Správanie 12-ročného syna

6. jún 2022

Zdravim mamičky mam 12rocne dieťa navštevuje základnú školu stále sa na neho sťažujú učiteľky aj dnes že vykrikoval do prdele na hodine.Bola som aj predvolana do školy kôli jeho správaniu minulý týždeň tiež mal problém so spolužiakom tak ho buchol až mu roztrhal tričko ktoré som musela zaplatiť.Snazim sa byť dobrou mamou lebo viem aký ťažký život som mala ja ako dieťa tak mu dávam ti čo som nemala ja.Som na neho aj prišla aj sem tam dostane keď si zaslúži tresty či už výchovné alebo telesne.Uz neviem čo mám s ním robiť v izbe si neupratuje keď mu ju upracem dovecera tam urobí zase neporiado.Uz neviem čo ďalej som na neho sama jeho otec mi platí výživné mám len priateľa ktorý nechce sa mi do výchovy pliesť ďakujem za rady

deti95060810
6. jún 2022

v škole sa len na neho sťažovali, ale ako matke ti nenavrhli žiadne riešenia? napr. návštevu psychol., psychiatra a pod?

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinka89
6. jún 2022

No tvoj priateľ pokiaľ žije s tebou v tej istej domácnosti by sa mal zapojiť do vychovy- hoci to nieje jeho biologicky syn.
Tým ze sa ho snazis vyvarovať takému detstvu- aké si mala ty, ho tým pádom vychovávať v určitých smeroch povolnejsie.....predpokladám, že ma mobil. Pokiaľ nesplní to, čo si mu kázala, vziat mobil a neustupit. Takýto chlapec by už mal byť zapojený do domácich prac- tebou zvolených ( smeti, detská izba, ...)
V prípade, že neposlušné, vezmi mobil, zatrhni behanie po kamarátoch a vytiahnite mu taký predmet z tašky v ktorom ma medzeri a môže sa zdokonaľovať. Tie telesne tresty sú v takomto veku 0 bodov.

deti95060810
6. jún 2022

@97tomi jasné že viem.... prečo na mňa útočíš... zlosť si vybíjaj láskavo na niekom inom dobre? najlepšie doma na manželovi ale nie na mne...
s dcérou chodia problémové deti ktoré sú pod dohľadom mudr. Bullovej - pedopsych. ...no a čo . berú lieky - keď je to nutné tak čo sa dá robiť.

deti95060810
6. jún 2022

@97tomi asi o tom nevieš , ale neurol. a pedopsych. majú možnosť predpisovať tie isté lieky...

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkati
6. jún 2022

Keď ho budeš biť a pritom nevieš, či za tým nie je jeho nejaká frustrácia alebo porucha, tak to len zhoršíš. Ani on to nemá jednoduché. určite mu chýba otec a bitkou určite nič nevyriešiš. A to je jedno, či to je iba facka, pohlavok alebo možno aj niečo horšie. Určite potrebuje nejaké nastaviť nejaké hranice, ale nie takto, lebo on si to môže vyhodnotiť, že keď je normálne, že dostane bitku on, prečo by nemohol aj on udrieť niekoho, kto ho nejakým spôsobom provokuje. Začarovaný kruh.

didi2102
6. jún 2022

@97tomi vieš čo je adhd a kto ho diagnostikuje ? Tak prosím nemudruj !!!!! Adhd diagnostikuje definitívne neurológ , pedopsychiater , nie psychológ !!!!! On môže povedať len podozrenie
Psychiater je tiež len bežný lekár zase nerobme z toho bububu

caroline_
6. jún 2022

@didi2102 jasne bezny lekar ktory da oblbovaky decku 😂😂😂😂

didi2102
6. jún 2022

Ale autorka vyšetriť ho daj, nieje to hanba, je to o tom aby si vedela ty ako máš pristupovat k nemu , prípadne v škole aby chápali jeho napr pokriky,kt môžu byť spôsobené aj stresom napätím a proste pre neaku ,,poruchu,, (vyznieva to hrozné ale nieje) to nevie ovládnuť,potlačiť,proste to napätie musí ísť von (som učiteľka,mala som žiaka kt sa musel prechádzať po triede ked mal toho dosť ) a zaroven som aj mama s takým dieťaťom, tieto detí niesu choré ani postihnuté ani nepotrebujú lieky iba extrémy, len celkovo sa musí zmeniť prístup, aj ja sa to učím ako mama a nejde mi to, čiže určite psychológ, ak má podozrenie potom ma definitivne potvrdenie ten neurológ a psychiater (veľa krát cppcentra toto zanedbávajú lebo veď stačí papier pre školu ale aby sa reálne dieťaťu pomohlo to nie,rodičia sú spokojní že tam chodia ale nevedia že psychológ to nesmie definitívne diagnostikovat , sú napr výživové doplnky atď kt tomu vedia pomôcť,iné terapie atď,tie cppcentra sú hrozné slabé ,jke to viac menej pre školy ,.spolupracujem s nimi viem ako to chodi,,
Syn na druhú stranu môže byť ok , proste plieska nim puberta, chýba otec,vzor, hlavne v.tomti veku fyzicky netrestal, vezmi mobil,tv, internet

