Správanie mojej dcéry v puberte

23. nov 2023

Mám doma puberťáka dcéru. Strašne sa zmenila. Hovorím spolu stále aj to čo sa deje v škole aj o všetkom lebo hovori mi, ze nezapadla keďže musela zmeniť školu ale, že jej to nevadí pretože sa ma čas učiť. Ale väčšinou dôjde zo skoly veľmi unavená hneď si ide ľahnúť ani nejde jesť ( v škole neoveruje). Nechávam ju tak hodinku a potom jej kažem sa učiť lebo škola do ktorej chodí nieje ľahká. Nauci sa a aj tak nedostane dobrú známku. Ja ani manžel ju za to netrestame len hovoríme, ze by sa mohla viac snažiť. Keď sa naučí ide pozerať niečo na telefóne alebo si číta knihu. Prvý krát čo ide jesť je až večer. Okolo 8 a to tiež zje tak polovicu potom povie, že jej to buď nechuti alebo je plná. Desiatu podľa všetkého zje, neraňajkuje lebo jej to je potom ťažko na žalúdok. Taktiež ani moc nepije odkedy príde zo skoly tak ide pit nejakú vodu tiež až večer. Poslednu dobu ju strašne boli hlava. Ja jej hovorím že je to tým že cely deň nepije ale ona mi vždy povie že na to zabúda. Ráno skoro vždy vstane neskoro musí ísť o 7 na autobus a vstane tak 6:55 lebo zaspí a potom nestíha. Neviem čo je s ňou vypravam sa s ňou o všetkom ale toto fakt neviem.

syslik81
23. nov 2023

nalozim jej a ked pride sadne a naje sa -ziadne otazku chces nechces... obed je zaklad .. zaludok ma zcvrknuty a telo oslabene .. musi jest .. co ejj je ti tu ziadna nepovie ..len co by sme hadali ... ale si mama mas neaky respekt takze zavelim najes sa tak sa najes..nemusi vela ale aspon daco a hlavne vydatne .. ked nechce pit vodu nech asponpolievky a ovocie plus zeleninu tam je dost stavy

pribinak
23. nov 2023

Veľmi zle nastavený Denny režim. Nečudujem sa že ju boli hlava

Nemôžete ju ráno skôr budiť?

autor
23. nov 2023

@pribinak môj muz odchádza o 5 to je moc skoro a ja vstávam 6:40 len si myslím že je už hore a oblieka sa a potom zistím že ešte spi

palculienka40
23. nov 2023

Ranajky su najdolezitejsie. Moze nieco lahke zjest. Ak neje nema energiu. Kolko ma rokov? Ozaj nedrzi nejaku dietu? 🤔

autor
23. nov 2023

@palculienka40 ma 15 zachvilu 16. Neviem môže byt ale hovori mi že je spokojná vo svojom tele lebo že by nechcela byt úplne vychudnutá ale zase ani tučná nieje.

autor
23. nov 2023

@palculienka40 a nestíha to ráno dávala som jej aspoň Bebe keksíky do autobusu ale hocorila mi že sa hanbí jesť pred ľuďmi

pribinak
23. nov 2023

Prečo keď vstanes ju nejdes skontrolovať či je hore? Vstan aj ty skôr, dajte si spolu ráno čaj či raňajkovu kávu…..

cimage
23. nov 2023

Ja som rano nikdy neranajkovala, mne to proste dole krkom neislo a ani neide. Potrebujem cas, aby sa telo prebralo. Tiez som niekedy jedla az okolo 3tej ked som dosla zo skoly. Nemala som chut, alebo nebol ani cas ked sme sa presuvali medzi ucebnami. Ale taketo stavy som nemala, ani bolest hlavy, ani unavu. Zalezi od jedinca. Mozno by bolo dobre urobit rozbor krvy, ci jej nechyba nieco z coho je unavena. Rano ju musis budit ked vstanes a dohliadnut na nu, aby naozaj vstala. Ked sa hanbi jest pred ludmi, tak nech vstane a naje sa doma.

autor
23. nov 2023

@cimage áno aj oni chodia po učebniach a moc nestíhajú ale keď ma čas tak tam desiatuje len nechodí na obed a doma tiež neobeduje. A to iste mi hovori že ráno jej to nesadne

michelle567
23. nov 2023

Tiež nechápem si hore ale necháš ju zaspať každé ráno

vler
23. nov 2023

Nedovolila by som aby dieta vo vyvine takto nejedlo.

owecka
23. nov 2023

Pozor na anorexiu, takto sa to moze tiez prekavit

januska12323
23. nov 2023

Nechcem strašiť ale môže ísť o poruchu príjmu potravy. Ráno neje, desiatu nevieš či zje a potom až troška na večeru? Ja som bola na strednej chudučká a jedla som raňajky, desiatu, obed v škole, obed doma aj večeru.
Ráno ju zobuď ty keď ona toho nie je schopná, nabal desiatu plus fľašu s vodou a keď príde zo školy naber obed. Keď nechce polievku aj druhé stačí jedno nech si vyberie, olovrant ovocie a večera normálna. Je unavená lebo neje a nepije.

