2024

@gerber58 ak máš dobrý vzťah s triednou, tak by som jej to povedala na rovinu, ak nemáš, tak povedz, že máš nato osobne dôvody. Držim palce🌹

gerber58
autor
3. sep 2024

@danielahamar ona si k nám nevytvorila žiadny vzťah. Keď bolo pár min času na hodinách, niečo sme si povedali inak nič. Kolektív neriešila. Ani prípitok nechce podávať.

gerber58
autor
3. sep 2024

@danielahamar ale ďakujem ti za povzbudenie, vyjadrím sa, už nie je čo stratiť

mantilka
4. sep 2024

@gerber58 to je smutné, že triedna nerieši konflikty v triede. Veď ma za to plat. To jej nie je ľúto, že za jej ľahostajnosť niekto trpí? Veď ju nikto nenúti byť triedou, keď nechce.
Želám ti, aby si to nejako dala do konca roka v triede a hlavu hore....začína realita....život. Tie trápne ženy už nestretnes.
Na stužkovú mám dobré spomienky, ale na to treba mať okolo seba dobrých ľudí.
Ušetris peniaze a minies na lepší zážitok 😜.

earlgrey
4. sep 2024

Ja som nebola a ani žiaden dôvod som neudala, dokonca som mala celú stužkovú vyplatenu. Na poslednú chvíľu som sa rozhodla, že nejdem...peniaze mi boli vrátené, a vec vybavená. Neľutujem.

kp7333
4. sep 2024

Uprimne, stuzkova je prezitok. Stoji to nemale peniaze a dnesna mladez si uz akcie tohto typu neuziva. Cudujem sa, ze sa to vobec organizuje. Preco si miesto toho neurobia triedy len banket v skolskej jedalni s malym obcerstvenim bez trapnych programov a povinnych taneckov?

katka700
4. sep 2024

@gerber58 Pri dnešnej dražobe je stužková predražený prežitok. Kebyste boli super kolektív tak, no dobre. Ale za okolností čo si napísala radšej uži peniaze na dačo zmysluplne.