Stredoškolské štúdium v zahraničí

samuelson35
7. okt 2022

Ahojte, viete niekto poradiť zo skúsenosti ako to funguje, čo je potrebné urobiť, zariadiť a koľko financií treba mať k dispozícii aby 16 ročné dieťa mohlo vycestovať napr. na 5 mesačný študijný pobyt do USA ?
Ideálne aj reálne skúsenosti z rodiny, ako ste boli spokojní, či by ste do toho šli znovu a podobne...
Ďakujem vopred veľmi pekne za reakcie❤️

jaja1979
7. okt 2022

@samuelson35 posielam spravu do IP

kaktusik007
8. okt 2022

@jaja1979 posles aj mne prosim info, ked nechces odpoved tu verejne vsetkym?

jaja1979
8. okt 2022

@kaktusik007 nie že by som nechcela verejne, ale moja odpoveď je trochu iná, ako sa pýtala autorka otazky, takže sme si popísali súkromne.
Píšem presny názova súkromnej agentúry, cez ktorú bola v zahraničí moja dcéra, tak nechcem, aby ma tu niekto skritizoval, že niekomu robím reklamu. Pošlem aj tebe do IP.

kaktusik007
8. okt 2022

@jaja1979 chapem dovody ;) a dakujem.

guudy
8. okt 2022

Ja tiez odporucam vybavit pobyt cez agenturu. Najlepsie je prejst si recenzie agentur a obehnut ich osobne a na zaklade toho sa rozhodnut.

elen_s87
8. okt 2022

Pod 10 000€ určite nepôjdeš čo sa týka leteniek,školného,poistenia plus vreckové a ine výdavky za školu voľný cas a podobne 🙂 držím ti palce je to určite veľká skúsenosť.
@samuelson35

elen_s87
8. okt 2022

@jaja1979 Môžem vedieť iba koľko ste platili? Ďakujem

jaja1979
8. okt 2022

@elen_s87
Za päťmesačny pobyt 4500€, to zahŕňalo ubytovanie a stravu v rodine a nejaké dva výlety, do iných miest. Škola bola grátis, len nejaké knihy si pokúpila a mesačne sme jej dávali 200€. Z toho si platila MHD, krúžky, výlety, nejaké drobnosti. Letenka bola lacná, tu sme platili extra. Bolo to Španielsko.

samuelson35
autor
8. okt 2022

@elen_s87 veď práve, aj mne sa tak zdá keď pozerám tie agentúry 🤦
@jaja1979 @guudy @elen_s87 Ďakujem

elen_s87
8. okt 2022

@samuelson35 My sme práveže taktiež zvažovali ale za USA boli ceny ozaj astronomické. Ale ak by sa vám podarilo za 4500€ ako píše @jaja1979 tak to by bolo fajn. Ale ta cena je tak fajn zrejme preto lebo to bolo Španielsko.

vavjaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vavjaj
8. okt 2022

@samuelson35 , Dcera je prave v USA na polrok, pobyt sme zacali vybavovat uz pred rokom v lete, najprv spravila test a pohovor s pracovnickou agentury, potom sme vyplnali naozaj dlhy dotaznik, vsetko mozne tam bolo, o nas , o nej, aku rodinu akceptujeme, ci aj s jednym rodicom napriklad, ina rasa , atd... Musela mat vsetky potrebne ockovania, bolo ich celkom dost, vratane proti Covidu a kedze si vybrala Californiu tak aj proti ovcim kiahnam, tam to totiz vyzaduju. Zaplatili sme zalohu 20 % z celkovej sumy, potom neskor sme doplatili celu sumu, suma, ktoru sme platili agenture bola cca 8000€, ale sme doplacali aj za vyber oblasti, Pokial by jej neasli rodinu v Californii, tak by nam cca 900 dolarov vratili. Ale nasli. Potom sme cakali na umiestnenie a to trvalo celkom dlho. Niekedy v maji sme mali potvrdene umiestnenie. Kupili sme letenku, cca 1200 € a v auguste odcestovala. Chodi na strednu skolu, rodinu ma skvelu, vzali ju uz na vylet do Hollywoodu, do Las Vegas, su ku nej velmi mili a ona si pobyt uziva, zaziva typicke americke stredoskolske casy. Posielame jej teraz 300 € mesacne, ale rodina jej kupuje vsetko, vratane mobilnych dat , takze peniazky si bud setri alebo necha na darceky. Naozaj sa jej snazia vo vsetkom vyjst v ustrety, mala stastie na rodinu. Je tam 2 mesiace, uz ma hodne zlepsenu anglictinu. Najprv bola ocarena Amerikou, teraz uz vnima kus aj negativa spolocnosti, co si myslim, ze je super. Myslim, ze zazitky bude mat na cely zivot

vavjaj
8. okt 2022

@samuelson35 a este osm zabudla,slovenska skola mala dcere napisat hodnotenie, to ej dost dolezite, aby ju chcela americka skola prijat a este sme museli ist do BA na ambasadu kvoli vizam, ale to bola formalita.INak, cenovy rozdiel medzi polrokom a rokom studia bol minimalny, cca 400 dolarov, ale dcera nechcela ist na rok.

samuelson35
autor
8. okt 2022

@vavjaj ďakujem za super popis, asi aj viem o ktorej agentúre je reč, len som prekvapená z tých súm. V Európe je to asi o dosť jednoduchšie aj lacnejšie vďaka Erasmu+
Myslím, že aj pre štúdium v USA sú nejaké programy so štipendiami, len sme sa asi neskoro rozhýbali.
Prajem dcére, nech sa jej darí 😉

vavjaj
8. okt 2022

@samuelson35, ďakujem, inak to je stredoskolsky vymenny program, keby sla na súkromnú skolu, tak to stoji cca 40 tisic eur, na tento program je limitovany pocet študentov, cize to treba skor vybavovať. Je to cez Interstudy, podľa. Mna to nie je žiadna reklama, len skúsenosť, ked ich spomeniem. 😀

dietenka
7. dec 2022

@jaja1979 Dobrý deň,môžem poprosiť tiež názov agentúry.Ďakujem

evkosca
8. sep 2024

@vavjaj ahoj, prosim ta cez aku agenturu ste to riesili? Mozes aj sukromnu spravu, prosim.

vavjaj
9. sep 2024