Stredná škola

petinka333
18. júl 2015

Dcéra má už 14 a už tento rok pred ňou stojí dôležité rozhodnutie. Výber strednej školy. Problém je v tom, že nevie čomu sa chce venovať ani to čo ju baví netuší, ale možno by chcela robiť niečo s deťmi. Učiteľka v škole alebo škôlke. Preto by chcela ísť na gymnázium, lenže z gymnázia nemá nič, ale zas je to dobrá príprava na vysokú školu. To je zasa to plus. Len najhoršie je to, že ona sa bojí toho že na to nemá. Proste ja a môj manžel sme sa veľmi dobre neučili. Dcéra mala na vysvedčení tri dvojky a jednotky. Ale matematika jej veľmi nejde. Toho sa hlavne bojí že ju ta matematika skolí. Je naozaj na gymnáziu taká ťažká matematika ? Prosím poradte má sa tam prihlásiť alebo nie. Akú školu by ste odporúčali. Budeme veľmi vďačné 🙂

marikab188
18. júl 2015

No... závisí to od gymnázia...dobre by bolo keby sa porozprávala z niekym kto na to gymnázium kam chce ísť chodí. Ja som chodila na gymnázium a aj ked matika a fyzika mi vôbec nešli mala som dvojky. A to pritom iba pred rokom som skončila gymnázium ale keby sa ma niekto spýtal niečo z učiva nula bodov. 😀 Ďalej nad nejakou strednou pedagogickou nepremýšľala? Ak by teda chcela učiť tie deti v škôlke alebo na 1-4. Mohla by sa potom rozhodnúť či ide na výšku alebo rovno zo strednej pracovať 🙂

heni79
18. júl 2015

@petinka333
Na gymnáziu je ťažká nielen matika, ale aj fyzika a chémia. To spolu dosť súvisí. Môže a nemusí závisieť od gymnázia.
Ale ozaj, ak chce učiť v materskej škole, tak nech ide na strednú pedagogickú. @marikab188 v tomto veľmi dobre radí. A ak by chcela ísť potom na VŠ, tak odporúčam študovať I.stupeň. Tieto miesta v školstve stále sú.

katarinamarkova
18. júl 2015

@petinka333 prakticky: ak si nie je ista ani ona ani vy, ze chce ist na vysku, tak gymnazium nieee.....gymnazisti su fajn pre vs, ale pre prakticky zivot po skonceni skoly, ak na tu vs nepojdu tak su nepouzitelni.
s hociajekj strednej kde si spravi maturitu sa na hocijaku vs dostane - ak bude vediet kam sa chce uberat a rozhodne sa ist na vs, nie je problem kedykolvek sa dane predmety doucit - a tu je aj ta vyhoda, ze sa nabifli len tie,kt. bude potrebovat na skusky, nie tych x dalsich co by sa musela na gympli drvit.
tiez som vo vasom pripade za strednu pedagogicku.

ale ak si nie je ista, ze chce pracovat s detickami....su rozne centra, kde ju ,,otestuju,, na aku pracu sa hodi 🙂

oli18
18. júl 2015

Veľmi dobre ti tu baby radia. Moje dcéry majú stredné školy a v tom odbore, ako mali SŠ, vyštudovali aj VŠ a bez problémov. Nedavaj ju na žiadnu súkromnú školu, ani strednú, ani vysokú. Zamestnávatelia nechcú absolventov súkr. škôl, lebo vedia, že tieto školy sa platia a tým pádom ju skončí každý. Radšej s horšími známkami, ale zo štátnej školy. U nás je to opačne, ako v zahraničí, kde vyššiu cenu majú práve absolventi súkromných škôl.

jantyy
18. júl 2015

Mat tri dvojky je stale vvborny prospech, tak preco saa obava?
Ked je to tak ako pises, ze dcera nevie co che v zivote robit, ani co ju bavi, je podla mna gymnazium idealne rozhodnutie. Ma 2 roky na rozhodnutie co ju vavi a co che robit a dalsie dva sa na to pripravit a aj sa povenovT predmetom z kt. Budu prijimacie skusky na VS. Ja som isla na gympel s tym ze chcem potom studovat matiku, fyziku. No a tam som zistila ze to nie je pre mna a nasla som sa v biole a chemii-do hlbky som sa pripravila na prijimacky z nich a potom to bola brnkacka na prijimackach a j nasledne studium.
Jedine co sa musi dcera rozhodnut teraz, resp. Vy ako rodicia ju odhadnut, ci zvladne aj vysoku skolu. Lebo ak nie, tak to gymnazium jej bude ozaj na nic. Ak vsak ano, je to ideal na "najdenie sa ".

