Stredná škola s maturitou verzu škola s výučným listom

naramky
13. sep 2015

Je lepšia stredná kola s maturitou alebo len s vyučním listom ? neter je teraz 9 a robila v 8 . ročniku reparat s matematiky a chela by ist na soš jilemak v trenčine s maturitou na odbor čašnik.. vie niekto ake ma šance sa dostat na tu školu ? alebo niekde inde okolo dubnica nad vahom, streda škola s odborom čašnik kde by zobrali aj so štvorkami na vysvedčení.. Ďakujem za každu radu 🙂

sissy27
13. sep 2015

@naramky pre budúcnosť je určite lepšia maturita... ale žiaľ jej doterajšie výsledky nevypovedajú ani tak o jej inteligencii, ako skôr o lenivosti a celkovo vzťahu k štúdiu a nejakej snahe niečo dokázať...ak by bola šikovná kuchárka či čašníčka, tak by tú maturitu nepotrebovala a vedela by sa uplatniť a slušne si zarobiť, ale s takýmto prístupom jej ani vš diplom nepomôže...

naramky
autor
13. sep 2015

ona doteraz nemala taketo znamky vždy mal 3 a sen tam jednu štvorku na vysvedčeni.. len oni čo mali učitelku tak ta sa im vkuse menila.. a nemali ani šancu si to opravit.. ale spravila skušky na 3.. tak to bolo podstatne .. čo by ste jej do buducnosti odporučila ?

sissy27
13. sep 2015

@naramky prepáč, to je dosť lacná výhovorka, že menili učiteľku... to by potom celá trieda opakovala ročník, ak by to bola chyba učiteľky... okrem toho to nefunguje tak, že dostaneš na začiatok niekoľko zlých známok a musíš si ich opraviť, každý žiak tie známky získava postupne... iste sa každému stane, že sem tam niečo nevyjde a objaví sa zlá známka, to je v poriadku, ale výsledok školského roka nie je postavený na opravovaní známok... jednoducho slečna nezvládla učivo, či už to je jej neschopnosť alebo lenivosť, to nech posúdia kompetentní... a čo by som jej ja do budúcna odporučila? asi len toľko, čo vlastnej dcére - sama sa musí rozhodnúť, ako chce žiť... či sa bude len vyhovárať na druhých (viď "menili nám učiteľku) a ľutovať sa ako nemá a nedá sa, alebo či na sebe aj trošku zamaká a pokúsi sa dosiahnuť viac... školský rok ešte len začal, takže v pohode môže mať na polročnom vysvedčení aj jednotky-dvojky, je to len na nej...

janickacrazy
14. sep 2015

@naramky Každý žiak si dáva 2 prihlášky na strednú školu, takže može skúsiť jednu s maturitou a druhú len s výučným listom pre istotu a uvidí, kam ju zoberú. No mala by aj z tej matiky dačo vedieť, lebo čašníčka, ktorá nevie poriadne počítať bude mať asi problém pri robení vyúčtovania.

stepanka274
14. sep 2015

@naramky moj syn chodi na hotelovu akademiu a tam smatikou nejaku vedu nerobia a to je 5 rocne studium, a tie odbory 4 rocne brali decka aj s horsim priemerom, nech len skusi, netreba vycitat ze je lajdak, ale podporit 🙂

ariannazara
14. sep 2015

Pre buducnost nech si vyberie normalnu skolu a nie casnicku lebo je ti na velke hovno ja mam 4 rocnu maturita+vyucny list a bola mi k nicomu a casnicku mozes robit aj bez papiera ako to robi kazdy .. a ja doteraz lutujem ze som tam sla lebo teraz co pracujem tak ked poviem skolu aku mam hotelovku? Ta mam sance asi vies jake moj priatel ma strednu odbornu technicku a inak nanho pozeraju .. tak casnicku neodporucam vlastna skusenost!

sheila72
14. sep 2015

Neviem ako je to s hotelovkami v tn a dca ale u nás je jedna a tam si môže spraviť buď len výučný list+ nadstavba alebo rovno 5-ročný odbor. Ja by som však zvolila 4-ročný s maturou ale iný odbor. Čašníka môže robiť hocikto, nech si vyberie lepší odbor, kaderníčka alebo kozmetička. Tam neni matika myslím že vôbec a čo poznám vyučených čašníkov robili túto robotu max do 30-tky a potom hupky-cupky do fabriky, lebo ich nahradili mladí brigádnici, ktorí túto robotu urobia za pár šupov. Tak isto chcem mladú podporiť, jedna moja známa mala na základnej škole samé 4-ky, išla na strednú ekonomickú a mala 1-2-ky, našla si to, čo ju baví.

naramky
autor
14. sep 2015

Ďakujem všetkym za rady 🙂