Stredná odborná škola Policajného zboru

nastus
15. mar 2015

Ahojte chcela by som sa poradiť ohľadom SOŚ v Pezinku najlepšie by bolo keby poradí osôbka, ktorá túto školu má za sebou. Či sú moc náročné prijímacie podmienky do PZ, aká je tá škola. Ďakujem vopred za cenné info. 🙂

alenah31
16. mar 2015

@nastus ahoj, soš v Pezinku ale nie je určená pre ďalšie pokračovanie v štúdiu deviataka. Môj brat je tam teraz od októbra 2014, škola trvá 8 mesiacov. Základnou podmienkou pre prijatie je:
- vek nad 18 rokov
- byť prijatý na základe podanej žiadosti do policajných zložiek
- skončená SŠ s maturitou
- bezúhonnosť
- výborný zdravotný stav

Skúšky:
K skúškam bude pripustený až po kompletnej zdravotnej prehliadke, potom robí:
- kompletné psychologické testy
- skúšky zo slovenčiny ( píšu sloh a potom klasické znalosti - test z literatúry a SJ)
- testy zdatnosti (plávanie, beh, ľah-sed, zdvihy - všetko v limite určeného času)

Inak tá škola nie je prechádzka ružovou záhradou, o.i. sa tam vyučuje právo, história, cudzí jazyk atď.

všetko nájdeš tu:
http://www.minv.sk/?zameranie-skoly-1
Hore nájdeš podmienky prijatia, termíny vstupných previerok a pod.

nastus
autor
16. mar 2015

Dakujem veľmi pekne za podrobné info áno pozerala som si podmienky prijatia je to dosť sado maso :D Najviac mi problém robia tie zhyby ..a bratovi držím palce nech vydrží a nech sa to podarí zvládnuť :D a inak nie z 9 ročníka ale z výšky by som tam chcela isť.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nastus
autor
25. mar 2015

Dakujem veľmi pekne za info dosť mi to pomohlo :D a ani neviem že píšem pod tému puberťák tak sa rovno ospravedlnujem :D