petinka333
autor
18. júl 2015

@jantyy Ona sa obáva preto lebo z matematiky jej hrozilo medzi 2-3 len posledné testy ju zachránili napísala ich na dvojky tak jej tu dvojku dala 🙂 No a ešte tu je chémia. neviem či jej rozumie lebo vraj majú takú učiteľku že tá učiteľka tomu sama nerozumie čo m to hovorí, vraj z chémie sú všetci vedľa z ich triedy. A na vysokú chce ísť určite a aj ja chcem aby na ňu šla.

l3yla
18. júl 2015

Ak nie je už teraz na 100% rozhodnutá že chce ísť na VŠ tak gymnázium rozhodne nie.
Ja som už od ZŠ vedela ,že VŠ chcem ,takže gymnázium bola moja jediná voľba.😉
Prospech má dobrý ale ide o to ,že z gymnázia má všeobecný prehľad. Do hĺbky sa ide nielen so spoločensko-vednými predmetmi ,či s matematikou ale i ďalšími technickými a prírodnými predmetmi ako je fyzika,chémia ,biológia,informatika. Na vašom mieste by som volila strednú školu s pedagogickým zameraním, dcérka sa nebude zbytočne trápiť s vyššie uvedenými predmetmi. 🙂

jeennyv
18. júl 2015

@petinka333 Ja som chodila na gymnazium, tiez som nevedala co chcem robit, malokto to v tom veku vie, nakoniec som si vybrala huminatne zameranie a som cesrstvaMgr. Ak vie, ze ju bavi pedagogika, tak pedagogicka stredna by pre nu bola dobra z tej bude mat dobru navaznost na pedagogiku na VS.. no ak sa rozhodne robit nieco ine a zmeni nazor, budu jej chybat gymnazialne predmety, lebo na nich potom VS podla odboru stavia..... mozem porovnat spoluziakov z gymnazia a nejakej strednej...je tam citilne, ze im idu ovela tazsie predmety, ktore stavaju napriklad na nauke o spolocnosti, ako su pravo, psychologovia...ci historicky exkurz ak sa nevenovali aj dejepisu...ako priprava na prijimacky sa da pri intenzivnom studiu dobehnut nieco sa naucit...ale nie je to take, ako ked mas nieco 4 roky na strednej....

mawka
19. júl 2015

dnes moze clovek ist na VS kedykolvek a studovat cokolvek. nejedno dieta sa seklo vo vybere skoly - bud malo strach z prijimaciek alebo ci skolu zvladne alebo si myslelo, ze ho to bude bavit a nebavi, zial, nas system je trosku zvlastny, pretoze dlho len zakladna skola a potom zrazu seknutie a dieta sa musi hned rozhodnut co a kam. a lahke rozhodovanie to nie je. jasne, su deti, ktore bavi napriklad chemia, biologia a tuzia robit v labaku alebo byt genovi inzinieri napriklad, tam je jasne, ze gymnazium. alebo ine prirodovedne odbory. ale su aj deti, ktore ovladaju bezne vsetko, nemaju vyhranenu jednu oblast, do ktorej by boli zbaznene, potom aj vyber skoly je v duchu, ze ved "skusime" a uvidime. taki ludia casto menia neskor zameranie, spravia si este nejaku skolu inu a tak. sama som toho prikladom, zo strachu z prijimaciek a z "motivacie" mojej triednej na ZS som sla na skolu, ktora ma nebavila a po par rokoch som zistila, ze skutocne to bol zly vyber a spravila som si este dalsiu. vtedy kedysi neboli take veci bezne ako testovanie na co ma clovek predpoklady, atd. skoda. baby ti dobre radia, ak sa neciti byt dcerka doma v prirodovednych odboroch, ale je skor zamerana na pedagogiu, nech ide na tu strednu. alebo ju daj otestovat a aspon budete mat aj voditko. mozno vyjdu veci, z ktorych budete prekvapene obe, mozno opadne strach, mozno ju vysledok testu posilni. nas toto caka o dva roky a sama som zvedava ako sa syn bude rozhodovat. ale dam ho tiez otestovat, nech mame nejake voditko, inspiraciu. lebo cielom je hlavne, aby ju aspon skola bavila, bola zaujimava. lebo ak to bude nieco nasilu alebo sa nebude citit dobre v nejakej skole, bude to trapenie pre nu. potom clovek ani nema nejako motivaciu. a naozaj neni nic horsie ako demotivovany student/ziak. drzim palce, nech sa dobre rozhodnete 🙂

lesleyy7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz