Strojček na zuby a lepenie drôtika z vnútornej strany dolných zubov. Máte s tým skúsenosť?

bea282
9. okt 2019

Ahojte. Moja 15 ročná dcéra ma strojček na zuboch. Budúcu kontrolu ho majú dať dole a zubár povedal, že ešte jej budú lepiť drôtik z vnútornej strany dolných zubov. Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Alebo akú dlhú dobu sa to nosi? Ďakujem za odpovede.

hivanik
9. okt 2019

@bea282 ...Ano na dolnych drotik nalepeny, vraj cim dlhsie tym lepsie cca 5r....a na horne ma dcera dlahu na noc.

bea282
autor
9. okt 2019

@hivanik a nevadí jej ten drôtik pri rozprávaní?

hivanik
9. okt 2019

@bea282 ....nie, pretoze je prilepeny...Zo zaciatku sa asi 2x uvolnil( zrejme dcerinym pricinenim)ale teraz ho neciti ani nevadi.

celiaticka
9. okt 2019

Ja mam spomynani drotik cca 1r je to hkavne kvoli tomu aby sa neposunuli nijakym smerom aboli pekne rovne len zvyk je to

danielahamar
9. okt 2019

môj má už druhý rok, má 13r. strojček mal od 9r. tuším, nevadí mu to, akurát nemôže používať na horné zuby kefky, kontrolu máme o rok, čakáme stále čo, lebo ešte má mliečne zuby a musíme počkať na trvalky, ako mu to posunu a ak bude treba, znova strojček

lebeda77
10. okt 2019

Starší syn má 22 a vnutorný nalepený strojček už od 16. Pôvodná verzia bola na 3 roky, potom že vraj sa to už teraz nosí na 5 rokov. Teraz bol u zubára, lebo cca raz za 2-3 roky sa mu to niekde odlepí, síce je všetko ok, ale podľa najnovších... už mu povedali že to bude mať "nastálo". Chce si to dať aj tak preč, lebo veď je to otravné, ťažko sa to čistí...

kejtie21
10. okt 2019

žienky, ja tam mám ten drôt stále :D už asi 15 rokov... a vraj si ho tam mám nechať, aby sa mi zuby nepokrivili naspäť...

evica01
10. okt 2019

@kejtie21 vsak si daj urobit ten vyberaci na noc. Nechci to tam mat vecne.

kejtie21
10. okt 2019

@evica01 ako dieťa som najprv mala ten vyberací, ale každú noc mi vypadol, potom som mala fixný a ten keď mi dali dolu tak mi zaliali ten drôtik a mám ho tam doteraz. Ani o ňom neviem, v ničom mi nezavadzia. Pred nejakou dobou som išla k zubárovi čo robí strojčeky a ten povedal, že to tam mám nechať. Mám ho iba na spodných zuboch

evica01
10. okt 2019

@kejtie21 ja som nosila pred rokmi fixny a potom na noc vyberaci. Nenosila som ho dako ale.
Po 10 rokoch mi bolo treba vytrhnut stolicku a prave potom sa mi zacali zuby krivit. Nic hrozne. Nie vsetky. Jeden sviniar iba 😄
Ale neriesim to.

dzina007
10. okt 2019

Ja som ten drotik nemala a lutujem. Mala som vyberaciu dlahu ktora mi v moci stale vypadla alebo podvedome somju v spanku vybrala. Zuby sa mi vratili do povodnej polohy. Bolo to pred 15 rokmi. A moj terajsi zubar mi nechce verit ze som nosila strojcek cez dva roky.

bea282
autor
10. okt 2019

@kejtie21 dcera nechce vobec drotik zubar jej da na vrchne dlahu a na spodne chce dat drot nemoze byt aj na spodne dlaha ked povie ze nechce drot?

hivanik
10. okt 2019

@bea282 ...ja som sa pytala to iste a drotik je tam nalepeny takze je to istejsie ako napr.dlahu niekto nenosi a zuby sa zvyknu potom vracat do pivodnej polohy...vobec ho nebude citit, zvykne si nanho

kejtie21
11. okt 2019

@bea282 nech sa toho vôbec nebojí, nie je to vidno, ani cítiť, v ničom to neprekáža