autor
23. nov 2023

@januska12323 dávam jej desiatu a vždy je zjedenia a keď nestíham tak jej dám 2€ do bufetu že vraj tak sú dobre jedla.

jenny224
23. nov 2023

Čo sa týka vstávania, tak vstaň 6:20 a zobuď ju, to je snáď jasné, ani sa pýtať na to netreba. A to nejedenie je už pomaly porucha príjmu potravy. Raňajky napríklad aj ja vynechávam, nechutí mi, ale potom normálne jem od desiaty kvázi. Je unavená, lebo neje a nemá energiu, rieš to s ňou, však takýmto štýlom akurát tak odpadne niekde. Dávaj jej jedlo, nie až o ôsmej večer. Ak bude tvrdohlavo odmietať, smer lekár. Zarobí si inak na zdravotné problémy

autor
23. nov 2023

@jenny224 priznala sa mi že je stále unavená a vždy po škole si ide kúpiť energetak čo tiež nieje zdravé a chcem to s ňou riešiť lebo každý deň to pit tak to fakt nieje dobre a budem musieť to asi do nej “pchať” lebo sa o ňu veľmi bojím

pribinak
23. nov 2023

Čo si kúpi za 2 Eura? V bufete ….energetak a Horalku?

zorkahorka
23. nov 2023

Asi to je u pubertakov bezne, ked tak citam avidkm aj v okoli. Niektorych boli hlava od hladu, nemusi to byt od smadu. Asi by som dozerala na stravovanie, ked sa da - napriklad cez vikend. Spolocne stolovat a trvat na tom, ze jest musí

jenny224
23. nov 2023

Ešte aj energetak? Och to nie, takýmto štýlom zle skončí. No ako píšeš, budeš musieť jednoducho rovno zasiahnuť

autor
23. nov 2023

@pribinak nie rohlik alebo toast tam majú za 50 centov sladkosti tiež do 50 a voda do 1€

autor
23. nov 2023

@zorkahorka cez víkend vždy obedujeme cela rodina a to tiež zje polievku celu ale hlavne jedlo do pólky.

palculienka40
23. nov 2023

Tak moja musi vstat aby stihla aspon vlocky s mliekom alebo jogurt ci cornflaky. Skuste to tak. To sa hanbit v jej veku moze.

syslik81
23. nov 2023

omg tak namiesto toho aby si vstala skor a nachystala ranajky spolu sa najete jej das 2e a prizeras sa tomu ako pije energetaky ..doma nic k jedlu a nic s tym nerobis??? chces aby si uplne odpasla telo uz v tak mladom veku .. ranajky jej mozes nachystat aj vecer -a budikov by som jej dala aj 10 ked uz ty niesi ochotna privstat a dohliadnut .. a od obeda neodide kym nezje.. aj ed len polovicu-ak je to zdrave a vydatne staci ..medzitym ovocie akos om uz spomenula a veceru snad tiez zvladnete ako rodina spolu ..zoz aciatku bude boj ale date to

autor
23. nov 2023

@syslik81 o tom že pije energetaky som sa dozvedela až dnes riešiť to samozrejme budem. Obed jej dávam ona si to ohreje večer budem sa snažiť aby jedla hneď po škole a ranajky nechcem aby jej bolo zle a čo je zle na tom že jej dám 2€ do bufetu namiesto desiaty? Majú tam takú vec kde si to môžu zapiecť a rohlik je zdravý keďže poznám bufetarku a ona ich sama robi je tam veľa zeleniny, šunka.

viera77
23. nov 2023

Kde máš istotu, že dcéra tú kúpenú desiatu aj zje...a celkovo istotu, že tie 2 eurá idú na stravu? Neje, nepije, je unavená, slabá, zlé známky...prestup na inú školu, nezapadla vraj do kolektívu - teda evidentne sa kvôli tomu trápi (veď kto by sa aj netrápil, že?). Vidím to na celkovo problém aj so psychikou, ktorý treba čo najskôr riešiť. V puberte byť vyradený z kolektívu, no neviem, neviem. V lete sme sa sťahovali, prestup do novej školy, baby 8 a 12 rokov, ale takéto niečo sa u nás veru nedeje.

syslik81
23. nov 2023

lebo si za tie peniaze kupi somarinu a nemas istotu ze normlane jedlo .. ked sa nenauci jest tak jej peniaze nedam

autor
23. nov 2023

@viera77 lebo mi to hovori tá známa učila som na tej škole ale som na materskej čiže tam mám svojich špiónov 😂 a áno je to možné že je to tá psychika ale zmeniť škola sa nedá

radacak
23. nov 2023

Ja vstávam vždy ráno a dcérou... budím ju
Inak by tiež zaspala a nestihala

autor
23. nov 2023

@radacak koľko ma rokov?

radacak
23. nov 2023

13