Stredná škola a následné štúdium psychológie

monika455
1. nov 2021

Ahojte, chcela by som poradiť ohladom toho kam mám pokračovať ohladom školy. Chcela by som pokračovať na V. Š. psychologickú ale neviem aká škola je na to najvhodnejšia. Rozmyšlala som nad pedagogickou, talentovky by som zvládla, učím sa na 1 pár 2, počula som že na pedagogickej škole mám aj psychológiu a to by sa mi hodilo no bojim sa toho že to bude len zamerané na učiteľstvo. A neviem ani aký odbor je k môjmu smeru najvhodnejší ale to už si zistím.

Za všetké odpovede som vopred veľmi vďačná a čokoľvek viete o nejakých ped. školách tiež napište určite mi to pomôže... Ďakujem.

kacena4
1. nov 2021

dcera studuje pedagogicku odbor pedagogicky asistent je to uplne ine ako ucitelstvo a maju aj psychologiu niektore spoluziacky idu na psychologiu na vysku

lu233
1. nov 2021

Na pedagogickej škole máš síce psychológiu ale tá je zameraná na deti od 3 do 10 rokov (MŠ+ŠKD). Preberá sa tam aj psychológia do 3 rokov a od 10 vyššie ale to už len okrajovo. Aspoň my sme to tak mali. Záleží ale asi aj od odboru na tej škole. Ja som mala predškolskú a elementárnu pedagogiku.

lindous
1. nov 2021

Najlepšia príprava na akúkoľvek VŠ je podľa mňa gymnázium ... u nás bola možnosť zapísať si tento predmet ako maturitný seminár a myslím, že by to tak malo byť asi všade + sa niečo preberá na občianskej náuke.... ale hlavne potrebuješ mať všeobecný rozhľad, ten záber je tam naozaj široký a dotýka sa nie len humanitných, ale aj prírodných vied a potrebuješ byť naučená ako sa učiť väčšie množstvo informácií ...videla som to na VŠ u nás (úplne iný odbor), že ľudia, ktorí prišli z odborných škôl, tak boli zruční na praktických predmetoch a v podstate pripravení na prácu, veľmi šikovní ľudia, ale nevedeli sa učiť a takú matiku nezvládali vôbec, pretože ju na SŠ nemali .... myslím, že takmer všetci v priebehu bakalára odišli (samozrejme to nemusí byť pravidlo, dá sa na sebe zamakať)

luccija
1. nov 2021

@monika455 ak chces ísť na VS psychológiu najvhodnejšie je gymnazium.Ak chces ísť na strednú pedagogickú a potom VS pedagogickú často sa stane, že do škôlky vezmú ženu bez VŠ kvôli platu, ktorý by ako VS mala mať...
Moja kolegyňa sa hlásila na VŠ pedadogicku a takmer nikoho zo strednej ped nezobrali, lebo baby z gymnázia napísali lepšie prijímačky.
Takže, ak vieš, že chces byť raz psychologicka určite gymnázium máš všeobecný rozhľad, dobre jazyky z každého rožka troška a možno počas štúdia sa rozhodneš zmeniť smer a stále máš dvere otvorené.Ak si dáš strednú pedagogickú ukratis sa jedine, že by vedela, že určite chces byť učiteľka, druzinarka...

makova333
1. nov 2021

Gymnazium

conta22
1. nov 2021

Odporúčam neštudovať psychológiu na Slovensku ale aspoň v čr …len z môjho ročníka z cca80absolventov 2robia klinické psychologicky jedna tretina školstvo / detské domovy a zvyšok sme úplne inde…na Slovensku biedne uplatnenie biedne vzdelávania a biedne platené 🤷🏻‍♀️ V cr sa napr aspoň da popri vs robiť aj terapeutické vzdelanie u nás nie…

benit
1. nov 2021

Dcera teraz maturovala na pedagogickej asistenta a dostala sa v tt aj nr na vš odbor psychologia. Inak co hovori ma spoluziakov aj z hotelovky🙈