didi2102
6. jún 2022

@caroline_ máš také dieta ,takú skúsenosť ? Robíš s tými deťmi ? Rodiča niekto núti s nožom na krku ? Vieš.kolko rodičov odmieta lieky ? Hľadajú iné možnosti ? Psychiater je jediný lekár kt môže určiť definitivne s neurológom diagnózu ! Je to na rodičovi či sa dá.cestou liekov alebo využije terapie , doplnky atď ... Toto je bohuzial dnešná doba že psychiater dáva len oblbovaky,lieky na hlavu a.decko je cvok , proste predsudky ,kt más zjavne aj ty
Videla si dieťa s ťažkou formou ADHD ? Áno ?! Jej syn by určite.bol buď slabšia forma,alebo okrajový alebo nič 👍

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mladena
6. jún 2022

Vy tu už fakt nie ste normálni, tak mladému chlapcovi dávať psychiatrické lieky!!!!

kandelabra
6. jún 2022

No trieska s ním puberta. Prestaň mu robiť upratovačku a banku. Neuprace si, tak bude mať bordel, však jemu dopne keď mu nikto z kamarátov do takej izby nebude chcieť chodiť. Tričko keď roztrhal mal zaplatiť on, ak nemá peniaze, odpracovať si to v domácnosti. Ale ten psychológ nemusí byť zlý nápad, mohla by si tam zájsť bez syna a poradiť sa o jeho výchove.

stanulienkat
6. jún 2022

Nie je taky, ze mas priatela? Ako vychadzaju?

nihaka
6. jún 2022

Ahoj dieťa má vždy dôvod na to co robí, vždy vie prečo to robí, skôr by som neriešila správanie dieťaťa, ale to prečo to robí. Asi to bude dlhšia cesta, ale skus ísť naň ho cez tvoje pocity, povec mu ze ta to trápi, že mu chceš pomôcť, vrav mu co cítiš a ako sa cítiš, vypočuj ho a nájdite spoločne riešenie, nechaj ho robiť bordel a dohodnite sa ze o siedmej bude upratovať pripoj sa k nemu a pomôž mu......

ivangeline
6. jún 2022

Muzska ruka chyba.

autor
6. jún 2022

@didi2102 to aj robím zoberiem telefón zakážem telku ale on si z toho nič nerobí.Ked mladší chodila som s ním psychologicke nič mu nepomohla len sa s ním rozprávala,hrala s hračkami,ukazovala mu fotky rodiny nič extra s ním nerobila.Este aj odvravat mi začal naspäť už som ho aj strašila že pôjde tatkovi ale nič si z toho nerobí

autor
6. jún 2022

@stanulienkat priateľa mám keď mal syn 4 roky

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taga
6. jún 2022

@97tomi PSYCHIATER! nie PSYCHYJATER, ani PSYCHIJATER!!!

stanulienkat
6. jún 2022

Takze na priatela je zvyknuty, ak maju vztah ok, tak tam by nemal byt problem. Mozno sa po puberte znormalni. Dovtedy to musis prezit. Tvoj priatel by sa ale trochu angazovat mohol, aspon v chlapskych veciach, aby mal vzor.

melynda
6. jún 2022

A možno by bolo fajn, ak by sa aj priateľ zapojil do výchovy. Chlapec proste potrebuje aj chlapskú výchovu, keďže zjavne vie s tebou mávať. Nespraví si on spravíš mu ty. Takto by mohol mať v priateľovi dobrý vzor

ivanka12311
6. jún 2022

@deti95060810 ty nie si normálna🤦z chlapcom plieska puberta súša zrejme koľko môže a aj nervy rodičov..a ty by si ho dopovala neurolom... psychiatrickými ťažkými návykovými liekmi...to tak praktizujes aj na svojich deťoch?

lujza123
6. jún 2022

Si na neho príliš mäkká, ale ze brutálne. Chlapec si z teba nič nerobí.

" v izbe si neupratuje keď mu ju upracem dovecera tam urobí zase neporiado." Vieš ako sa upratuje v detskej izbe? So smetnym vrecom, raz a navždy.
Aké ma ináč domáce povinnosti? Co všetko robí? Ak si to zanedbala a princatko doteraz nemusel vôbec nič tak to budeš mať veru ťažké. Lebo s týmto sa začína od úplného malička, už škôlkar by mal vedieť mame pomôcť s riadmi

Platila si tričko ktoré roztrhol? Prečo ty? Predaj mu ten mobil a zaplať to z toho. Vezmi chlapca za rodinou toho napadnutého nech sa mu ospravedlní.

Akože vo veľa veciach robí presne to iste co ostatný pubertaci, odvrava, je lenivý, neporiadny atď... To všetko sa dá v určitej miere tolerovať, ale ten tvoj ju proste nepozná

luccija
6. jún 2022

Puberta…co robi cele dni?robi nejaky sport, pomoze doma?preco chodil uz v nizsom veku k psychologovi?
Ked poviem,ze si ma upratat tak uprace on nie ty🙂nestojis si za slovom

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz